Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 263
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 92
Ча ПУК ми казаха че таксата е 5000Е Simple Smile

# 721
  • Мнения: X
Не знам дали е коментирано, но в заглавната страница виждам, че таксата за “Петър Берон” не е актуализирана.За пети клас е повишена с 500 евро и следващата учебна година ще е 5500 евро.
"Петър Берон" нямат цени на сайта и я актуализирам ако и когато ми попадне информация някъде в публичното пространство или някой потребител сподели.
Имате ли представа какви са останалите такси, запазват ли се?
Не, за съжаление нямам информация относно таксите за другите класове.
Само се чудя на какво основание всяка година се повишава( за 4 години с 1250 евро)

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 07:47 от Анонимен

# 722
  • София
  • Мнения: 6 709
Не ни учудваш, тук сме 3 /поне толкова знам/, които сме избягали от ПБ. По-скоро се учудвам, че не са повече - или просто не пишат тук.

# 723
  • Мнения: 62
Моя приятелка си премести дъщерята от Петър Берон във ВЕДА. Милиони пъти е по-доволна.

# 724
  • Мнения: 125
Здравейте,
Изчетох всичко от септември 2019-та насам, чета от два месеца Joy , търсейки положителен коментар за Британика и още няколко мнения, които да го затвърждават Simple Smile Видях и резултатите от НВО, дано да имат напредък тази година.
Обаче какво му е? Не е много коменирано. Предвид това, че е ново не би ли следвало да има по-голям интерес към него...
Цената няма да я споменавам,  акцентът сега ми е в качеството на образование за началните класове. Учат ли сериозно децата там, има ли някой с по-пресни отзиви...

Здравей, не мога да съм много полезна, тъй като нямам дете в Британска, но имам познати дете там. Аз мисля, че липсата на много положителни отзиви, каквито търсиш, се дължи, че самото училище все още, според мен, не знае точно какво е. Изглежда ми като да не са напипали точно фокуса си и това което ги отличава от другите - освен сградата, но и други училища имат хубави сгради, да не говорим на Прокредит банк училището с колко хубава сграда ще е от септември.
Та според мен много посоки - тази на Друга, на новите собственици, проектно училище, английски ама какво точно и как - не е много ясно. Поне като ги попиташ какво точно ви отличава - освен сградата не се чува друго. Дори една и съща дама в два отделни дни на отворените врати обясни две различни неща как ще се случва обупението по английски и по коя система точно. Многос трайно беше наистина. Но децата със сигурност се чувстват добре там. Въпросът е вие какво искате да видите в това училище, какво търсите въобще за детето и колко е голямо то?

# 725
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Кое и къде е училището на Прокредит банк

# 726
  • Мнения: 5 927
Кое и къде е училището на Прокредит банк

Бях пускала снимки и координати тук преди няколко седмици. В Банкя е.

# 727
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Оооо Фенси, изпуснала съм.
Ама те в Банкя много образовани - второ ЧУ там...

# 728
  • Мнения: 21
Здравейте,
Изчетох всичко от септември 2019-та насам, чета от два месеца Joy , търсейки положителен коментар за Британика и още няколко мнения, които да го затвърждават Simple Smile Видях и резултатите от НВО, дано да имат напредък тази година.
Обаче какво му е? Не е много коменирано. Предвид това, че е ново не би ли следвало да има по-голям интерес към него...
Цената няма да я споменавам,  акцентът сега ми е в качеството на образование за началните класове. Учат ли сериозно децата там, има ли някой с по-пресни отзиви...

Ние бяхме до миналата година в Дрита / Британика. Сградата няма да я коментирам, тя наистина е страхотна. Новите собственици вероятно имат амбициите да превърнат училището в т.нар. “академично”, но нямат капацитет за това. Част от учителите напуснаха. Други не успяваха да овладеят децата във вече удвоените класове и материала се взимаше доста бавно и некачествено по основни предмети. Загуби се индивидуалното отношение към децата. Не се стимулираха деца, които се справят по-добре, а класа се движеше с темпа на по-бавните. Комуникацията с ръководството беше невъзможна. На поставени конкретни въпроси се отговаряше оклончиво. На няколко пъти искахме обща родителска среща, за да се обсъдят проблеми на класа, а не на индивидуално дете, всеки път беше отказвано.
Това, което чувам от останалите в класа е, че не са се променили много нещата.

# 729
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
А какви са таксите Итела?
ДГ - 6400 евро (с храна); ПУК - 8400 евро; 1-8 клас 9730 евро; 9-12 клас 7500 евро; хранене - 750-920 евро; транспорт 1520 (двупосочно) и 970 (еднопосочно) 😀

# 730
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Говорейки си за Петър Берон, моя приятелка си премести детето от там в кварталното училище в 6-ти клас. Пропуските в материала и по български, и по математика са били огромни. Добре, че са го видели навреме, а не чак пускайки го на пробен изпит в 7-ми клас.

# 731
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Всички деца, които познавам от там са на уроци. Нямам обяснение защо ги държат в ПБ. От класа, в който започнахме 18 деца останаха в 5-ти 7

# 732
  • Мнения: 5 927
И аз не мога да проумея защо високоинтелигентни и заможни хора продължават да са им клиенти. В класа ни имаше много такива. И децата бяха чудесни. Биха се справили навсякъде. Нивото на преподаване, организация и всъщност всичко там е много ниско. Но лустрото е достатъчно. Заместник директорката по учебната част там е ... просто отказвам да коментирам. Методология, система, някаква стратегия - Ц. По-зле и от средни ДУ.
Но имаха няколко чудесни учителя. Аз имах добри отзиви за училището, докато бяхме при един от тях. После нещата лъснаха.

# 733
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Същата ли е, Фенси?

# 734
  • Мнения: 5 927
Все същата. Един път се опитах да проведа смислен разговор за нивото на обучение и след това се отказах. Тогава и окончателно взехме решение за местене незабавно.

Общи условия

Активация на акаунт