Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни

  • 14 309
  • 264
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 826
Здравейте, момичета! И аз съм майка на първокласник и с интерес чета всичко, което се пише по темата.
Започнахме училище с ентусиазъм. За мен е странно, че трябва да му тегля думите с ченгел, т.е., че разказва крайно неохотно, но това май е в следствие на многото нова информация /иначе е страшно кречетало  Wink/.Мисля, че харесва госпожата- както тяхната, така и "занимателната"  hahaha /цитирам го без позволение/.
Още от градината много харесваше готовите закуски, които им даваха, за сега харесва и храната в стола, допълнително си хапва някой боклук в междучасията, така че поне гладен няма да бъде.
По въпроса сас занималнята у нас се вихриха спорове още преди началото на годината. Аз никога не съм ходила на занималня и не смятам, че е необходима. Мъжът ми обаче се запъна като магаре на мост- заяви ми, че в неговите спомени занималнята е нещо прекрасно- точно там /разбира се не докато учат/ се завързвали страхотни приятелства и децата си отигравали. Поразпитах и другите родители- за сега всички деца от класа са записани... така че и ние ходим, като аз съм с настройката, че няма да откараме така цяла година. Още първия уч. ден "занимателната" госпожа пресрещнала мъжа ми и го попитала "Вие сигурни ли сте, че вашето дете трябва да ходи на занималня? Защото той всичко си знае"  Mr. Green А после обяснила, че не и пречи- напротив- можел да и помага  Wink
За началото на годината имам още едно съображение да ходи на занималня- имаме си едно едномесечно ревливо бебче, и за това точно сега съм далеч от идеала за търпелива, разбираща и вечнообясняваща мама  Embarassed 
Нашият умник забравя какво трябва да носи за следв. ден и вчера сутринта всички деца са носили сапун, тоал. хартия е кърпа, които да стоят в шкафчетата им, само ние не  Rolling Eyes... Всички са били с анцузи, само ние - с дънков костюм, та е играл футбол с костюма. Върна се в къщи с крачоли, навити в стил "аз рибарче съм "  Joy
Дано да не съм ви досадила с дългия пост. Радвам се, че открих място, където се споделят сходни на нашите първолашки неволи.

# 136
  • Мнения: 1 492
Добре дошла elia_gg  Hug
Честито за бебо и за първолака.
Ако "занимателната"  Mr. Green госпожа се справя добре, мисля, че е добре да го оставиш на занималня. Хем ще имаш време за бебчо, хем баткото ще се връща с написани домашни, а на теб ще ти отнема много по-малко време това. Само ще хвърляш по някой поглед как се справя.

# 137
  • Мнения: 1 937
Добре дошла и от мен!  Grinning

Постът ти ме подсети за сапун.
Сложила съм й мокри кърпички в раницата, но ако си мие ръцете преди ядене, очевидно е само с вода...
Нещо параноясах след темата за Хепатит-а.

Ками, не остана до 16.30  Grinning

П.С. Жилетката е била открита на закачалката в класната стая..., вкупом с още 6 връхни дрехи!
Това ми беше споменато по телефона, доволна че пак ще обядва с баща си, а после е на английски.

# 138
  • Мнения: 2 768
Здравейте и от мен!
Вчерашният ден минал добре, вече са почнали по малко и да пишат. Маймунчето се държало добре, даже питала госпожата "Днес ще се оплаквате ли от мен"  hahaha

ptica , аз имам подобен проблем, живеем много близо до занималнята и дъщеря ми сама ходи (или се връща). Като пристигне ми се обажда, няма натоварени опасни улици. Инструктирала съм я за непознатите, нещо от рода, че има лоши хора, които крадат деца (това измислих, за да е по-въздействащо  Embarassed). Като излезе от блока я наблюдавам докъдето мога. Според мен е нормално това желание, взе да иска все повече самостоятелност.

# 139
  • ново
  • Мнения: 6 027
Привет и от мен Simple Smile
Току-що привършихме с домашните. Притеснявам се обаче, че дъщеря ми не се справя много добре с чертичките - пише ги криво и това я дразни, ядосва се, но аз за сега овладявам положението  Stop. Предполагам, че с повече упражнения ще свикне, а иначе чете много добре и смята.
 Днес са имали закуски - пица, но за пиене не са им дали нищо newsm78. От понеделник започва да работи и столовата, а аз все още съм в чуденка дали да я запиша Thinking /не ходя на работа, вкъщи съм и винаги има ядене/
Сутринта я оставих пред училището, тя поиска сама да си отиде в класната стая Simple Smile, не било нужно да я водя.
Мами, според вас трябва ли да я карам да се упражнява допълнително, или домашното е достатъчно? Вие как процедирате?

# 140
  • Мнения: 888
Verdad Благодаря ти   bouquet това е най-голямата болка в живота ми
Здравейте и от мен,нови мами   bouquet  bouquet  bouquet
И за днес приключихме с домашните  Hug
Всичко днес е минало тип топ,като изключа,че като се взехме с щерката, взе да ми се жалва,че и се приакало,ама нямало с какво да се избърше  Rolling Eyes Пък много и се вършила тази работа и замалко да я свърши в гащите от стискане  Crazy Joy Joy  Ама и аз как забравих да и сложа кърпички хем една мама по-горе го беше дала като съвет  newsm78
Относно въпросът с ромите само искам да вметна,че от три или четири  1-ви класа в нашето училище-единият е изцяло с ромчета  Close.
Птица и нашето училище е на 100 метра,но не пресичаме улици.Но дори да изяви желание да се прибира сама-не бих я пуснала защото има много цигани. Уупс..роми исках да кажа..и ме е страх ме е да не се случи нещо по пътя.Но ако го нямаше този проблем-нямаше дълго да се колебая.
elia_gg не ти е лесно на тебе  Hug
Даруся още ли пиете биричка,бре  Joy Joy Joy казвай бързо за мамата  Grinning

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 13:54 от mrenka

# 141
  • Мнения: 888
Весела 77 и ние сме така с ченгелчетата по писане,но има време-ще се справят  Peace
 eta  Hug за маймунчето...явно се е стреснала и е имало файда от конското  Party

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 13:52 от mrenka

# 142
  • Мнения: 2 716
Здравейте!
Включвам се като мама на петокласничка-заек.
Ние гордо успяхме да се класираме в СМГ. На 18.09 ни беше първият учебен ден. Веднага събрахме пари  за учебници. Вечерта имахме домашно по математика, но нямахме учебник. На 19.09 15 минути преди часовете, учебниците бяха доставени от 2 мами. А снощи домашното по математика беше....двойно. Учителката проявила разбиране към проблема с учебниците на 18.09 и не им натряскала забележки, а великодушно оставила домашното за следващия ден.
Къде се намърдахме  newsm78
Стол няма. Междучасия също. Храна от в къщи и не само, че не връща, ами и за още пита.
ptica абсолютно нормално е. Сигурно има вече съревнование между близко живеещите, кой пръв ще започне да идва сам. И нашето квартално училище е съвсем близо. Когато каката стана 1-ви клас, аз водех Галя на ясла и излизахме заедно. Пресичахме и след това голямата отиваше сама, а ние я гледахме за да ́и пазим страх. Още на втората сутрин тя се държеше пред останалите деца, все едно не сме с нея.
Verdad вие сте страхотни. В 1-ви клас, до края на 1-вия срок децата се адаптират и се държат като в детска градина. Учителите знаят това нещо. Ще стават по средата на часа за да си кажат нещо, ще си вадят сандвичите докато ги изпитват, много е забавно. И госпожата ще е строга, защото иначе този процес ще се точи до 3-ти клас. А за недоспиването - може до 10 дни и да се разболее. Не се плаши. Вдига висока температура и спи 3 дни. Това е от ранното ставане и късното лягане.
Весела 77 направете си тетрадка за в къщи. Там да се упражнява и после да пише домашното.  Ще е по-спокойна и ще ́и мине за 0 време.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 14:34 от мама_знае

# 143
  • Мнения: 3 164
Добър ден, мили мами Hug

аз с нетърпение чакам да стане поне 3.30ч. за да тръгнем с малчо за батко му Grinningда знаете как ме дразни сега тишината у дома, а преди само "тихо, по-тихо, млък" Mr. Green това постоянно го повтарях, че и на двамата не им спират устите Mr. Green

1-ят ден си беше забравил "само" 1 тетрадка, а на 2-я забравените вече бяха 2 Grinning, днес -ще видим Wink
а вчера като го взимах и г-жата от занималнята вече се оплака от него-само се въртял и закачал момичетата Crazy
понеже днес е дъждовно и облачно и аз реших да се облече с един  от спортните си екипи, нищо че днес нямат физкултура.

а относно занималнята-за сега остава, защото като го попитах дали иска да го взимам на обяд и той отсече "НЕ", харесва му, пише там + и у дома и си играят навън.вчера следобяд като го взех бяха на двора.
с писането ние нямаме проблем, но с четенето и с разказването сме на Вие ooooh!

# 144
  • Мнения: 1 492

Ками, не остана до 16.30  Grinning

Хм, не дразни лъва, когато е в клетка. Simple Smile За наказание ще черпиш една биричка, някой прекрасен ден Simple Smile Радвам се, че сте открили жилетката.

Весела, не се притеснявай хич, нормално е да не се справят блестящо. Аз съм му дала една тетрадка, в която се упражнява и след това нанася в тетрадката за дом.работа.

Бимба, хубаво е, че му харесва на занималнята. А за разказването - не знам, още не са ни давали такава задача.

# 145
  • Мнения: 1 030
Ние привършихме с домашните,доста се затрудняват с тия чертички на срина.Даже имаше малко сълзи в очите,мисля че трябва да се упражняват с почивка разбира се.Сега е на улицата да играе,после няма да и се размине.Трябва по философски да подхождаме си мисля аз

# 146
  • Мнения: 1 937
Весела 77, това с чертичките си е и до ръка, според мен!
Аз лично със зор ги докарвам прави   Grinning
Ралица рисува добре и сигурно и това й помага донякъде.
Ако я накараш да се упражнява допълнително, поемаш и риска да постигнеш обратен ефект.
Според мен изчакай.
Те едва започват да пишат, ще се учат с практика!

Когато се прибере, оставям Ралица да играе. Усетя ли я, че се насочва към телевизора, напомням безапелационно за домашното.
Тази тактика ще търпи промяна, защото започна да се свечарява раничко.

Веси, ако дъщеря ти иска да посещава столовата, не възразявай. Може би там ще са новите й вече приятели и така ще й е забавно.
Друг е въпросът, колко ще се храни, ако някой не ги наблюдава.

Ей, колко сте активни, докато се изкажа и четири броя мнения. Страхотно!

Бимба, закачливкото го искам за малката си мома!

# 147
  • Мнения: 3 164
Бимба, хубаво е, че му харесва на занималнята. А за разказването - не знам, още не са ни давали такава задача.


Те също все още не са имали преразказ, но от миналата год. го знам -беше в същото уч-ще подготве и съм наясно с моето си гардже Simple Smile е, дано с времето се ошлайфа Wink а м/у другото още първия ден г-жата им е разказвала приказка по картинка(Житената питка)  и той е изявил желание да я разкаже пред класа...... Crazy чак не повярвах, че това е моето дете Laughing

айде мами, още малко повече от час Party

# 148
  • Мнения: 1 937
Хе, хе, мама_знае, ето кой ще помага по математика при нужда.

Аз пък ще участвам в изхранването  Grinning

# 149
  • Мнения: 3 164
Бимба, закачливкото го искам за малката си мома!

с две моми ли си - овен и лъв Grinning
аз съм с двама ергени bowuu- овен и водолей Laughing
а моя милост- лъвица с миша опашка Wink

Общи условия

Активация на акаунт