Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 163
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • софия
  • Мнения: 4 988
И аз имам стара информация. 5-7 клас са ги разделяли на клас с деца, които искат да учат и целят високи резултати на НВО, и на клас с останалите.
Това сериозно ли е?

# 751
  • София
  • Мнения: 6 697
Моето инфо е отпреди 4-5 години - детето ми сега е 7 клас, напуснахме ПБ, когато завърши 2. Дотогава бях доволна от учителката в ПУК и после от класната ни, която обаче в средата на 2 клас излезе по майчинство. Е, тогава наеха една неграмотна и истерична поради неопитност млада учителка, на която децата поправяха грешките по  Бел, а тя крещеше по 2-3 по-палави. Преди това се записах по няколко причини - добра референция от близки, чийто син завършваше и те бяха много доволни (ама то детето беше такова, че и в най-лошото училище да го поставиш, щеше да си учи, той им беше звездата в ПБ, вечно водеше концертите), трябваше ми точно английски, а не друг език, беше наблизо и освен това не беше приета в СС, а за други по-добри бях изпуснала срока.
Както и Фенси отбеляза - Ок са някои учители и за някои деца, които учат лесно и са мотивирани, училището е беше Ок, но по-скоро не бих препоръчала - заради липсата на постоянство и заради твърде голям комерсиализъм от страна на собственика. То ясно, че това е частен бизнес и трябва да се печели, ама там е за сметка на децата.

# 752
  • София
  • Мнения: 1 573
Амели,  абсолютно сериозно. Какво странно има? Че и в някои ДУ децата негласно се преразпределят така в 5 клас, учещите в А клас и т.н. При нас класът се разпадна, защото някои отидоха в СМГ и частни и децата така ги преразпределиха.

# 753
  • Мнения: 5 914
Кога ПБ е имало повече от един завършващ клас, че даже и да ги разделят?
Изобщо не знам какво е било ПБ преди 10 години. Ама по времето когато тези деца са завършвали, ние вече цели две години сме му видяли нивото на това училище.
И не съм останала с впечатление, по време на пребиваването ни там, учителския състав да е изцяло обновен, та изведнъж и рязко да му е спаданало нивото, в сравнение с опита на тези деца. А и ръководството е все едно и също. То всъщност от там е и основния проблем. Директорката нищо не разбира от образование, а зам. директорката е доста посредствена.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 16:42 от Fancy

# 754
  • София
  • Мнения: 6 697
По мое време випуска на дъщеря ми беше от 4 паралелки, знам за доста напуснали деца, но вече не ми останаха близки родители да попитам сега дали още са 4 класа.

# 755
  • софия
  • Мнения: 4 988
Амели,  абсолютно сериозно. Какво странно има? Че и в някои ДУ децата негласно се преразпределят така в 5 клас, учещите в А клас и т.н. При нас класът се разпадна, защото някои отидоха в СМГ и частни и децата така ги преразпределиха.
Странно прозвуча обявлението “тези, които наистина искат да учат и целят високи резултати” и всички останали, едва ли не простосмъртните.
Аз мисля, че
Когато говорим за деца особено в 5 клас е малко лековерно такова обяснение, защото в крайна сметкс те са деца и едва ли искат да постигат високи резултати вместо дс играят. Обикновенно родителите им искат да постигат високи резултати. Разделението по силлни паралелки не е нещо ново разбира се, и ако е казано просто силни ученици и преборилите се за място е едно, но великите и всички останали съвсем друго.
Ако изобщо успявам да обясня, защото не ми е особено важно всъщност.

# 756
  • София
  • Мнения: 1 573
Има ли значение, нали разбра какво искам да кажа. Чак пък странно обяснение...
Не си спомням точните думи на майката все пак, било е преди може би десетина години. Сега детето е студент, но не първите години. Доста стара информация.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 18:43 от bazel

# 757
  • София
  • Мнения: 10 825
Заповядайте в новата тема

Аз отивам да проверявам за нови такси по сайтовете на училищата. Пишете ми, моля, ако имате информация за промени.

Общи условия

Активация на акаунт