Какво се случва в къщата музей на Георги Димитров ???

  • 4 137
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ти не си Воден дух....ти си Светия дух...вселил си се в интернет пространството за да ни вкараш в правиот пат.
алилУЯ

Та..за къщата си говорехме одеве.
Абсолютно винаги се дразня, когато какъвто и да било исторически паметник се руши и преустройва.
Независимо дали става дума за тракийско светилище, църква, джамия или мавзолей...

Варварщина го наричам аз това...

# 31
  • Sf
  • Мнения: 808
Госпожо, наистина сте за засрамване и смущаване - говорите като папагал (или патка  Simple Smile), повтаряте неща, които не сте видели пряко.
ВасИлиса Умница, защо не си смениш ника на Злобиса Клеветница - кога си видяла в "Блага вест" нещата, за които пишеш?

Ти наистина ме удивляваш... Каква е тази ирония, този сарказъм и злокобие... И то точно от теб  newsm78 Очаквах повече християнско отношение...

Съгласна съм с Василиса за държанието на евангелските проповедници и другото, което бих искала да споделя в тази изродена вече тема за реституираната къща на тигъра от Лайпциг, че когато имаш убеждения и вярвания, е градивно за теб като човек! Но когато на другите вижданията и вярванията не се покриват с твоите, не е абсолютно необходимо да се втурваш да разубеждаваш, нападаш и отричаш всичко различно от твоето!!! Това е фанатизмът, драги и мирише на джихад...

Създадени сме различни, както на вид, така и на разум и виждания!!!

Затова съвсем приятелски ще те помоля да спестиш подобно отношение и епитети Simple Smile Хубав човек си, недей с лошо Simple Smile Когато може с по-добро Wink

Кейс, приемам орден Ленина с радост  Peace

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 16:20 от кросамая

# 32
  • Мнения: 7 837
Варварщина го наричам аз това...

"Удряйте! Да не остане камък върху камък
От основите, от основите!
Проклето мрачно здание!
На прах ще те направим ние!"


В тая тема, все поетично ме избива   Grinning

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В тая тема, все поетично ме избива   Grinning

Като чуя "Георги Димитров" веднага се сещам за това как ме карат да рецитирам някаква либовна соц-поетика по темата, обикновено с плисирана пола, бяла блуза и синя връзка.

Стиховете не повня..но чуството остава вечно...

# 34
  • Мнения: 3 423

Малко ОФФ: Впрочем, като се разхождах преди десетина години
из улиците на Берлин, ми се изтъпани пред очите една къща, до
чийто вход беше окесена табела с надпис, че точно там от 1931
до 1933 бил живял видният син на България Георги Димитров.
Пък нали бяхме чували, че научил немския в затвора...
Совите не са това, което са. Или тигрите. Или къщите им.

# 35
  • Мнения: 1 533
...плисирана пола, бяла блуза и синя връзка.

Стиховете не повня..но чуството остава вечно...

И мен ме нападнаха спомени. Много бях горда като ъпгрейднах от синя на червена връзка!

# 36
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И мен ме нападнаха спомени. Много бях горда като ъпгрейднах от синя на червена връзка!

Мда...на площада, пред мавзолея...гърми музика, ние се кълнем да сме верни на идеята и да следваме Пътя начертан от Вожда...

Ми..тъжно ми е за тези неща.
И за мавзолея и за къщата и за разрушените дворци на българските царе и за разграбените тракийски светилища...

Прост народ сме...това е то.

# 37
  • Мнения: 4 555
когато имаш убеждения и вярвания, е градивно за теб като човек! Но когато на другите вижданията и вярванията не се покриват с твоите, не е абсолютно необходимо да се втурваш да разубеждаваш, нападаш и отричаш всичко различно от твоето!!! Това е фанатизмът, драги и мирише на джихад...
Благодаря ти за тази мисъл, страхотна е   bouquet

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Госпожо, наистина сте за засрамване и смущаване - говорите като папагал (или патка  Simple Smile), повтаряте неща, които не сте видели пряко.
Васелиса Умница, защо не си смениш ника на Злобиса Клеветница - кога си видяла в "Блага вест" нещата, за които пишеш?
Точно за "Блага вест" ми е думата, приятелю, точно за "Блага вест". Laughing
Имам удоволствието и честта да съм племенница на леля-евангелистка, която минаваше с номера: "Ох, как сега да отида на църква, ами как ще се връщам сама по тъмно".  Laughing С тайната умисъл, разбира се, да ме вкара в "правия път". Аз знам, че не сте заразни (достатъчно интелигентен човек съм) и съм я провождала. Десетина пъти. От църквата на Георги Бакалов, та през още две, та до "Благата вест".  Wink Изключително забавно е, спор няма. Освен, че съм наблюдавала, съм и разбрала доста неща от "кухнята". И знам със сигурност, че тези църкви са едни отлично смазани  машини за пари.
Хайде да не си говорим за "вера", че не ви "вервам" и на една дума, преподобни заядливецо.
Ваша Злобица (която не си изкарва хляба, като лъже пенсионероите и им взима последните левчета, пардон, десятък  Mr. Green).
П.П. Съжалявам, че измествам темата. Не мога да се сдържа.  Blush

# 39
  • Мнения: 7 837
И аз съм от обременените  Mr. Green

Върти ми се в главата нещо, което съм рецитирала навремето: "Срази той в Лайпциг изверга зловещ..."   Crazy

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз съм от обременените  Mr. Green

Върти ми се в главата нещо, което съм рецитирала навремето: "Срази той в Лайпциг изверга зловещ..."   Crazy
Аз пък бях потресена (бях чавдарче), когато чух разговор между баба ми и дядо ми, в който наричаха Георги Димитров алкохолик. След това говориха, че целта му като политик била България да стане съветска република.
След години разбрах, че са били прави. Не, че не им повярвах тогава, де, в моето семейство се говореха едни работи-и-и-и.  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 2 623
Друг въпрос е, че и самата авторка си отклони темата - уж пита какво става там, пък после извади секирата...

Ти или не можеш да четеш или пишеш каквото ти изнася.  Върни се на 1-ва страница и прочети точно какво съм написала и къде точно извадих секирата ? Може би като написах, че имам друго мнение по въпроса, но няма да го споделям, защото не това е целта на темата, а какво се случва там !
Аман от търсачи на телета под вола  ooooh!

# 42
  • Мнения: 677
Идеално местенце са си намерили от тази секта..Няма да е случайно  Twisted Evil
Може би викат духа Му и си говорят с него..Их колко жалко-до скоро можеха и да го виждат-като мумия..

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
И знам със сигурност, че тези църкви са едни отлично смазани  машини за пари.
Хайде да не си говорим за "вера", че не ви "вервам" и на една дума, преподобни заядливецо.
Ваша Злобица (която не си изкарва хляба, като лъже пенсионероите и им взима последните левчета, пардон, десятък  Mr. Green).

И понеже Водния дух яко ме издразни и аз ще се изкажа, но тя Умницта го е написала толкова добре, сякаш ми е прочела мислите. Споделям напълно мнението й !

# 44
  • Sf
  • Мнения: 808
А помните ли разказите за пребиваването на Г. Димитров в затвора и как пишел с мляко, потопено в мастилница от хляб... И като го проверявали, просто глътвал "мастилницата"... Пробвахме го това с млякото и после като нагрявахме листа или го осветявахме със свещ, не помня точно как беше, излизаха наистина букви... Брей, дали това не е творчество на писателя на разказа  newsm78

Или другият разказ, в който вождът е отново в затвора и понеже бил невероятен меломан на класическата музика, му липсвали неистово концертите Simple Smile Но открил за себе си най-природния и най-добрия оркестър - сюрия врабчета отвън на дървото, затварял очи и се пренасял в трелите на малките оркестранти... Simple Smile Simple Smile

А как отказал цигарите - помолила го майка му да не пуши, той оставил пакета на масата и повече не погледнал цигара. Изводът, мили пионерчета, не човек, а с желязна воля Simple Smile

Мдаа... Хубаво време беше като бяхме чавдарчета и пионерчета... Гледай какви работи помня...

Общи условия

Активация на акаунт