Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 63 202
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 511
Моля за съвет.
Направих торта на два етажа. Всеки път на първия етаж слагам сламки за опори, но и този път тортата се напука. Долния етаж е измазан с маслен крем, добре стегна, но при транспортирането се спука. Втория етаж, го направих от блат за руло, за да е по лек.
Снимка на тортата
Скрит текст:
Тази стойка, дали ще помогне:
Скрит текст:
Правя торти само за семейството и детето въобще не му направи впечатление, но на мен не ми харесва.
Тортата ви е тежка, а подложката тънка. Това е основният проблем. Трябва ви дебела здрава подложка, ако е от онзи материал като мдф, още по-добре. За подпори по принцип може да ползвате дървени шишчета /от по-дебелите/

# 586
  • Мнения: 495
Mирa, много благодаря за включването - в крайна сметка ползвах крема от рецептата на Иренката, а платовете направих от карамеленото тесто на Йоли. Сглобих тортата предходния ден, блатовете омекнаха, другия път ще сложа повече украси, сега не знаех, доколко крема ще издържи на допълнителна тежест.
Скрит текст:

# 587
  • Мнения: 516
Здравейте!
Не е за торта, но търся рецепта за едни сладки/пастички крушки.
Скрит текст:
Продаваха се във Велико Търново и региона.
Представляваха две слепени пандишпанови бишкоти (така го помня, но бяха доста сочни с формата на круша и дори издути в долната част). Кремът по средата по-скоро маслен крем, но много лек. Имаше някаква есенция в него, но не мога да доловя по детските си спомени каква. Така слепена пастичката беше потопена във вече по модерному "айсинг", който беше по-скоро приятно дъвчещ се. Не знам защо си мисля, че имаха и сироп самите пандишпанови бишкотки, защото в долната част на крушата бяха невероятно сочни. Само да поясня, че отгоре в никаъв случай не е било фондан, беше си глазура от пудра захар, но не се начупваше при отхапване, оставаше мека.
Сега по Вашето описание и аз се сетих за вкуса , но името не помня. Върнахте ме в детството - в Бургас бяха просто правоъгълни пастички, но с точно този вкус. Неотавна купих прасковки с подобна заливка, но не бяха сиропирани, само с пандишпанови блатчета. Ще се радвам някой ако сподели рецепта !

# 588
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Здравейте!
Не е за торта, но търся рецепта за едни сладки/пастички крушки.
Скрит текст:
Продаваха се във Велико Търново и региона.
Представляваха две слепени пандишпанови бишкоти (така го помня, но бяха доста сочни с формата на круша и дори издути в долната част). Кремът по средата по-скоро маслен крем, но много лек. Имаше някаква есенция в него, но не мога да доловя по детските си спомени каква. Така слепена пастичката беше потопена във вече по модерному "айсинг", който беше по-скоро приятно дъвчещ се. Не знам защо си мисля, че имаха и сироп самите пандишпанови бишкотки, защото в долната част на крушата бяха невероятно сочни. Само да поясня, че отгоре в никаъв случай не е било фондан, беше си глазура от пудра захар, но не се начупваше при отхапване, оставаше мека.
Сега по Вашето описание и аз се сетих за вкуса , но името не помня. Върнахте ме в детството - в Бургас бяха просто правоъгълни пастички, но с точно този вкус. Неотавна купих прасковки с подобна заливка, но не бяха сиропирани, само с пандишпанови блатчета. Ще се радвам някой ако сподели рецепта !

   

Рецептите са за голямо количество и не много точни. В тази за прасковите се говори за шоколад, а в продуктите няма такъв.

# 589
  • Мнения: 516
Благодаря, peych !
Ти си стара къща - всичко имаш и намираш дълбоко в долапа !

# 590
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Благодаря, peych !
Ти си стара къща - всичко имаш и намираш дълбоко в долапа !

Благодаря!
   

# 591
  • Мнения: 9 525
здравейте, имам въпрос за украса. в случая ще я приложа на мъфини, но знам, че тук ще ме посъветвате. трябва да правя великденски мъфини. мисля да са спаначени, а отгоре - пръстен от крема сирене и цветни яйчица и поръска. въпросът ми е за яйчицата - ако са цветни бонбони или например ядки в цветен шоколад/глазура, няма ли да се разтопят и да боядисат крема сиренето, ако ги направя вечерта, а се поднеат на другия ден на обяд? какво бихте ме посъветвали - колко време би издържала подобна украса/поръска и с какво бихте я направили вие.

# 592
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Според мен боята, а и самата глазура на "яйчицата" ще се разтече. Много интересна идея, но не знам вариант да се предотврати това, освен да се украси непосредствено преди поднасянето. Или да се смени кремът - ако е маслен, поради по-малкото влага, би трябвало да има повече устойчивост цветът.
Или гнездо от шоколад, примерно, върху крема. Но пък е повече играчка....

# 593
  • Мнения: 9 525
Според мен боята, а и самата глазура на "яйчицата" ще се разтече. Много интересна идея, но не знам вариант да се предотврати това, освен да се украси непосредствено преди поднасянето. Или да се смени кремът - ако е маслен, поради по-малкото влага, би трябвало да има повече устойчивост цветът.
Или гнездо от шоколад, примерно, върху крема. Но пък е повече играчка....

и аз си го помислих това за шоколадовата основа....а вариант шоколадови яйчица върху крема сиренето или въобще да забравя за него май?

# 594
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Има ли цветна глазура със сигурност ще се разтече. Ако е само шоколад може и да издържи. Хубавото е, че има време до Великден и може да пробвате дали ще се получи Simple Smile А може междувременно да се включи с опит и още някоя девойка...

# 595
  • Мнения: 9 525
Има ли цветна глазура със сигурност ще се разтече. Ако е само шоколад може и да издържи. Хубавото е, че има време до Великден и може да пробвате дали ще се получи Simple Smile А може междувременно да се включи с опит и още някоя девойка...

да, със сигурност ще пробвам кое ще е удачно. в крайна сметка може да направя малки кошнички от шоколад, в които да сложа яйчицата, защото ми се иска да е шаренко Wink . благодаря за съветите

# 596
  • In transit
  • Мнения: 11 818
здравейте, имам въпрос за украса. в случая ще я приложа на мъфини, но знам, че тук ще ме посъветвате. трябва да правя великденски мъфини. мисля да са спаначени, а отгоре - пръстен от крема сирене и цветни яйчица и поръска. въпросът ми е за яйчицата - ако са цветни бонбони или например ядки в цветен шоколад/глазура, няма ли да се разтопят и да боядисат крема сиренето, ако ги направя вечерта, а се поднеат на другия ден на обяд? какво бихте ме посъветвали - колко време би издържала подобна украса/поръска и с какво бихте я направили вие.
жената, правила съм такива мъфини:


Моят крем е от маскарпоне и нутела, но ти може да си го направиш с крема сирене, пудра захар и масло (като при морковена торта)
Не се разтекоха изобщо, нито боядисаха основата, но ги държах 2 дни в хладилник. Яйцата бяха от Лидл, някакви шоколадови, боядисани отгоре.

# 597
  • Мнения: 9 525
Мики, намерих точно същите яйчица в лидл, както и няколко други вида. също и маршмелоу във вформата на зайци и други подходящи за декориране форми. как ще се държи марша не знам обаче.
оказа се, че ще трябва да занеса мъфините сутринта, а ще се поднасят на обяд и няма да се държат в хладилник. което още повече ме навежда на мисълта, че кремът ще компрометира външния вид. започнах да мисля за друг вариант - да издълбая мъфина в средата, да го покрия с шоколад почти целия /т.е. дупката и около нея малко и послед да я напълня с яйчица, зайци и т.н., като използвам и малка част от издълбаното /изглежда като трева/. нещо такова....понеже трябва и да са опаковани тук вече се затрудних. видях, че се продават ниски чаши за фреш с капаци без дупка. според мен ще са подходящи. въобще голямо умуване Wink

# 598
  • In transit
  • Мнения: 11 818
Joy Жената, аз се обърках, само докато те прочета, а ти трябва и да го реализираш. Hug
Сега ми хрумна, като спомена за трева, защо не сложиш 1-2 капки зелена боя в крема, ще стане, като трева и няма да компрометира яйцата. Тези, които ползвах са с много твърда кора, мисля, че беше някаква захарна. Т.е нищо няма да им стане от сутринта до обяд. По скоро мисли в посока пренасянето им в хладилна кутия(чанта), заради крема отгоре. Все пак ще е с млечен продукт. Иначе не мисля, че ще се боядисат яйцата или ще се развали украсата.
За опаковането има много опции, виж ако имате магазин на София Пласт някъде...те имат много подходящи варианти за чашки, кутийки и индивидуални пластмасови и картонени опаковки. Може да ги опаковаш, като подаръчните кошници с целофан или торбички от целофан, отгоре с панделка. Под всеки мъфин сложи по една поставка по-голям размер от твърд картон, велпапе, за да се предпази украсата. Нещо такова ми идва на ум в момента.

Ако направиш крем от крема сирене и масло мисля, че ще издържи за няколко часа без хладилник.

# 599
  • Мнения: 9 525
може би малко объркано го описах, много идеи ми дойдоха наведнъж, хаха Wink
то мъфинът ще е зелен /знаеш онази торта със спанак/, така че вътрешността ще пасне супер. ще го мисля още, де. не искам да ми се скапе кремът от седене няколко часа на топло.
точно за софия пласт си мисля - има до нас и със сигурност ще се намери нещо там. гледах това или нещо подобно



ако мъфинът се мандахерца може да се сложи и зелена "трева" отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт