Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 321
  • 264
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 888
Аааа..днес само ме разсмиват дечицата ви..  Joy Joy Joy  bouquet
Ама Вердад,верно ли Ралица заспала  в часа  Joy Joy с глас ме разсмя да знаеш..   bouquet

# 91
  • Мнения: 3 353
Verdad, искрено ме разсмя - само като си я представих заспала и физиономията на госпожата, когато я е видяла/ако я е видяла  smile3556
newsm62
Какви ли изводи си е направила за своите интонация и най-вече способности да грабва и задържа вниманието на малчовците  smile3507

Май само аз вися на главата на моя първокласник. Сигурно, ако го оставя сам, по-бързо ще ги напише...  smile3523 Но пък много ми се иска да е прилежен и старателен, а не да бърза да приключи, което ми се струва, че ще се случи, ако не е под мой надзор  smile3530 А пък и ако чертичките са хубави... Утре ще пробвам да го оставя сам и ще докладвам за резултата.

# 92
  • Мнения: 1 937
Да, голям майтап!

Сутрин става в 6.45, защото пътува около половин час до училището.

Обаче не мога да я накарам да поспи следобед. Но пък лягат със сестра й в 8.30 и то без възражения.

Не ви се оплаках, че госпожата й се е скаралаShocked

Защото вместо изисканите пет реда чертички, Ралица е написала 7! Освен това в полето си е отбелязала 1, 2, 3, ..., броя на редовете, а така не трябвалоGrinning Зверски е трито с гумичка от самата Ралица.

Това ще да е постановка, предполагам, от страна на дъщеря ми, да не си дава повече зор, отколкото е казано, че е нужно, защото има Браво и на домашното!

Учите ли езици като СИП или по друг начин?

Имате ли паднали зъбчета, защото на Ралица всички са си на мястото..., а настояваше и тя да ги сменя -  другите били така!

# 93
  • Мнения: 11 336
Вердад, нашата учителка е забранила например употребата на гумата въобще.
Като е сбъркано, сбъркано - децата ходят на училище, за да се научат, да се поучат от грешките си и тн.
Моята си има вече едно паднало зъбче, постоянното поникна вече и имаме цели 3 постоянни кътника  #Crazy

# 94
  • Мнения: 1 492
Verdad ,  днес се смях като четох за дъщеря ти, но се оказа, че в нашият клас е било масово явление. Ние също сме си дремнали малко Blush 
Още не са ни дали програма, госпожата каза, че трябвало да запомнят какво да си носят за утре, а моят син не си спомня всичките предмети ooooh!
Ние сме профил Математика и Информатика и СИП-а ни е англ.език. След това ще имаме и руски език, но още не знам от кой клас.

# 95
  • Мнения: 1 030
Камелия,по повод ЗИП-ат учебника по Английски на каква цена ви е и на кой издател.Нашият е на 14,80лев.но издателя не разбрах.Утре е часът по Английски надявам се да го видя.

# 96
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Сладури,
Чета сега и си спомням моите "Радини вълнения", когато синът ми беше в първи клас. Също като вас се притеснявах за всичко. Трябва да ви кажа, че всичко отминава за месец, два и нещата си идват на мястото. Искам да споделя обаче един опит - никога не му давах да яде от училищните закуски, защото няколкото опита които направихме бяха поучителни. Млякото, което дават е сухо - често доста старичко, баниците са мазни, мекиците - пържени в олио от миналия век. Няколко пъти си докарахме разстройство и болки в корема. И затова спряхме. Не отнема много време сутрин 5 минути най-много за един сандвич с кашкавал на листчета и шунка, или крема сирене, нещо подобно. Един път в седмицата давам и кроасан или суха паста. Напитка - вода винаги си носи, защото ако няма се налива от чешмата. Слагам и сок в кутийка. И всичко е ОК. Така продължаваме и до днес.
Не забравяйте да слагате и кърпички - мокри и сухи. Сухите за тоалетната, а мокрите за ръцете. Аз бях забравила отначало да сложа каквито и да било кърпички и той не беше ходил една седмица до тоалетна по голяма нужда , когато му се ходило в училище. В последствие го разпитах за тоалетните и дали ходи там и той каза, че нямал салфетки и затова не ходи. Голям провал беше.
Относно домашните - научете ги сами да си ги пишат, а вие само да проверявате, защото в по-горните класове материала става много и ако нямат навик да го правят сами ще ви чакат вечер да се приберете и ще пишете домашни дружно до среди нощи. В първи клас имах момиче, което гледаше сина ми и тя го научи на самостоятелност. Във втори и трети клас прабаба му го прибираше в къщи и разбира се жената не може да му помогне с уроците и често ме чакаше да се върна, за да му помагам. В четвърти клас ходи на частна занималня и бях много доволна - там подготвяха всичко перфектно - само вечер за 10 минути хвърлях по едно око. Тази година смятам да го оставя да се оправя сам - вече е достатъчно голям.
С една дума - колкото по-рано ги научите да бъдат самостоятелни толкова по-добре
Успех на всички мами на първолаци - няма да ви е лесно, но ще издържите. И още нещо не избухвайте и не крещете - дори да ви изневрят с бавното писане

# 97
Относно занималните, хм, при нас се получава следното - имаме 2 класа по 16 деца, а на занималня ходят почти всички и се събират доста, към 25 деца. Дано да не е лудница - моята тази седмица си я взимам на обяд, защото си пуснах отпуск за тази седмица. Обаче поне видях горе-долу как са се организирали и честно казано съм доста доволна, дано да е все така. Стола ще го пробваме другата седмица, за сега и ние нямаме закуски в училище, ама май и аз мисля да правя нещо в къщи.
Днес госпожата се била скарала на 1,2 деца че си купили чипс.  Laughing
Ама не разбрах дали е заради чипса, или защото са се размотавали из училище  newsm78
Обяснили са им и когато бие звънеца всички да са в стаята, защото иначе директора се карал.
Засега не са учили почти нищо, започнали са по учебниците, но повече явно разказват и рисуват, не са започнали с чертичките.  Simple Smile

# 98
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте и нашия учебен ден приключи.
Стефи е малко е уморена, но е нормално втори ден от 8.30 часа до 16 ч. да учи за тях е доста, вярно е, че почиват, но все пак.
Сутринта ходихме с още една майка и татко да купуваме тетрадки и сборник по математика от книжарницата на Просвета. Не са много скъпи, но се сетих да ви питам на някой от вас събирали ли са пари за такива учебните тетрадки или помагала?
Verdad,Стефи е сменила вече 4 зъба и сега се клатят два, а ма кътниците не съм гледала. Те на каква възраст трябва да израстнат?
Приятна почивка на всички първолачета, че и утре ги чака тежък ден  bouquet

# 99
  • Мнения: 1 937
Събирахме общо парите за сборници и още няколко тетрадки.

Ще се закупят от верига книжарници, при което ще се ползват 18% отстъпка, а и ще бъдат доставени в училище!

Разумен вариант, мисля.

Кътниците са излезли, но нито един от другите не се клати дори... newsm78

jakinik, сигурно имате кътници, но просто не си се сетила да погледнеш.  Grinning

# 100
  • Мнения: 998
Здравейте и от нас Hug
Искрено се смях на вашите "поспаланковци" Joy Ние също слагаме Борко да ляга в 20.30ч вечер, защото сутрин става в 6.30ч и денят му е доста изморителен.Но пък той и никога не е спал на обяд.
Днес отидох да го взема по-рано (в 16ч) от занималня и не го пуснаха, защото не бил готов. Трябваше да се мотая още час наоколо, докато си научи Sick Но предпочетох така. Като отидох после да го взема ми показваха тетрадки с чертички и ченгелчета и ми рецитира стихотворение на руски bowuu
Само че в колата ме пита дали може да се отпише от занималня, защото го карали да яде. На него това му е проблемът ooooh!
Хайде утре да видим, как ще е по физическо

# 101
  • Мнения: 1 937
Физическото се оказва любим предмет!

Току строява сестра си и й показва упражнения!

anco, браво на твоето момче!  Grinning

# 102
  • Мнения: 888
Относно зъбите,отдавна извадихме 4 отгоре и 4 отдолу  Crazy
и вече имаме чисто нови 4 -отдолу  и 2 голеееми горни  Mr. Green а още нямаме 7-навършваме ги на 30.11

# 103
  • Мнения: 1 100
Лелеее, моят брат имаше за домашно да разказва по картинка. Много е зле, горкичкият. Говори по-зле от циганче Cry Няма граматика, няма нищо... Трагична картинка  Cry  И той усеща, че е така, де. И му тегли един рев.  cry  И се ядосва като го поправяме... Иначе може да чете идеално, дори гледа филмчета със субтитри. Със задачите също се справя отлично. Ама тези пусти разкази по картинки хич не му се отдават  newsm78 
Може би, защото проговори по-късничко. И не е имал много контакти с хора. Стои главно на компютъра и гледа Cartoonnetwork. Единствената полза от това е, че поне е доста по-напред от връстниците си с английския.

# 104
  • Мнения: 1 100
Брат ми от общо 8 паднали има само 4 порастнали. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт