Адаптация в яслата. Как?

  • 1 808
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
аз водех малкия да си играе  в двора на яслата вечер, катерехме се по стълбите и т.н. , защото след първите дни само като видеше сградата, и писваше
Имаше ли резултат?
имаше- след двуседмични игри в двора спря да плаче при вида на сградата,  но от тогава му остана навик- не влиза преди да се е пуснал по някоя от пързалките Grinning

# 16
  • Мнения: 1 722
Митко втори ден е на ясла. Вече съм много изплашена. Първият му ден вчера го оставих в 9 часа. Слизайки надолу по стълбите го чух да се дере с всички сили  Cry. Взех го в 11 с червени очи и ревящ. Днес - същото. Оставих го в 9.30 и само като го хвана лелката за ръката почна да реве. Като дойдох да го взема в 11.30 направо избяга през вратата към стълбите с рев. А цяла седмица ходих с него да играем с децата, да вижда градинката, да свиква. Занесох първия ден почерпка на лелите - бонбони и нес кафе. Не знам, сега се обвинявам, че прекалено го свикнах със себе си, но просто нямах човек на когото да оставям и да свиква с чужди.

# 17
  • Мнения: 4 406
децата се плашат и от белите манти на персонала, асоциират го с това, че мама ще сиотиде, като дойде лелята с мантата.
за тежките случаи - домочадието да се снабди с по една такава манта и дечковците да свикват

# 18
  • Мнения: 3 537
Казах и ,че отивам да пия кафе и после ще я взема.То и така си беше.И сега като я водя сутрин,тя казва на лелята:
-Мама иди пии кафе и  после земи мене.
 Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 045
Здравейте мами,
И аз да се отчета най-накрая в тази темичка. Тази сутрин ни беше първия учебен ден в яслата. Влезе с бодра крачка при децата, но да видим като я взема на обед как ще е. Предупредиха ме, че първия ден им е интересно и че следващите 2-3 дни са важните- тоест дали ще има рев утре сутринта като разбере че отива пак на същото място. Аз сутринта преди да тръгнем се чувствах все едно е моя първи учебен ден - с носталгия си спомних трепета от приготовленията за училище. Късмет и най вече здраве на всички малчовци тръгнали сега на ясла.  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 308
за да се почуства по-добре в яслата се наложи да занеса там цял куп с нейни любими играчки. бяха ми казали че така ще се чувства по-спокойна ако е заобиколена от нещо познато. но въпреки това две седмици плака докогато я оставях сутрин, въпреки че и обяснявах че там е хубаво и лелите са добри, но тя е на 1г и 5м. и не знам дали разбира всичко което й кажа. в момента е вече за 3-та седмица на ясла и от понеделник вече не плаче, а когато я взема е много щастлива и превъзбудена и смятам че вече се е адаптирала и й харесва.

# 21
  • Мнения: 928
за да се почуства по-добре в яслата се наложи да занеса там цял куп с нейни любими играчки. бяха ми казали че така ще се чувства по-спокойна ако е заобиколена от нещо познато. но въпреки това две седмици плака докогато я оставях сутрин, въпреки че и обяснявах че там е хубаво и лелите са добри, но тя е на 1г и 5м. и не знам дали разбира всичко което й кажа. в момента е вече за 3-та седмица на ясла и от понеделник вече не плаче, а когато я взема е много щастлива и превъзбудена и смятам че вече се е адаптирала и й харесва.

 smile3501 smile3501 smile3501
Дано и моето детенце скоро спре да плаче  Praynig . Вчера за пръв път каза чао и даде целувка на сестрата. Мисля, че вече започва да свиква с тях   Grinning 

# 22
  • Мнения: 4 406
за да се почуства по-добре в яслата се наложи да занеса там цял куп с нейни любими играчки

аз по този повод носих любимата му възглавница...сутрин я носим, на обяд си я прибираме...

# 23
  • Мнения: 281
Митко втори ден е на ясла. Вече съм много изплашена. Първият му ден вчера го оставих в 9 часа. Слизайки надолу по стълбите го чух да се дере с всички сили  Cry. Взех го в 11 с червени очи и ревящ. Днес - същото. Оставих го в 9.30 и само като го хвана лелката за ръката почна да реве. Като дойдох да го взема в 11.30 направо избяга през вратата към стълбите с рев. А цяла седмица ходих с него да играем с децата, да вижда градинката, да свиква. Занесох първия ден почерпка на лелите - бонбони и нес кафе. Не знам, сега се обвинявам, че прекалено го свикнах със себе си, но просто нямах човек на когото да оставям и да свиква с чужди.
O, мила, не се обвинявай!  Naughty
Моят син ревеше само като изляза от стаята вкъщи, независимо че баща му е при него!  #Crazy лягаше на пода пред тоалетната и крещеше докато не изляза!Изпитвах ужас от мисълта как ще бъде в яслата. Но каква беше изненадата ни  Shocked - вече 2 седмици е на ясла, а само веднъж (на четвъртия ден) плака малко. Ходи с удоволствие, започва да бърбори (а досега не говореше) и е станал много подреден (нарежда играчките в редица, внимава къде си оставя чашата с вода). Не знам как се получи така  newsm78, но ние сме много приятно изненадани от сина ни и от бързата му адаптация!
Така че знай, че не си виновна ти, просто някои деца по-бавно свикват.
Успех!   Hug

# 24
  • Мнения: 928
Ходи с удоволствие, започва да бърбори (а досега не говореше) и е станал много подреден (нарежда играчките в редица, внимава къде си оставя чашата с вода).

 newsm10 явно му е добре там
И ние днес плакахме по-малко. За другата седмица - давай с начале  Wink
Пак ще е забравил и ще си мисли, че сме се отказали  Hug

# 25
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124811.0
Една и съща тема бистрим май  Simple Smile
Anita 79, моя син също си го гледам сама откакто е станал на 3 седмици и навсякъде се мъкнем заедно. Хич не се обвинявай, по-добре, че е бил с теб. Ако е някакво успокоение, докато са малки децата, ще са с нас, имат цял живот да свикват с чужди хора.  bouquet
И моя дивак се дереше яко всяка сутрин миналите две седмици, вчера сам ме заведе до вратата на бебешката група, днес отиде с възпитателката (леля Жане) без даже да мрънка. В нашата ясла всички имат униформи - тъмносин панталон и светлосиня тениска с името на градината и другите им са едни лилаво с някой друг цвят.
Моя Дамян (дзвер на мама Mr. Green) е станал един приказлив - цял път ми обяснява нещо, но нищо не му разбирам Blush  , а като му се приспи вече, сам се качва на леглото.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 843
Zdraweite mami ,i moeto detence trygwa drugata sedmica na qsla i sym stra6no pritesnena. Toi e na 1 i 6 meseca i kolkoto i da iskam da mu obqsnq kakwo go o4akwa nqma da se polu4i. Ot wsi4ko koeto pro4etoh do sega nai me pritesni fakta 4e lelkite sa s beli prestilki , moq 4owek samo da widi lekarka i izpada w isteriq i zapo4wa da rewe ,naskoro lejahme w bolnica i strahowete mu sywsem se zasiliha.
 Praynig molq s dwe ryce wsi4ko da mine po-leko kakto pri nas taka i pri was , 4e milite ni beb4eta smile3504 hi4 ne iskat bez mama.

Здравейте мами ,и моето детенце тръгва другата седмица на ясла и съм страшно притеснена. Тои е на 1 и 6 месеца и колкото и да искам да му обясня какво го очаква няма да се получи. От всичко което прочетох до сега наи ме притесни факта че лелките са с бели престилки , моя 4оъек само да види лекарка и изпада вистерия и запо4ва да реве ,наскоро лежахме в болница и страховете му съвсем се засилиха.
 Praynig  моля с две ръце вси4ко да мине по-леко както при нас така и при вас , 4е милите ни беб4ета  хи4 не искат без мама.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 01:51 от Vivi

# 27
  • Мнения: 1 615
Според една моя братовчедка децата, които са били достатъчно много с родителите си като малки, после по-лесно се отделят и стават самостоятелни, защото са си получили необходимата доза внимание и не се опитват все да се "прилепят" до мама, щом рече да мръдне малко.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 843
Дано си права, толкова много внимание и любов  получава от нас., както всяко обичано детенце.
Ама тея бели престилки много ме притесниха ,6те взема да им подаря по една розова или жълта newsm51

# 29
  • Мнения: 1 615
Ми де да знам... Те белите престилки не за задължителни. Нашите лелички ходят с престилки, щото все пак работата им е свързана с доста цапане, ама са им най-различни... Нямат униформа или нещо подобно. А и децата задължително ги посрещат учителките (за яслата - сестрите). Понякога лелите може да ги изпратят, но посрещането ВИНАГИ е от "квалифицирания персонал", а те обикновено са с нормални, даже елегантни дрешки. Е, наистина, сестрите в яслата, работейки с мажещи и плюещи бебета, също намятат прескилки, но и техните не са като лекарски...

Общи условия

Активация на акаунт