Какво се случва в къщата музей на Георги Димитров ???

  • 4 131
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Тя къщата не е и негова и явно отдавна е реституирана.
Интересно ми е даже, дали онзи фетиш във Ковачевци, работи все още  newsm78

# 16
  • Мнения: 7 112
Там не е ли и музея за полиграфия?
И това ако не е парадокс...къщата на най-големия комунист да стане църква...

Що? Даже и кампанията на Първанов я опя един поп. Mr. Green Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
ирония, да... църквата се събира в къщата на най-големия комунист, чиято майка пък е била ревностна християнка, посещаваща друга протестантска църква в тогавашните покрайнини на софия...

а иначе сега сградата е политехнически музей (каквото и да означава това) и отдава помещения под наем.

пеци гюзелев от щурците ходи в тази църква.

# 18
  • Sf
  • Мнения: 808
За къщата в Ковачевци никъде няма нищо... Рових се в нета да намеря нещо, но единствено присъстваше като име в списъци с къщи - музеи.

Комунистически или не, си мисля, че не бива да посягаме на паметниците от което и да е било историческо за България време. Пример е паметникът на Мусолини в центъра на Рим. Някой да го е взривил като нашия мавзолей... Сега на мястото на мавзолея периодично се провеждат бирени фестове... Парадокси, колкото искаш Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 837
Поне едно стихотворение да бяха спретнали за мавзолея  в стил Пушкин и Александровата колона  Laughing
Да живее бирфеста  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 423
Чудесно е, ако посещаваш православна църква - стига там да си открил мястото си. Истински важното е дали си вярващ.
Дали вярваш, че е умрял точно за ТВОИТЕ грехове?

Вижте, в крайна сметка всеки има право да вярва и да среща себеподобни.
Дали православни, дали католици, дали мюсюлмани, дали протестатни,
ако на човек му олеква на душата и се чувства окрилен, моля.
Но за моите грехове не съм съгласна, та аз съм съвсем отскоро на
тази земя. Някога в университета имаше тема за копнежа по подвиг
в поезията на двама бележити българи. Та, питах се аз, добре, нали
копнежът е с ориентация в бъдещето, пък подвигът - оценка на миналото.
Някак нелогично ми звучеше. Та и тук. Умрял за моите грехове...
Да не отварям думата, че грехове нямам. Или поне не още.
Но, моля ви, нека да не скачаме, проповеди било, не знам си какво.
А когато прекрасницата Цеци Вълчеочкова обясняваше, как
си падала по ОШО, защо никой не гракна, че това е секта.
Или айде, било е, като е бил жив гуруто, ама още му се ядат парите.
Че и български манекенки го откриват за себе си.

# 21
  • Мнения: 4 806
Реза, докато четях темата, точно тази мисъл ми мина.
Ирония на съдбата.
От трън, та на ...

# 22
  • Мнения: 116
Ами аз живея отсреща и единствено мога да кажа, че е адски досадно сутрин като почнат да пеят, будят всички с това ентусиазирано "АЛЕЛУЯЯЯ!"

# 23
  • Sf
  • Мнения: 808
В стил Пушкин:
 Я памятник воздвиг себе нерукотворный,
К нему не зарастет народная тропа
...
И пиво волшебное для малых и взрослых
БакЕрджиев не разрушил то святое и пропал
так что народная любовь мало помнить герои свои Simple Smile

Кейс, това е мой поздрав към теб Simple Smile Наздраве Simple Smile

Лиска, а други от менакенките са по Малкият принц Simple Smile

# 24
Ами аз живея отсреща и единствено мога да кажа, че е адски досадно сутрин като почнат да пеят, будят всички с това ентусиазирано "АЛЕЛУЯЯЯ!"
Що пишеш глупости - всеки, който поне веднъж е бил на служба там, ще те опровергае за това, че толкова ентусиазирано се викало "Алилуя", та се будели хората наоколо  Simple Smile Най-малкото - защото службите започват от 10 часа, а дотогава повечето хора са се наспали и са будни отдавна.
Интересно - "Алилуя" е много дразнещо, а джамийските вопли (дето са по 5 пъти на ден - включително и около 5 ч. сутринта и 23 ч. вечер) са много приятни...

# 25
  • Sf
  • Мнения: 808
Нали помолихме с авторката на темата да не се конкретизираме върху гореупоменатата църква! Отворете си тема и я обсъждайте Simple Smile

И момичето е написало за високите Алелуя, щото живее отсреща на църквата, ако живееше отсреща на джамия, щеше да пише за маанетата Simple Smile

Айде, Воден дух, ходи пуши една цигара! И полека Simple Smile

# 26
Кросамая, това горното не беше за теб, чети по-внимателно Simple Smile
Ами то самото момиче се пъха между шамарите и не пише по темата, а лъже като циганка на пазар - все пак някой трябва да й опровергае лъжите, нали... Друг въпрос е, че и самата авторка си отклони темата - уж пита какво става там, пък после извади секирата...
А за теб  smile3525 само  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 920
Права е мама Бени.  Mr. Green Задължително е даже да се посети една такава служба. Само едно подещение стига, за да си състави човек мнение. А ако попадне на служба в друга църква, с друг пастор, става още по-интересно. Личи си, че са карали една и съща школа (курсове за пастори)- начинът на манипулация, жестовете, патосът, подскоците и тези песни (сигурно сте гледали клипа на "Дженезис" Joy). Много ги обичам аз пасторите.  Mr. Green Един нагази даже в "Нашите деца". Пише ли, пише човекът статии за възпитанието, дава акъл, семейни консултации правел. Като кърлежи са.


Приличат ми на дистрибуторите. Имах 1 приятелка, съвсем нормална си беше. Стана дистрибутор на Рейнбоу. Не можеше да се говори нормално с нея. Каквото и да си говорим, все натам избиваше. Накрая се чудиш как си жив още, като нямаш Рейнбоу.

# 28
Госпожо, наистина сте за засрамване и смущаване - говорите като папагал (или патка  Simple Smile), повтаряте неща, които не сте видели пряко.
Васелиса Умница, защо не си смениш ника на Злобиса Клеветница - кога си видяла в "Блага вест" нещата, за които пишеш?

# 29
  • Мнения: 7 837
А когато прекрасницата Цеци Вълчеочкова обясняваше, как
си падала по ОШО, защо никой не гракна, че това е секта.

Сигурно си е паднала по лекциите му за Тантра  Laughing
Иначе, шапка й свалям, ако е успяла да вникне в материята. Аз не успях...

Кросамая, получаете ордена имени Ленина  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт