Мами"в 7 клас",ще кандидатстваме ли тази година?

  • 1 202
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На най-добрите ни приятели момченцето ще кандидатства и затова да попитам...Кажето добро място за подготовка-учители, курсове...Той е добър ученик, но компютрите са му по-интересни, Laughing така, че ще има нужда...Ако не ви се пише тук-може и на лични. Wink

# 16
  • Мнения: 25 633
  Аз пък моя син ще го направя овчар и няма да продължава!

Това е добре, обаче има един голям проблем - къде в България вече овце? Ми то не останаха...  Cry
То и ние вкъщи плашим сина ми с това - че ако не учи сега, не му остава нищо друго, освен да пасе овце. Но като има предвид, че и овце не останаха... да си наляга парцалите и да учи!  Joy
Обаче, ако имаш предвид другия вид "овце", т.е. че ще си правиш детето политик - може, за там никакво образование не искат!  Wink hahaha

# 17
  • Мнения: 2 229
Не знам кой го измисли това с тестовете след 7ми клас и според мен е голяма тъпотия, но както и да е. Naughty
Специално исках да си изкажа мнението за курсовете - според мен от курсове няма никакъв смисъл. Същото е като в училище - много деца, малко време и следователно невъзможно да се обърне внимание на всяко едно дете както трябва! За мен частните уроци са много по-добър вариант - съвсем различно е когато си сам с учителят - няма как да се измъкнеш като не си напишеш домашното или да се разсейваш. Разбира се зависи от самото дете - по-съвестните и на курс, че дори сами вкъщи ще учат, но на ВСЕКИ се случва да се разсее, да не внимава или да го домързи, а когато си сам с учителят това става доста по рядко, защото колкото и смешно да звучи "няма къде да избягаш"  Laughing Laughing
Не само това ами на курсовете е същата атмосфера като в училище - дори да сте само 5 човека пак си с деца, пак можете да си шушукате вместо да учите, изобщо защо да си давате парите за това.  ooooh!
Ако детето има нужда от допълнителна подготовка - частни уроци.
За ГОЛЯМО съжаление процентът на децата влезли в "елитните" гимназии без уроци е мноооого малък днес. Лично аз познавам само едно момиче, което влезе в Английската гимназия без никакви уроци и й се възищавам буквално! Hug

# 18
  • Мнения: 4 076

За ГОЛЯМО съжаление процентът на децата влезли в "елитните" гимназии без уроци е мноооого малък днес. Лично аз познавам само едно момиче, което влезе в Английската гимназия без никакви уроци и й се възищавам буквално! Hug
Зависи на какво казваш "елитни".Ако е на езиковите гимназии,почти всички деца,които познавам,влязоха-я англйска,я испанска и т.н.
Моята дъщеря не я плаша с нищо.Ние сме обратният случай-твърде сериозно приема ученето и изпитите,и полагам страхотни усилия да я накарам да поиграе,излезе с приятелки и изобщо по-малко да и пука.
Колко лева давате или "вървят"частните уроци във вашите градове?

# 19
  • Мнения: 2 229
Мога да говоря само за София, защото не знам какво е положението в другите градове, но за тук под "елитни" (уж) имам предвид 1АЕГ, 9ФЕГ, немската, испанската, математическата и НПМГ. То вече всички училища ги водят езикови, или почти всички - много немски гимназии, но немскаТА си е една...малко се отклоних от темата, но като знам какво е нивото в тези гимназии не ми се мисли какво е по другите, ужас.
Иначе за уроци - към 15 лв на час. Нормално ми се струва, а и ако си късметлия може даже проверяващ на изпитни работи да си намериш като частен учител за толкова пари. Whistling

# 20
  • Мнения: 4 076

Иначе за уроци - към 15 лв на час. Нормално ми се струва, а и ако си късметлия може даже проверяващ на изпитни работи да си намериш като частен учител за толкова пари. Whistling
Май във всички градове е толкова(15),страхотна задруга са  Rolling Eyes,не си подбиват цените.Не го приемайте като заяждане,но бих искала да разбера как  е формирана цената точно 15 лв(не 14,не 16)-% от минималната заплата ли е,или учителите изплащат студентски заем от частен колеж(това в БГ май го нямаме и педагозите учат по държавна поръчка).Ние намерихме на 7 лв. и ще ходим само,когато нещо по математика не и е ясно.Надявам се това да е много,много рядко.
Въпросът за проверяващите е много противоречив.Каката ни беше на курс при такава проверяваща,няма никаква анонимност на работите на децата-не се заблуждавайте,така че резултатите разбрахме още в деня след изпита.Двама учители проверявали есетата на всяко дете.Единият се оказва"приятел"на нашата учителка,другият-явно конкуренция и занижава оценката.Така се оказахме с една посредствена оценка за -нека си призная-наизустена темата на нашата госпожа проверяваща.Много деца,които сами се готвеха или взеха само няколко урока,бяха с по-висок или същия успех.

Общи условия

Активация на акаунт