Може ли някой да ни осъди поради невзета пратка от куриер?

  • 11 239
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,преди месец бях поръчала пратка от сайт на стойност 35 лв.Обадиха ми се да ме предупредят,че ще получа пратката си след 30 дни ,за което бях съгласна.
Поради различни обстоятелства в момента вече от седмица и повече не съм в България и близките 3 месеца няма да се върна.
Пратката е още при куриер, родителите ми се пребират след 19 ч и не могат да отидат до офис.Оратих мейл ,че се отказвам от пратката тъй като няма кой да е вземе и аз не съм в България.
За отговор получих ,че трябва да заплатят 12,59 лв за разноски връщане или ще ме осъдят за тази сума 🤨 Ще си търсят правата по съдебен път и ЧСИ 🤷
Това нормално ли е?

Между другото ги помолих любезно за банкова сметка да платя сумата,но до сега не ми се е случвало такова нещо.За толкова години имам само една невзета пратка ,защото бях в болница заради Ковид.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 669
Няма подобно нещо. Много се изхитриха тези търговци, чак за 12 лева ЧСИ Joy.

# 2
  • Мнения: 771
Ами нали някой трябва да я плати тази сума. Кой предлагате да бъде този някой?

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Изпращача си пие една студена вода. Това е. Рисковете на наложеният платеж, които сами са избрали за опция в техният бизнес.

# 4
  • София
  • Мнения: 527
Куриерските фирми работят и в събота.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Точно това щях да кажа и аз. Като през седмицата родителите не могат, куриерите бачкат и в събота. Вече супер невероятно ще е и двамата родители да работят от тъмно до тъмно абсолютно всяка седмица, че и в събота също.

# 6
  • Мнения: X
Ами, вие също не сте постъпили коректно, защо сте си поръчали нещо при положение, че ще сте извън страната 3 месеца? Как така родителите ви нямат време? Абсолютно всеки ден ли работят? И после куриерите били виновни, некадърни и т.н. Unamused На въпроса от заглавието - не, няма да ви осъдят, нищо няма да стане.

# 7
  • Мнения: 371
А де да можеше да се съдят такива! Десетки не взети пратки имам, слушал съм какви ли не повече от абсурдни обяснения! Еми като не можете да вземете нещо, не го поръчвайте, то някой продукти нямат толкова печалба или струват по малко дори от самата доставка в двете посоки! Бъдете коректни, вземете си пратката!

# 8
  • Мнения: 3 730
Нищо не могат да ти направят. Друг е въпроса защо поръчваш нещо и го чакаш 30 дни, при положение, че ще си извън страната?

# 9
  • Мнения: 31 664
Много странно. Преди година си поръчах една възглавница. Уж хубава, уж добре за врата, съня, стойката. Не знам си каква височина. Добре че имах право на преглед. Беше си в плика. Опипах я. Тънка и много мека. Извиних се и казах на човека, че не е това което искам и няма да я взема. Не са ми казали да плащам някакви разноски.

# 10
  • Мнения: 35
Разбрала съм се вече и съм платила абсолютно цялата пратка по банков път ,въпроса ми беше друг,защото до сега не бях получила такава заплаха,заплахата за събиране на сумата по съдебен път е от самият сайт.А за това ,че куриерите работят в събота- знаем! При положение ,че платих абсолютно всичко позната ще отиде в събота и ще е вземе.
А за това защо съм поръчала нещо и съм заминала : ами да ви кажа наложи ми се поради смърт на роднина и заминах от днес за утре.
Благодаря на отговорилите по темата и за другите се надявам ,че съм била изчерпателна в отговорът си! 🙃

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Зависи, Елора. Аз напоследък много пращам и получавам пратки във връзка с едно от хобитата ми. Редовно ми казват, че ако върна пратката, транспортът и в двете посоки е за моя сметка.

# 12
  • Мнения: 31 664
Явно нещо се е променило или зависи откъде поръчваш може би.

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Зависи, Елора. Аз напоследък много пращам и получавам пратки във връзка с едно от хобитата ми. Редовно ми казват, че ако върна пратката, транспортът и в двете посоки е за моя сметка.
Може да казват редовно, но никой не може да те задължи да плащаш. Риска си е техен.
Единствено, ако решиш да правиш преглед, могат да те накарат първо да си платиш доставката, преди да ти дадат да видиш съдържанието. Но ако откажеш изобщо да отидеш за пратката, изпращача си поема разходите.
Дали е морално или не, няма значение, на практика, проблемът винаги е на изпращача.

# 14
  • Мнения: 1 556
Сефте чувам да осъдят някой за 12 лева 🤔

Общи условия

Активация на акаунт