Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 321
  • 264
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 492
Сутринта по телевизия Европа май беше, четяха пресата и едно от заглавията беше "Кифлите на Масларова стари, а млякото - вкиснато."  Дано се вземе в ръце тая жена вече. #Cussing out
Ако не смени доставчика,ние няма да закусваме в училище.

# 121
  • Мнения: 1 937
Добре дошла и на новата мама cvyrche!

Ей, ако знаеш как ме изкушаваш с тези две моми и малкото човече на аватара си!!! Grinning

mrenka
, дано всички неволи, които сподели в другата тема, да са зад гърба ти!

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Привет на всички мами първокласнички Особено на една, която е специална за мен  newsm53

Изчетох темичката ви с голям интерес и си припомних моите/нашите вълнения.

Жоро вече е в трети клас. Когато вчера седнах да проверя какво е направил през деня с домашните, стана въпрос за внимаването в час и той ми заяви "А знаеш ли колко внимавам вече? Всичко слушам какво казва госпожата. Аз вече съм пораснал!" Стана ми много весело и приятно. Наистина си личеше, че е внимавал, защото занималнята им ще почне вероятно през другата седмица, но той беше се справил със заданията си сам.

Колкото да дрехите - не знам дали защото Жоро си пада по ритането, но в първи клас в дните, когато нямаха физическо то пусках с дънки и други дрешки. Винаги се връщаше омърлян. Тогава решихме, че на училище просто ще си ходи със спортните екипи. Дори и да нямат физическо децата в обедната почивка ритат, тичат и играят. Естествено девойките са друга работа. Но мисля, че в деня на физическото не пречи детенце да си отиде с анцуга и да си кара с него деня, вместо да се притеснявате като се преоблича дали няма да си забрави и загуби някоя дрешка.

А за занималните. При нас като свършат часовете децата обядват (който си носи храна в стаята, който е на стол - госпожата от занималнята ги води), имат си време за почивка и в 13,30ч. започват заниманията. Обикновено до 15ч си написват кой каквото има и после си играят. След голямото междучасие (15-15,30ч) децата, които не са готови си дописват и си имат "занимания по интереси". Така, че не са ангажирани плътно от 8 или 8,30ч сутринта до 16,30ч с учене. Аз съм доволна от занималнята. Вечер само проверявам какво е направил и давам насоки за следващия ден. От миналата година обаче, много рядко проверявам и за разлика от Іклас, от ІІ клас само си приготвя раницата с учебниците.

Сигурно има и други неща, които мога да разкажа, но май се поувлякох.
Дано не съм се натрапила във вашите вълнения, но в крайна сметка може и с нещо да помагам като споделям опита от преживяното.

Успех момичета! И повече усмивки!   bouquet

# 123
  • Мнения: 1 937
Даруся, приемаме съвети и идеи всякакви!
А и теб те знам, като русофил, а тук вече имаме руско-проговарящи първолачета!
Значи, ще си ни почетен гост-участник.   bouquet

За физическото - ако и другата седмица, Ралица ми се прибере, загубила някоя дреха при преобличането, ще се налага да я пускам по спортен екип, ща не ща! Още не е ясно, дали жилетката забравена вчера е налице.
Тези часове, обаче са предпоследни в програмата, какво става като се изпотят и пр.!?!

От вчера се опитва сама да си приготвя раницата - срича от програмата и се бори.
След проверка установявам, че е забравила половината неща!
Ами те са тетрадки, тетрадки, тетрадки..., тук там учебник. Ясно ви е.
Ще я насърчавам да продължава да опитва.

# 124
  • Мнения: 1 492
Даруся  Hug много се радвам, че се включваш. Ние имаме нужда и мами на по-големи деца именно, за да ни помагат с опита си. Благодаря за което.  bouquet
И аз мисля да го пращам по екип, когато имат физическо. Не ми се ще да носи допълнително чантичка. Само гуменките в раницата и е готов.
Казвай бързо коя е специалната мама? Mr. Green

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Няма, няма пък!  smile3505

Като си изпием биричката, ако ми позволи ще я цитирам тук. Иначе може да ми се разсърди, че съм я издала на обществото.  Thinking

Сещам се, че в началото на първи клас, около месец време нашите деца пишеха с моливи. С цел да изтрият грешното - това докато ръчичките им свикнат с навика на писане. После като почнаха с химикалите се видя кой колко може, но стреса не беше толкова силен, че имат грешки. Вече се бяха поушлайфали  Party

# 126
  • Мнения: 1 937
Гръм и мълнии!   Sad

Вижте какво прочетох току що в отчетната тема за Пловдив.

Знам, че касае основно пловдивчани, но моля и за вашето мнение.

Поканих мамата и тук и се извинявам, че я цитирам без нейно разрешение!

# 127
  • Мнения: 1 492
Ооо, задължително трябва да се вземат мерки. Ей в такива моменти ставам расист от най-висока класа да ме прощават братята роми. Ама не са виновни толкова ромчетата, а тая интеграция. Да си ги държат в Столипиново под карантина, как ще ги смесват с останалите първолачета. Побеснях #Cussing out
Може ли и ние да се включим в някаква подписка?

# 128
  • София
  • Мнения: 676
Аз не съм расист, но то това не е расизъм. В края на краищата става въпрос за разпространение на зараза!!! Трябва да има изолация докато се овладее положението и стане безопасно за останалите деца!

Голямата ми дъщеря си държат екипите по физическо в шкафчета в класната стая, там се и преобличат. Сега малката и те така ще практикуват. Мисля че е по-добрия вариант, защото по физическо се изпотяват и е по-добре от здравословна, а и от хигиенична гледна точка след това да седне на чина след като се е преоблякла.

# 129
  • Мнения: 1 937
Ками, благодаря за готовността да ни подкрепиш!
На теб също cvyrche.
Проблемът обаче наистина е повече локален и ще се борим на място с всички средства и сили.
И аз не мисля, че става въпрос за расизъм - а за поредното недомислие или лошо свършена работа на централна и местна власт!
А кметът на Пловдив е и лекар на всичкото отгоре.
Фал старт на учебната година - при нас епидемията, в София закуските...
Язък за така симпатичният ми Министър на образованието, който смело прокарва уж все добри идеи...

# 130
Момичета, намесвам се в темата ви по покана на една от майките на първокласници Peace
В Пловдив има сериозен проблем в училищата, който засяга най-вече първокласниците, но и другите ученици също. Затова го предлагам на вашето внимание с надеждата за идеи за помощ... Копирам тук от Пловдивската тема:

Момичета, имам питане към тези от вас, които имат деца ученици вече. Имате ли интегрирани ромчета от Стюлипиново във вашите училища? Интегрират ги масово в първите класове тази година. Обаче с този хепатит сега... Мамите от нашето училище са се вдигнали и са пуснали молби до всевъзможни инстанции, за да ги спрат за малко от училище - докато отмине опасността. Ромчетата са ваксинирани на 14.09., но все още са контактни и могат да предадат заразата Sad Всъщност едно от тези в нашето училище е вече болно от хепатит А... А други 2 са със симптоми. Децата ни могат да се заразят във всеки момент! Въпросните инстанции са поискали среща с майките, за да дадат устен отговор, но целта била да ни убедят, че не е опасно Close А ваксини за българчетата няма, само за ромите! Лошото е, че ваксина няма и в аптечната мрежа... Какво правите вие във вашите училища? При нас някои майки ходят да дезинфекцират всеки ден преди часовете, но децата са си деца, не можеш да ги вържеш в класната стая... Имате ли желание да подкрепите нашата молба за спиране на ромчетата от Стюлипиново от училище до 1.11.? Поне докато отмине най-голямата опасност, инкубационния период... Вчера някои майки даже казаха, че ще си спрат децата от училище ако не спрат ромчетата... Но това е крайна мярка, според мен. Въпреки че болестта е много сериозна и последствията са за цял живот, казвам го от личен опит Sad Хайде да се организираме всички, от всички училища, и да предпазим нашите деца! Имам молбата на нашите майки, която е съгласувана с директора на училището, разбира се.

Ето и молбата:

До
Директора на ..... - гр. Пловдив
Г-н ....

МОЛБА

от родители на ... клас
... - гр. Пловдив, район ...

Г-н ...,

От тази учебна 2006/2007г. в нашето училище постъпиха 13 деца от квартал Стюлипиново по програма на фондация "Рома" за десегрегация на децата роми.
Във връзка с епидемията от хепатит А децата роми са ваксинирани на 14.09.2006г. Инкубационният период за изграждане на антитела е между 15-40 дни, време, в което те са контактни с деца от заразения район и реално могат да станат преносители на вируса.
Молбата ни е ди 1.11.2006г. ромчетата от Стюлипиново да не посещават училище, тъй като се опасяваме за здравето на нашите деца, които не са ваксинирани. Причината за това е, че в търговската аптечна мрежа липсва ваксина за хепатит А. Личните лекари ваксинират само деца роми.
При необходимост ще приложим подписите на родителите от ... класове и ще търсим  контакти за подкрепа от други класове и училища.
С тези си действия искаме да подчертаем, че не търсим конфронтация, етническо напрежение и не сме предубедени към програмата, по линия на която има за 1-ва година ромчета в училището.
Считаме, че молбата ни ще бъде удовлетворена.

.......2006г.
гр. Пловдив                           С уважение:
                                 ........

# 131
  • Мнения: 1 030
Привет, ние се прибрахме. Hug  bouquetПрегледахме домашните ще поработим доста около тях.Има нещо което ме притисни и искам да го споделя с вас мами.Сутринта вървейки за училище тя изяви желание да се прибере сама от училище.На мен ми прозвуча странно но казах Добре.Времето през което бях сама докато свърши училище доста мислих реших да се скрия някъде и да я наблюдавам.Но не издържах и се показах като я видях,а тя веднага остро."Мамо защо си дошла"аз нямах думи.Веднага в моя защита една мама от нашият клас благородно излъга че сме били заедно,забравих да ви пиша че училището е на 100м.от нас.Нормално ли е това нейно желание на мен ми се струва рано за това.Благодаря!

# 132
  • Мнения: 1 937
ptica, явно е въпрос на чест за дъщеря ти да покаже, че може и сама, защото е голяма, а и опит за независимост!  Grinning

Щом сте толкова близичко, опитай.

Ако има начин да я наблюдаваш от балкон или нещо подобно, а и няма пресичане на натоварени улици, защо не!

Следват по мое мнение и задължителни разговори, за това как да се държи, ако я спре непознат, например и пр.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 12:44 от Verdad

# 133
  • Мнения: 1 492
Нормално е разбира се. Тя се чувства голяма вече.
Това е добра идея да се скриеш и да я наблюдаваш.
Страхотно е, че училището ви е толкова близко, дано само да не се налага да пресича улица сама.
Само и обясни, че само когато предварително сте се уговорили да се прибере сама, само тогава да тръгва.
И да не вземе да се прибира когато пожелае в къщи, примерно още от втори час Simple Smile.

# 134
  • Мнения: 1 030
Е момичета страхотни сте!  bouquet  bouquetНие често си говорим за непознатите,това значи ли че нашите деца са големи?

Общи условия

Активация на акаунт