Толкова ли съм лоша....

  • 5 621
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 076
Баща му днес се прибра след поредното 4-дневно отсъствие от някакво обучение от фирмата им - обажда ми се от там и ми разказва колко е прекрасно във Велинград, хотели, джакузита, песни и танци и т.н. Аз се усмихвам насила и само викам добре, хубаво, радвам се....Всъщност изобщо не се радвам. Може да е неправилно да не се радваш, че човека който обичаш е щастлив....Не ме лъже, знам.


Това да не е в хотел"Камена"във Велинград?Преди няколко месеца бяхме там със семейството и имаше  такива "обучения"на две доста големи фирми.На това му се вика живот Twisted Evil-цял ден киснене в басейна и вечер танци до зори в ресторанта.Дай ми и на мен такова обучение,па ме чакай да се депресирам.
Немай милост към него-хващай го и го карай да те води на "обучение",да не стане некой друг да те обучи! #2gunfire

# 61
  • София
  • Мнения: 2 217
Баща му днес се прибра след поредното 4-дневно отсъствие от някакво обучение от фирмата им - обажда ми се от там и ми разказва колко е прекрасно във Велинград, хотели, джакузита, песни и танци и т.н. Аз се усмихвам насила и само викам добре, хубаво, радвам се....Всъщност изобщо не се радвам. Може да е неправилно да не се радваш, че човека който обичаш е щастлив....Не ме лъже, знам.


Това да не е в хотел"Камена"във Велинград?Преди няколко месеца бяхме там със семейството и имаше  такива "обучения"на две доста големи фирми.На това му се вика живот Twisted Evil-цял ден киснене в басейна и вечер танци до зори в ресторанта.Дай ми и на мен такова обучение,па ме чакай да се депресирам.
Немай милост към него-хващай го и го карай да те води на "обучение",да не стане некой друг да те обучи! #2gunfire


Не е този хотел - "Олимп" е.
Вече гледах снимки - направо си е райско прекарване.
Ами така де, нека ме обучи! Все аз ли да се панирам, че щяло да му писне от мен и да си намери друга! Ми и аз мога да си намеря друг Crossing Arms

# 62
  • София
  • Мнения: 2 846

Всеки път като кажа нещо по въпроса на мои роднини ми отговарят: "Ама друг като него няма да намериш. Така ако продължаваш ще му писне и ще си намери любовница.....и т.н.

Ако аз бях на твое място, реалната опасност би била да ми писне на мен и аз да си намеря любовник, а не обратното. Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 42
Аз имам същия проблем с детето и доста често съм в твоето положение, но аз съм намерила начин да се разтоварвам,  моят съвет е: намери си занимание което ти харесва и, което те кара да забравяш за нещата от живота(поне за малко).

# 64
  • Мнения: 1 006
Хахахаха, момичета, има нещо във въздуха явно JoyВсички сме се изпотръшкали в депресия...
Алекса, не си сама, душо Hug Трудно е да обясниш на някои хора, че в определени моменти, дори и всичко да ти е наред, нищо не те радва, нищо не ти е интересно, само се нервиш, крещиш и от безсилието да се овладееш ставаш още по-ядосан Twisted Evil
Ще мине...трябва да мине, иначе на 4-ти километър ще се пренасели с бг-мами hahaha


даааааааааа! Такива работи стават и в наше село Thinking
Ама аз го карам иронично и садо-мазо и така Mr. Green се справям все още

добре, че сте вие, иначе....не ми се мисли

# 65
  • София
  • Мнения: 2 217
Като гледам май повечето мами на това дередже са ни набори - на около годинка, годинка и нещо....
Явно периода мужду първата и втората година може да се обяви за най-труден.... newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 1 783
Много е важно да имате моменти за цялото семейство, моменти само за двамата и моменти само за ТЕБ, както и той има неговите само за него. Трябва да се балансира и ако съпругът ти няма необходимата чувствителностда усети нещата, ще трябва да повишиш изискванията си и да не позволяваш да те приема като даденост.
И на мен често ме хващат "Карастанчовите", защото мъжът ми се прибира в петък вечер и заминава в понеделник сутрин и съм все сама, в смисъл без него. Но имам професия, приятели и се опитвам да се погрижа за душевния си мир като си доставям дребни удоволствия, а когато се прибире съкровището се старае той да ми доставя по-големи.


# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Имаш нужда от малко, но качествена почивка според мен Hug

# 68
  • в къщи
  • Мнения: 467
Не,не си лоша изобщо!Мисля,че всяка от нас е минала през такъв период в живота си.Излизай повече,обаждай се на приятелки, ходи на гости,събери малко багаж в един сак и като го няма мъжът ти иди у майка си или другаде на гости за 2-3 дни.Гледай да не се задържаш много у вас.Това е от мен Peace

# 69
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Alexa,твойта работа е" сърби,боли- драго ми е""!!! Ами , хайде, стегни се! Всеки очаква някой да го забавлява!! Е, няма как да стане? Не може , хем да са ви свестни мъжете, хем да ви стоят до полите?Не ти се разхожда, не ти се среща с приятелки, не ти се четат книги, ами знаеш ли какво искаш? Като ти станат децата в 5-ти клас и" кукнеш" сама в къщи, тогава кой трябва да те забавлява пак? "Човек е толкова голям, колкото са му големи мечтите"Ами не е лесно дя си майка!!!!!" Тези , дето нямат деца имат само един проблем, че нямат деца , а тези , дето имат деца , имат сто проблема!!!! Но ви е хубаво, нали? Стягайте дупетата и марш в редиците!!! newsm10

# 70
  • София
  • Мнения: 2 217
Alexa,твойта работа е" сърби,боли- драго ми е""!!! Ами , хайде, стегни се! Всеки очаква някой да го забавлява!! Е, няма как да стане? Не може , хем да са ви свестни мъжете, хем да ви стоят до полите?Не ти се разхожда, не ти се среща с приятелки, не ти се четат книги, ами знаеш ли какво искаш? Като ти станат децата в 5-ти клас и" кукнеш" сама в къщи, тогава кой трябва да те забавлява пак? "Човек е толкова голям, колкото са му големи мечтите"Ами не е лесно дя си майка!!!!!" Тези , дето нямат деца имат само един проблем, че нямат деца , а тези , дето имат деца , имат сто проблема!!!! Но ви е хубаво, нали? Стягайте дупетата и марш в редиците!!! newsm10

Благодаря за градивната критика, но къде съм написала, че не искам да правя изброените от теб неща?
И това съпругът ти да се сети, че не си просто детегледачка и слугиня, какво общо има с желанието да ми стои до полата и да ме забавлява - последната дума дори никой не я е употребил в нито един пост! Вниманието няма нищо общо със забавлението и забавляването - това е жест на обич.
Мечтите ми едва ли са ти познати, за да знаеш колко са големи.
Ти самата имаш ли деца?
Прочети всички постинги и тогава се изкажи, защото си направила доста огромни обобщения, които са далече от темата. Wink
Иначе, благодаря за мнението.

# 71
  • Мнения: 189
Леле, все едно, че аз съм изписала половината оплаквания  Simple Smile Rolling Eyes.
Като гледам май повечето мами на това дередже са ни набори - на около годинка, годинка и нещо....
Явно периода мужду първата и втората година може да се обяви за най-труден.... newsm78

При мен този период не свършва, а пък отдавана минах втората годинка  Grinning.
Ситуацията се утежнява от факта, че живеем при свекървата. Вярно нямам проблем кой ще ми гледа децата докато съм на работа, но свърши ли работния ден трабва да стана търпелива мама, любяща съпруга и полсушна снаха.... едновременно. А на мен ми се иска да се катурна някъде и да си отспя. Резултата е че се развиквам на децата и таткото, който си мисли, че щом е при мама значи си е още детенце и не трябва да си мърда пръста за нищо, а свеки я шкартирам отвсякъде и  я оставям да се оплаква на комшийките.
Истината е обаче, че докато си седях в къщи беше по зле, защото проблемите ми бяха постоянно "пред очите". Когато започнах работа през деня игнорирах дразнителите в къщи, вечер тези в офиса и може би по не особенно приятен начин но си разнообразих ежедневието  Laughing
Хич и не си мисля, че съм лоша, но децата поотраснаха и започнах искренно да съжалявам, че съм успяла да се насладя на най хубавите моменти от бебешкото им развитие заради лошото настроение и притеснения.

# 72
  • Мнения: 863
ами и аз все това се питам...май се изпокарах с вси4ки роднини...понякога си мисля мъжът ми как ме трае все още,а пък понякога си мисля как аз все още го трая...а преди да родя бях съвсем различна,наистина почвам да се притеснявам за психи4ното си здраве
наистина те разбирам как се чувстваш...

# 73
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
//""На работа се ходи ако има кой да ти гледа детето, книгата не я считам за разнообразие, ходим и в зоопарка и хилядите други неща правим, които ме съветват. Но не ми става по-добре от това! ""/Е, това какво е??? Не мисля, че съм те обидила, ако съм изказала мнение различно от останалите!! Но всяко нещо с времето си!! Не е лесно да си майка , но е толкова сладко??? Сигурно около Коледа  ще е по-весело, а най-весело на пролет!! Шъ съ опраим!!!! newsm51

# 74
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
жените винаги са жертви, ако сами се изживяват като такива. извинявай, но няма как да ти съчувствам за това, че нервите ти не могат да издържат и си го изкарваш на семейството.
не виждам никаква драма в това, което си описала, дори не виждам нещо необичайно  Wink
за да те успокоя поне малко ще ти споделя, че аз всяка вечер си "кукумицинсвам" и много след 10 вечерта, че мъжът ми в момента се намира извън софия и сигурно си изкарва чудесно, но не ми е минавало през ум , че съм жертва, нито ми е обидно .
ако животът ти е еднообразен- ами направи си го разнообразен, тръгни на работа, прочети някоя книга, изучи някой полезен софтуер,  качи се на витоша, заведи дребния в зоопарка ... сигурно още много неща ще се сетиш
на въпроса ти дали си толкова лоша, бих отговорила, че не си, но ми се струва че си прекалено нервна, не е зле да се поуспокоиш



Не съм прочела цялата тема, но се спрях на този постинг и не мога да се съглася с нито една дума от написаното.
Някой хора са устроени така, че когато се задомят, виждат разнообразието в това да се забавляват с половинките си, да излизат заедно, да пазаруват заедно да ходят на заведение заедно и именно така се чувстват щастливи  Grinning

Това обаче не означава, че и двамата не могат да излизат поотделно, но умерено, а не системно, както май се получава в случая, мажът все с приятели навън, а жената дреме в къщи, защото трябва да гледа детето.

И защо трябва да си търси забавления като чете книга, да разучава софтуер и т.н, вместо двамата да са в някой хубав ресторант с чаша вино в ръка или просто да се разхождат семейно някъде.

Така се учождават хората, като всеки се забавлява поотделно  Confused

Общи условия

Активация на акаунт