Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 63 559
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Германия
  • Мнения: 514
Търся някой, който прави торти в Русе, моля да ми пише.

# 691
  • София
  • Мнения: 910
Привет, момичета! Извинявам се,че нахлувам с въпрос до сега само чета,че съм без голям опит.
Според вас торта"Линд" подходяща ли е за фонданов принт като основа, тъй като детето иска такава торта с картинка?

# 692
  • Мнения: 1 524
Привет, момичета! Извинявам се,че нахлувам с въпрос до сега само чета,че съм без голям опит.
Според вас торта"Линд" подходяща ли е за фонданов принт като основа, тъй като детето иска такава торта с картинка?
Ако най-горният пласт е ганаш, то тогава да.

# 693
  • София
  • Мнения: 910
Привет, момичета! Извинявам се,че нахлувам с въпрос до сега само чета,че съм без голям опит.
Според вас торта"Линд" подходяща ли е за фонданов принт като основа, тъй като детето иска такава торта с картинка?
Ако най-горният пласт е ганаш, то тогава да.
Благодаря,Zlat-na, ганаш и след това слагам фотопринта или ганаш+желатин и последно фотопринт?
Рецептата е тази:https://prikaznakuhnq.com/%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4-%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0/
Приемам съвети за лесна и вкусна торта "Линд".😊

# 694
  • Мнения: 6 912
Желатинът разтапя фондана. Предполагам, че фотопринтът ще е върху фондан така, че директно го сложи върху тортата.
Ако принтът е на вафлена хартия пак ще трябва да се залепи на бял фондан, за да може да изпъкне. Иначе върху шоколада няма да си личи добре освен, ако шоколадът не е бял.

# 695
  • Мнения: 72
Здравейте! Моля за идеи, как мога да направя торта тип "три шоколада" в плодов вариант? Нещо с желатин и без шоколад, което да се приготвя лесно и без печене? Предварително благодаря!

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 26 591
Различни по цвят пасирани  плодове с течна сметана,може би 🤔
Манго,малини,кокос
Праскови,банани,киви
Боровинки,малини,ягоди
…и т.н.

# 697
  • Русе
  • Мнения: 5 264
Скрит текст:
Здравейте! Моля за идеи, как мога да направя торта тип "три шоколада" в плодов вариант? Нещо с желатин и без шоколад, което да се приготвя лесно и без печене? Предварително благодаря!

Можеш да направиш блатовете от горски плодове. Ето вариант. В тази торта единият блат е от малиново пюре.
https://ipeychev9.blogspot.com/2020/08/blog-post_15.html
В това парфе блата е със сметана и сладко от ягоди. Сладкото замени с ягодово пюре.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/06/blog-post_12.html
Като основата на парфето можеш да използваш за основа на тортата.

# 698
  • Мнения: 72
Благодаря ви, момичета! Колебаех се какви комбинации ще са сполучливи, дали сте ми прекрасни идеи!

# 699
  • Мнения: 2 663
Здравейте отново Simple Smile Отново се очертава да правя торта, но този път се чудя дали да не пробвам ваниления блат от линка за шоколадовата торта на Ирина Купенска. Някой пробвал ли го е? Чудя се продуктите за колко блата са, за два или за един Thinking

Цитат
Вариации:

Ванилов блат: за форма с размери 22-24см
2 яйца
80г захар
1 шушулка ванилия или чарна лъжица екстракт
80г прясно мляко
40г разтопено масло
40г олио
120г брашно
2г бакпулвер

Яйцата и захарта се разбиват на пухкав крем заедно с ванилията.
Прясното мляко, олиото и маслото се смесват и добавят към яйцата.
Отгоре се пресява брашното и бакпулвера и се разбърва внимателно.
Сместа се излива в покрита с хартия за печене тава и се пече 12-15 минути или докато при допир блатът пружинира, а при проверка с клечка, тя излиза чиста

# 700
  • Мнения: 2 663
Отново съм аз Simple Smile Май блатовете пак ще са шоколадови по Ирина Купенска. Обаче кремът този път искам да е по-интересен. Но не успявам с гугъл да намеря разнообразни кремове с маскарпоне. Да знаете сайт или блог с повече рецепти? Чудя се например дали да не експериментирам с крем с маскарпоне и лайм. И дали другият крем да не е кокосов например.

И още един въпрос, откъде купувате сладкарски материали? Къде е най-заредено? Харесах си Aromas House, че работи и днес, за разлика от 1-2 други. Тортата е за понеделник и май съм леко закъсняла. Сега като се занисля, утре трябва да я сглобя Flushed

# 701
  • Мнения: 6 912
Барбалена, винаги можеш да експериментираш и да направиш нещо различно. В Тортената билиотека, на първа страница има раздел за кремове. Можеш да погледнеш и там за вдъхновение.

От различни сайтове пазарувам - Хитрини, Сладката къща, Сладко хоби, КукиБуки, Арома хаус, Рокейк, Змееборец... зависи какво ми трябава и къде го има в наличност.

А блатовете ги направи още днес, ако имаш възможност и утре сглобявай, за да може да престои и да я украсиш.

# 702
  • In transit
  • Мнения: 11 989
Барбалена, за мен най-вкусен крем с маскарпоне става, като го смесиш с кондензирано мляко и сметана. Или пък тип, като за тирамису - маскарпоне, жълтъци, захар, сметана. Към първия вариант може да добавиш настъгана кора от лайм и лимон, кокосови стърготини, плодово пюре (но тогава ще трябва да ползваш и малко желатин, за да стегне). Към втория, може да добавиш кафе или някакъв ликьор за аромат - амарето, тиа мария, марсала...или пък да сложиш амарени. Ще вървят много с шоколадовите блатове.

Този мус с маскарпоне е много вкусен.
 А тук може да видиш кокосовия крем за торта.

# 703
  • Мнения: 9 593
Барбалена, за мен най-вкусен крем с маскарпоне става, като го смесиш с кондензирано мляко и сметана.


и за мен! само че аз го обичам със заквасена сметана. това ми е топ крем и за секунди.
за арома хаус имайте предвид, че обикновено почиват през август и затварят. миналата година така извисях с едни аромати преди рождения ми ден.

# 704
  • Мнения: 2 663
Благодаря ви отново за препоръките и идеите, момичета! Бях се отказала да правя торта, че нито успях да избера рецепта, нито успях да напазарувам. Мислех да минем сутринта през Тита Кейк и да вземем каквото има... Обаче се замислих, че нито подготвих специална украса за детето (реших, че не искам да надувам 50 балона, красиво, но консуматорско ми се видя, а и после само им треперя да не ги спукат децата, че имам страх), нито подарък взех, че и торта даже да не направя ...

И късно следобяд запретнах ръкави за така добре познатите ни вече блатове по Ирина Купенска... Много ми харесва, че в продуктите няма нищо кой знае колко специално и почти винаги имам всички необходимо. А и е супер лесно, смесваш сухите съставки, мокрите, бъркаш и воаля Heart Eyes Та, забърках и крема набързо, като този път сложих кокосови стърготини и банан.

Представях си я по друг начин, даже си купих специален накрайник за ефект като трева, но така и не стигнах до него за съжаление. Грозна е, не успях да я загладя добре, а шпатулите за вълнички не успях да намеря. Но в крайна сметка, децата й се радват дори в този вид. И то само голямото, защото рожденикът е още малък, днес става на годинка и все още нищо не разбира Heart

Малко ме е срам да показвам тази аматьорщина, но ми е много трудно да намирам време за пазаруване, изпипване и спокойствие, като някои от нещата се налага да ги правя с една ръка, докато с другата нося бебето Blush Освен ако не ми виси по краката Joy Та, с това време и с подръчни материали - толкоз Blush

https://i.postimg.cc/2ygJSFDS/IMG-20230807-094155.jpg

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 16:11 от Барбалена

Общи условия

Активация на акаунт