Още не посяга да сграбчи предмети

  • 4 081
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Закачила ли си нещо над леглото...........

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
Не мисля, че имаш повод за тревога. Ние доста след връстниците си започнахме да се протягаме към предмети.

# 17
  • Мнения: 239
 
Не мисля, че имаш повод за тревога. Ние доста след връстниците си започнахме да се протягаме към предмети.
Ние също. Едва преди една седмица посегна, хвана играчката и се заигра с нея. И пак тогава като го сложим по корем - не се сърди и се държи по стабилно. Все още не се обръща.

# 18
  • Мнения: 1 294
Закачила ли си нещо над леглото...........

Да, през деня е  на "активния акробат" (той има играчки), често и закачам и латерната с въртящи се играчки, много се занимаваме с нея.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Закачила ли си нещо над леглото...........

Да, през деня е  на "активния акробат" (той има играчки), често и закачам и латерната с въртящи се играчки, много се занимаваме с нея.

Значи посяга......какво повече очакваш........и аз в началото се дзверех и не вярвах, когато майка ми казваше, че детето се опитва да пипне играчките....изглеждаше ми сякаш без да иска ги докосва, но явно не било така

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Всяко бебе се развива различно, даже и три да имаш, всяко ще се развива индивидуално. Радвай се на здравото си бебче!  bouquet

# 21
  • Мнения: 316
Днес забелязах, че бебка проявява интерес към една плюшена кравичка, която стои постоянно в леглото й - гледаше я и махаше с ръце все едно да я стигне. Татито каза "...приближи я да я стига и да видим какво ще направи...". Та тя се ококори, протегна ръце и я бутна, а кравичката падна на една страна и тя пак я бутна Shocked Всичко това изглеждаше абсолютно нарочно и ние се скъсахме от смях.  Grinning
Също така днес следобед имаше колики и аз я сложих на краката си по корем като с едната ръка и държах главичката, а с другата я галех по гръбчето (лекар ми каза, че това облекчавало коликите). Тя се изви, вдигна глава и започна да се оглежда наоколо  Shocked Тя по принцип често като правим "оригами" си държи главичката като бебката на Slyncho.

Като прочетох тази тема започнах да се чудя не ни ли е малко рано за тези работи!?  newsm78
Притеснявам се за вратлето. Дали да я слагам пак така като има колики (това мисля, че днес помогна)?

# 22
  • Мнения: 1 294
 Тя се изви, вдигна глава и започна да се оглежда наоколо  Shocked Тя по принцип често като правим "оригами" си държи главичката като бебката на Slyncho.

Като прочетох тази тема започнах да се чудя не ни ли е малко рано за тези работи!?  newsm78
Притеснявам се за вратлето. Дали да я слагам пак така като има колики (това мисля, че днес помогна)?

[/quote]


На снимката малката ми е на най-много 40 дни, съдя по това че свекито я държи там (тя си тръгна след 40-я дена Confused, но това е за една друга тема)
Не мисля че е рано да си държи главичката така.Дано да ти върви все така жилавко беборанчето  bouquet

# 23
  • Мнения: 262
И Димана не искаше да лежи по корем. Аз в такива случаи я слагах да ляга върху мен. Така се научи да си държи главичката. Хем се успокоява, хем се и тренира.
А към играчките започна да посяга чак към края на 3 месец.
Но ако се притесняваш, консултирай се с педиатъра си.

# 24
  • Мнения: 4 806
мисля, че една консултация не пречи, но като цяло не изглежда да има основания за безпокойство.
Моята дъщеря никак, ама никак не обичаше да лежи по корем. Затова не я и мъчих, без да се интересувам, дали било полезно. Но, след края на кърменето, тя някак изпълзяваше по корема ми и започваше да изправя глава. Тогава я наричах "пияно костенурче" (ясно защо).
За захващането - ами не знам, кога е започнала, но мисля, че не е било по - рано от края на третия месец.

# 25
  • Мнения: 3 116
Слънчо, бебка е много сладка  Heart Eyes

Искам да ти кажа и аз, че всяко бебе се развива различно, освен това всяко бебе си има предпочитания. Моята мома например, хич не обичаше да лежи по корем, голяма драма. Обърна се по-късно, пролази по-късно, но пък проходи нормално, а за говора според мен вървим по-напред от другите наборчета. И в името на истината всичко ставаше просто супер изненадващо, когато най-малко го очакваш  Hug

Според мен място за притеснения няма Hug Гледай си спокойно прекрасната бебка и й се радвай и я гушкай докато дава, че после ...

Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 316
Тя се изви, вдигна глава и започна да се оглежда наоколо  Shocked Тя по принцип често като правим "оригами" си държи главичката като бебката на Slyncho.

Като прочетох тази тема започнах да се чудя не ни ли е малко рано за тези работи!?  newsm78
Притеснявам се за вратлето. Дали да я слагам пак така като има колики (това мисля, че днес помогна)?



На снимката малката ми е на най-много 40 дни, съдя по това че свекито я държи там (тя си тръгна след 40-я дена Confused, но това е за една друга тема)
Не мисля че е рано да си държи главичката така.Дано да ти върви все така жилавко беборанчето  bouquet
[/quote]

Това ме успокои  Simple Smile
Ама наистина е много жилава лъвица моята бебка Joy
Благодаря!   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 294
Здравейте момичета!!!
Вече мога да се похваля с това Mr. Green:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&IMAGE_ID=40115

Причината да се къса от рев когато я слагам по корем е била в неправилната позиция в която съм я поставяла Embarassed

Благодаря ви мнооого  bouquet
Чудесно е че ви има Hug

# 28
  • Мнения: 316
Здравейте момичета!!!
Вече мога да се похваля с това Mr. Green:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&IMAGE_ID=40115

Причината да се къса от рев когато я слагам по корем е била в неправилната позиция в която съм я поставяла Embarassed

Благодаря ви мнооого  bouquet
Чудесно е че ви има Hug
Браво!
Очевидно и е много гот на принцесата Joy

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
искам да ти кажа, че моята бебка е на 4 месеца и половина и онзи ден за първи път целенасочено си протегна ръцете за играчка, с която я стимулирай! така, че се притесняваш излишно! Има време!

Общи условия

Активация на акаунт