Ева или Виктория

  • 6 735
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 229
Кое име предпочитате? Ева ме притеснява, че е кратко, а Виктория е доста разпространено, но пък много харесвам и двете имена.

# 1
  • Мнения: 2 081
И двете са хубави , но гласувах за Ева .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 010
Виктория много ми харесва. Какво значение има колко е разпространено, важното е на Вас да Ви харесва. Ева също е хубаво, но лично аз си падам по по-дълги, твърди и тежки имена.

# 3
  • Мнения: 3 922
Ева може да е съкратено от Евелин/а, Евита, Еванджелина и т.н. Има голям избор.

# 4
  • Мнения: 3 033
За мен фактора честота на разпространение на името никога не е бил критерий при избора. Гласувах за Виктория.
Иначе и Ева ми харесва, но ако трабва да избирам от двете, ще се спра на Виктория.

# 5
  • Мнения: 29 341
И двете имена са хубави, но Ева ми е прекалено кратко, стои ми като галено. Може да помислите за Евелин/а, Евдокия, Евита, Евалина и др., а на кратко да е Ева.
Виктория е чудесно име. Какво значение има дали е разпространено.

Помислете и за съчетаването с фамилията.

# 6
  • Мнения: 3 025
Ева.
Евелин/а.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Виктория. И аз не обичам кратки имена.

# 8
  • Мнения: 12 770
Виктория.
Ева ми е прекалено библейско.

# 9
  • Мнения: 410
Аз съм много пристрастна, но за мен Ева е страхотно име, винаги ми е харесвало че е кратко и семпло, но запомнящо се и уникално Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 008
Всички, които във всяка тема казват за разпространението на името Виктория - от четири години покрай работа през мен минават списъците на детските градини и долните класове в града (голям областен град) и съседните села. Я има в града 2-3 Виктории, я няма. За сметка на това има по 5 Нии, Неи, Нуи, Веи, Леи, Реи, Деи, Аи и всякви други ИИ във всяка група.
Не знам защо си мислите че Викториите са в такива количества, в каквито си мислите, че са - но ви уверявам, отдаааааавна не е така.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 241
В класа на сина ми има двама Викторовци и една Виктория Grinning Но името е много красиво, факт, и предполагам, че в нашия клас има и някаква доза случайност. То и двама Стефановци имахме миналата година, а Стефан определено не е супер разпространено име.

# 12
  • Мнения: 229
Всички, които във всяка тема казват за разпространението на името Виктория - от четири години покрай работа през мен минават списъците на детските градини и долните класове в града (голям областен град) и съседните села. Я има в града 2-3 Виктории, я няма. За сметка на това има по 5 Нии, Неи, Нуи, Веи, Леи, Реи, Деи, Аи и всякви други ИИ във всяка група.
Не знам защо си мислите че Викториите са в такива количества, в каквито си мислите, че са - но ви уверявам, отдаааааавна не е така.

Гледам данните от НСИ, а не от вашия град.

# 13
  • Мнения: 29 341
Какво значение има дали е разпространено или не? Ако е името на детето ви, значи е точно.

# 14
  • Мнения: 4 008
Гледам данните от НСИ, а не от вашия град.

Според НСИ през 2019 има 732 Виктории
И отново според НСИ през 2019 година са живородени 30 023 момичета в страната. Това е такова огромно количество Виктории, спрямо общото  количество момичета, че направо не мога.

Имаме и 257 града в България, средно се получава по 3 Виктории на град. Ако предположим, че в София са повече, за някои градове Виктории не остават...
Пък то нека си е най-разпространеното име.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 11:02 от Нервен_Хамстер

# 15
  • Мнения: 6 149
Ева, любимо име. Няма общо с трибуквените измислици в днешно време. Това си е класическо име с тежест, което никога не е било широко разпространено, а май вече и съвсем поизчезна.

# 16
  • Мнения: 3 033
Аз и в други теми за имената съм го писала - защо трябва да се съобразяваме дали дадено име е разпространено или не, когото го използваме за нашето дете? Аз като си харесам едно име го използвам независимо дали има още 5 деца в държавата с него или 5 000 000. Не го разбирам този стремеж за оригиналност, неповторимост при избора на име. Едно име или му харесва на човек или не.

# 17
  • Мнения: 3 922
Абе то и аз така си мислех, докато не дойде момента, в който детето ми се падна с още две с неговото име в една група в ДГ. Съответно всички се обръщаха към него на фамилия, както и към другите две деца-адаши. Не ми беше много приятно.

# 18
  • Мнения: 29 341
По-добре, отколкото разни изкривени имена в стремеж за оригиналност.

# 19
  • Мнения: 8 804
аз съм за Виктория, нищо, че е разпространено.
Ева ми е кратко, а и ако някой и каже "Евичка" ... не ми е ОК.

на латиница: Viktoriya, Eva. Тук Ева има предимство в изписването.

# 20
  • Мнения: 229
аз съм за Виктория, нищо, че е разпространено.
Ева ми е кратко, а и ако някой и каже "Евичка" ... не ми е ОК.

на латиница: Viktoriya, Eva. Тук Ева има предимство в изписването.

Права си. Аз и с Евка не съм ок като кратко.

# 21
  • Мнения: 7 264
И двете имена ми харесват. Все пак гласувам за Ева.

# 22
  • Мнения: 18 558
Виктория. Много го харесвам колкото и банално да е. Ева не ми харесва. Не, че е лошо, просто не ми допада, а и не харесвам кратки имена.
И само да кажа за масовите имена-не винаги е заради стремеж към оригиналност това да се избягват. Аз не исках да е с такова име моята дъщеря, защото не ми допада да са още 3-4 в клас и да е вечно на фамилия(както съм аз цял живот). Еми, не ми харесва това.
Затова бягах от всичко дето е в топ 10. Имената са хубави, но не може всички да са само с тези имена. До втръсване едно и също. Ами, не ми допада чисто и просто.

# 23
  • Мнения: 1 368
И двете ми харесват. Което и от тях да изберете - няма да сбъркате.

Успех!

# 24
  • Мнения: 29 341
Аз не исках да е с такова име моята дъщеря, защото не ми допада да са още 3-4 в клас и да е вечно на фамилия(както съм аз цял живот). Еми, не ми харесва това.
Затова бягах от всичко дето е в топ 10. Имената са хубави, но не може всички да са само с тези имена. До втръсване едно и също. Ами, не ми допада чисто и просто.

Е, да, де, ама, както може да има две Виктории, така може да има две Мария, Анелия, Ния, Дара и други популярни напоследък. Гаранция няма.
В нашия набор в училище от четири класа са четири деца с името на моя син /две момчета и две момичета, съответно женския вариант, разбира се/ и три от тях са в класа на сина ми. Късмет.....

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ева е единственото кратко име,което ми харесва.
Виктория също ми харесва,но не бих го използвала ,защото е прекалено често срещано.
Гласувах за Ева.

# 26
# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Гласувах за Ева - едно от любимите ми имена е, а може да е съкратено от Евелин още по-добре. Виктория също ми харесва много, но между двете предпочитам Ева/Евелин.

# 28
  • Мнения: 18 558
Късмет е, но има огромна разлика между Виктория и Анелия.Едното е топ 3,а дтугото доста по забравено. Та там е идеята. Аз в случая говоря за имена, които са най-популярните.

# 29
  • Мнения: 339
Гласувах за Ева. Едно от малкото трибуквени имена, които харесвам.
Виктория не харесвам, но нямам обяснение защо. И аз смятам, че е доста разпространено. Сещам се за три бебета с това име, а по принцип познатите ми с бебета не са много Grinning

Относно повтарящите се имена в класа... Аз съм Калина и по мое време не бяха много децата с това име, но от 1 до 4 клас имаше още една Калина в класа. Аз бях голямата Калинка, а тя малката Калинка. Много си мразех прякора, представях си се като огромна калинка, а всъщност бях доста слабичка. Просто малката калинка беше най-дребното момиченце в класа.. 😀 В следващите класове и в университета нямаше други със същото име.

# 30
  • Мнения: 3 033
Гласувах за Ева - едно от любимите ми имена е, а може да е съкратено от Евелин още по-добре. Виктория също ми харесва много, но между двете предпочитам Ева/Евелин.
Евелин е по-добре звучащо от Ева, да и е доста рядко срещано. Нали това е изискването на повечето родители - да няма по пет деца с едно и също име в класа.

# 31
  • Мнения: 229
Гласувах за Ева - едно от любимите ми имена е, а може да е съкратено от Евелин още по-добре. Виктория също ми харесва много, но между двете предпочитам Ева/Евелин.
Евелин е по-добре звучащо от Ева, да и е доста рядко срещано. Нали това е изискването на повечето родители - да няма по пет деца с едно и също име в класа.

Не ми харесва Евелин. Прекалено много я свързвам с майката в Двама мъже и половина. 😂

# 32
  • Мнения: 40
Ева или Ива е прекрасно. Незнам защо ви притеснява, че е късо, винаги съм харесвала къси имена - премахва нуждата от "галено"

# 33
  • Мнения: 29 341
В България няма такова нещо като "без галено" име.
Ева и Ива са Евче и Ивче.
Принципно те самите са галени имена от Евелина, Ивелина, Ивайла и др.
Разбира се, сами по себе си са хубави имена, но не значи, че няма да имат галени такива. Може дори са бъдат от рода на Ивченце и Евченце, казани от бабите.....

# 34
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Ева. Много красиво име и с хубаво значение - "живот".😀
Познавам и Ева и Ива и досега не съм чула да се обръщат към тях с Евче, Ивче, Евенце и т.н.

# 35
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Ева.

# 36
# 37
  • софия
  • Мнения: 10
Гласувах за Виктория, според мен и двете имена са хубави, помислете.

# 38
  • Мнения: 410
И аз гласувах за Ева. 🙂

# 39
  • Мнения: 5 546
Бебчето може и да е родено вече, но гласувах за Ева, макар че харесвам повече Евелина.
Виктория е прекрасно име, което самата аз обмислях, но заради масовостта вече е банално.

Общи условия

Активация на акаунт