Астрология - 19 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 35 755
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 285
Ето темата

Катерица, става въпрос за транснептунови планети, които се използват в ураническата астрология. В астроком в меню Extended Chart Selection, избираш там където пише List of other horoscope factors and "hypothetical" planets, избираш ураническите планети. От там може се избере и Лилит.

Споделям инфо, на което току що се натъкнах в бг нета, за значението на транснептуновите. Публикации на Lillie и Galy
Цитат
Ураническата астрология и методите на Хамбургската школа: що е то?
"Trans-Neptunian Planets": Фиктивни планети - транснептуниди

*Използват се също наименования като "уранически планети", "уранианци" и "уранити" /буквално преведено от руски/.

Влиянието на транснептуновите планети образно може да бъде представено като съчетание енергията на “социалните” планети Юпитер и Сатурн с останалите по двойки:

* Купидон – Юпитер и Венера,
* Хадес – Сатурн и Нептун (самият Витте сравнява Хадес със съчетанието
Сатурн-Луна),
* Зевс – Слънце и Юпитер,
* Кронос – Сатурн и Юпитер,
* Аполон – Меркурий и Юпитер,
* Адмет – Сатурн и Плутон,
* Вулкан – Юпитер и Уран,
* Посейдон – Юпитер и Нептун.

В тази връзка трябва да се обърне внимание и на съществуването на още четири уранически планети, които понякога се открояват като особена група пространствени показатели. Това са Аполон, Адмет, Зевс и Кронос, които често отчитат позицията на обектите в пространството
или посоката на движение /особено когато са свързани с Асцендента/.

Аполон е символ на експанзията, разширяването, растежа, движението “нашироко и надалеч”, а също и с далечните места /и измерения/.
Докато Зевс е символ на това, което е в непосредствена близост до нас, и събития, които ще се случват в най-близко време. Все пак едно от уменията на Зевс е да концентрира и да насочва силата си, затова той най-бързо от всички постига целите си.
Адмет се свързва с онези места, които са разположени ниско и дълбоко, а също се свързва и с движението надолу.
И накрая, Кронос се свързва устрема да се движим нагоре и е символ на всичко, което е нависоко.

Транснептуновите планети наред с т.нар. система на мидпойнтове /и огледални точки/ намират широко приложение и в мунданната астрология.

Цитат
Съответствия има най-различни (аз съм чела това, което даде Lillie ), според мен е важен принципа на влияние, не толкова с кои планети бихме ги свързали.
Вите разглежда по двойки планетите+транснептуните - като основен тон и октава и те са следните:
- меркурий и плутон
- венера и купидон
- марс и вулкан
- юпитер и аполон
- сатурн и адметос
- уран и зевс
- нептун и посейдон
- хадес и кронос

Последната двойка е най-интересна и Вите пише нещо изключително интересно.

Цитирам:
" От връзката между хадес и кронос можем да съдим за състоянието на човешката съдба - дали ще се обърне към по-лошо, независимо от благоприятните аспекти, или ще бъде поведена от кронос към мястото, където се срещат всички креативни умове на човечеството"

това изречение до известна степен е все още загадка за мен...

В книгата на Рут Бруммунд за техниките на хамбургска школа са описани митологическите съответствия, които най-добре разкриват характера на транснептуните и мисля, че това е важното в случая.

# 16
  • Мнения: 8
Енергията на тези точки представлява принципи, които в обществото се проявяват като по-конкретни неща:

* Купидон – Социализация, хора, събиране, разбирателство
* Хадес – Дезинтеграция, разпад, тъмнина, хаос, метафизика, нощ
* Зевс – Огън, цел, действие, създаване
* Кронос – Качество, високо, мастерство, елитно (проявява се като власт)
* Аполон – Множественост, връзки, комбинации
* Адмет – Статичност, тежест, твърдост, забавяне, материално
* Вулкан – Количество, енергия, голям обем от всичко до което се докосне, резонансна точка
* Посейдон – Светлина, идея, мисъл, чистота

За да придобиете представа за тези точки ще дам някои комбинации:

Меркурий + Кронос - гениална мисъл
Меркурий + Адмет - концентрация
Меркурий + Вулкан - умее да пресмила голямо количество информация (А.Л.Е.Н.А. мисля, че имаше такъв със Слънце)
Меркурий + Зевс - концентрирана мисъл
Меркурий + Посейдон - идеен човек
Меркурий + Купидо - социален човек, умее да общува приятелски
Меркурий + Хадес - обича тайните и търси основата на нещата
Меркурий + Аполон - добре работи с числа и комбинации

Аполон + Уран - астрология, както и други комбинации свързани с Аполон като цяло дават предразположеност за изучаване на астрологията.

Зевс + Марс - бившият президент на САЩ, хвърля искри
Зевс + Адмет - домошар прагматик, не вярва на думи "око да види, ръка да пипне"
Зевс + Венера - дълбока любов или безпристрастност, студенина в чувствата
Адмет + Луна - фикс идея, твърдоглавост
Луна + Аполон - широкоскроен човек
Кронос + Купидо - в обществото висши институции, за човек - с костюм на висока позиция
Кронос + Хадес - бандит, мафия, ъндерграунд
Хадес + Венера - нисши емоции, страсти и емоционални страдания
Вулканус + Венера - голяма любов
Вулканус + Марс - голяма физическа сила, спортист, щангист
Вулканус + Сатурн - стоп, стена
Вулканус + Аполон - математик, икономист
Вулканус + Посейдон + Слънце/Нодовете  - човек с аура, "мастера Стефан Данаилов"
Юпитер + Аполон - бизнес и пари
Юпитер + Плутон - много пари
Луна + Нодовете + Посейдон - ментална искра,
Нодовете + Хадес - ясновидец (тъмен)
Нодовете + Посейдон - ясновидец (светъл)
Нодовете + Ариес пойнт - да си стъпил на земята

Аполон + Купидо = Кронос + Посейдон + Меридиан (Бяло Братство)

Аполон + Купидо - много хора в мирна организация
Кронос - на високо
Посейдон - чистота, истина, идея
Меридиан - най-личната точка

Адмет + Сатурн - забавяне, труден, мъчен прогрес (затваряне заради коронавирус)

и т.н...

# 17
  • Мнения: 9 152
Благодаря за споделеното🌹🤗
Преди да стъпя във ведическата астрология ( където също сериозно се разглеждат разни точки,  сенчести планети и пр.), бях изследвала Вулкан, Лилит, Селена, Церера, Палада, Юнона, Веста, Прозерпина. Намирах полезни изводи, които дори са ми давали яснота за лични преживявания, събития.
Сега ще отворя да поровя в секция hypothetical" planets, интересно на какво ще натъкна😊

# 18
  • Мнения: 1 285
Струва ми се, че транснептуновите са по-подходящи за анализ на събития глобален характер. Например мидпойнт точка на Овена/Купидо едно от значенията е Брак. Не ми се вижда логично нещо на глобално и трансцедентално ниво да е индикация лично за бракът именно на землянинът Димитър. Примерно.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 09:14 от starinthenightsky

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Споделям една публикация от Звезден навигатор за съвпада Юпитер-Сатурн и какво предстои. Слагам я в скрит текст, за тези, които предпочитат да я четат тук, както и линк към публикацията. Квадратурите на Сатурн и Уран, които предстоят - първата ще заформи тао при мен с нат. Уран. Ще прегледам малко по-късно по-обстойно Simple Smile

Скрит текст:
НОВИЯТ ЦИКЪЛ НА ЮПИТЕР И САТУРН –ДОСТОЕН ФИНАЛ НА 2020

21.12.2020, 20:21 часа, 0029‘ Водолей

Съединението на Юпитер и Сатурн – най-големият Коледен подарък за 2020!

Съединението Юпитер/Сатурн, известно като Голямото или Великото съединение, е най-значимото в прогнозирането на човешката еволюция и това е свързано с тези времена, когато Юпитер и Сатурн са били последните планети в Слънчевата система и в силата си да формулират хода на историята. Преди откритието на трите висши сили – Уран, Нептун и Плутон тези две планети са ги наричали „великите хронократори“.

И сега Юпитер и Сатурн продължават да играят ключова роля и да диктуват ритъма на социално-икономическите промени в обществото чрез своя цикъл и основните му фази. Техният цикъл може да се разглежда в качеството си на основополагащ за развитието на човека и човечеството.

Новата епоха, чийто полъх все по-силно се усеща, я наричат епохата на Водолея, но това е само подготвителната, уводната част, увертюрата към големия спектакъл, тъй като според точката на пролетното равноденствие, ние сме все още в края на епохата на Рибите. Но преход не се прави в един ден, нито в една година, още повече когато говорим за тези големи епохи в астрологията с продължителност от 2160 години. Епохата на Рибите започна с идването на Христос, поставил началото на новото летоброене. Някъде до 2150-та година ние се движим на границата на две епохи. Така че окончателното и категорично начало на епохата на Водолея ще е след около 130 – 140 години. Но именно през тези предстоящи години ще се осъществяват значимите преобразования, които няма как да се случат за един миг. Едно столетие е прекалено кратък интервал, за да бъдат извършени толкова много и толкова сложни процеси с човечеството. И ето че, Юпитер и Сатурн с настоящото съединение от 21.12.2020 задават вибрациите на новата епоха именно от знака на Водолея. Затова те тук могат да бъдат определени като евангелисти (предвестници) на ерата на Водолея.

От 2021 година всичко в света ще тръгне с голяма скорост и по друг начин. Още в началото на Водолейския преход символите на Водолея, планетите Уран и Сатурн, ще влязат в квадратура, която ще се образува три пъти до края на 2021. През февруари в 7гр14‘ на Фиксираните Телец и Водолей, през юни – в 13гр.07‘ и през декември – в 11гр06‘ на Фиксираните Телец/Водолей. Така че за емблема на 2021 може да се вземе квадратурата на Уран в Телец със Сатурн във Водолей. Каква ирония на съдбата – влизаме във Водолейското начало и веднага Сатурн и Уран кръстосват шпаги. Ще се разбиват стари структури и ще се налагат нови, по-революционни и модерни.

През октомври 2022 отново двете планети ще генерират квадратурата и тя ще се изравни по градуси, макар и не по минути. А през март на 2023 година Водолейският устрем ще бъде силно подновен с новата приливна вълна от влизането на Плутон във Водолея.

Aquarius Zodiac Goddess Art Print / A4 image 0
Предизвикателството на квадратурата Сатурн/Уран, явяваща се един от основните инструменти на Водолейското съединение на Юпитер и Сатурн, ще се изразява в това, че ще бъдат използвани противоречията в периода на прехода за извоюване на повече свободи, възможности и освобождаване от зависимости.

Може да се представи и така, че квадратурата на Водолейските символи Уран и Сатурн през 2021 и 2022 ще разчиства пътя за новите революционни тенденции, които ще прокара Плутон, установявайки се трайно в знака Водолей за периода 2023 – 2043 година.

От Декември 2020 знакът Водолей излиза на много мода за дълъг период от време и започва да диктува основните тенденции в социалния, икономическия и културния живот на човечеството. Преходът към епохата на Водолея започва със съединението Юпитер/Сатурн във Водолей, преминава през четирикратната квадратура Уран/Сатурн и продължава с влизането на Плутон във Водолей. Тези основни индикатори на прехода от ерата на Рибите към ерата на Водолея поетапно ще оформят нов светоглед и ще изграждат нова култура.

Пред прага сме на ерата на уникалните изобретения. Водолейската енергия с времето ще се засилва и ще формира силна емоционална потребност от взаимодействие и обединение. Ще станем свидетели на интензивно развитие на груповото съзнание и мащабно разгръщане на груповата солидарност. Идеите на Водолея за братство и сътрудничество ще подсилват демократичните влияния, ще увеличават жаждата за реформи и ще се върви към отказ от йерархическо управление, сваляне на диктатурите и тоталитарните режими и създаване на нови държавни организации.

В преддверието на епохата на Водолея се заражда нов цикъл на самопознание на човечеството като част на единното космическо братство, за което засега има само частични и съмнителни сведения, а повечето достоверна информация се задържа засекретена. Човешкото съзнание в зората на ерата на Водолея се подготвя за излизане на открит масов контакт с представители на галактически организации и структури. Възможността да се общува с други светове и цивилизации ще бъде част от усвояването на космическото пространство, което е неизбежно явление от Водолейския преход.

Пред прага на новата година сме изпълнени с надежди за по-добър живот и по-достойно съществуване. Седмица преди зимното Слънцестоене съвсем основателно и в крак с големите промени тук намира място Слънчевото затъмнение от 14 декември 2020. В знака Стрелец Слънчевото затъмнение занулява досега действащи водещи идеологии и идеолози и работи като част от програмата за формиране на нов мироглед и ново светоусещане. Безсмислено е да се разглежда затъмнението без връзка с новия цикъл на Юпитер и Сатурн. То се явява подготвително стъпало и има звученето на начален акорд на предстоящите дълбоки социални преобразования.

Не е без значение и това, че съединението Юпитер/Сатурн се случва в първи градус на Водолея, който символизира зората на Водолейската епоха. Не е без значение и фактът, че цикълът Юпитер/Сатурн се случва в деня на зимното Слънцестоене и най-дългата нощ в годината, чийто символизъм сочи излизане от фазата на дълбокия мрак.

Съединението на Юпитер и Сатурн в 0029‘ на знака Водолей е достоен завършек на изпълнената с изпитания 2020 година. След хиляди години еволюция, преминавайки през ерата на Телеца, Овена и Рибите (всяка от които по 2160 години), човечеството навлиза в епоха, представена от Човешки знак – Водолей – символ на триумфа на разума и победата над инстинктите.

http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=3393&fbclid=IwAR1UO … W8GGoD1Ji9DaJGJ7E

# 20
  • Мнения: 8
Струва ми се, че транснептуновите са по-подходящи за анализ на глобални събития. Например мидпойнт точка на Овена/Купидо едно от значенията е Брак. Не ми се вижда логично нещо на глобално и трансцедентално ниво да е указател лично за бракът именно на землянинът Димитър. Примерно.
Те са част от слънчевия спектър и ефекта им до колкото съм тествал работи и на личностно ниво. Помня конкретен пример за човек с транзит Адмет/Сатурн и проблем "запек", същата тази комбинация на глобално ниво са всички сегашни ограничения, които метафорично представляват един глобален запек, всичко е толкова забавено че направо е спряло.

Който открие метода на прогностика използвайки полусуми и така наречените уранически точки, ще си потвърди че работи на 100% без изключения.

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз разгледах сега тези квадратури Сатурн-Уран, никак няма да е лесна година. При мен и в наталната карта има такава квадратура. Изминалата беше трудна, но това, което предстои - никак не ми се вижда да е отдъхване - за мен лично.

Сега  още през декемвери съвпадът Юпитер-Сатурн ще направи опозиция на моя нат. Сатурн. След това в срдата на януари заедно ще квадратират както нат. Уран, така съвпада тр. Уран+тр. Марс. От едната страна са Юпитер+Сатурн в квадрат с Марс+Уран. Мунданната квадратура на четирите планети се затваря до тао с моя нар.Уран.

Направи ми впечатление, че юнското затъмнение ще е на същия градус, където е сега предстоящото и пак ще е в съвпад с Меркурий. При мен точно на IC+нат. Марс.

# 22
  • Мнения: 8
Четири сигурни събития:

1. глобална трансформация, ефекта е най-силен на 12-13 Март 2022, транзита е бавен +/- 4-5 месеца спрямо тази дата (Плутон + Адмет)

2. а най-хубаво на 10-11 Май 2022-ра (Юпитер)

3. 2 Юли 2024-та наводнения и 29-30 Март 2025-та отново наводнения (Нептун)

4. най-трудно ще е на 25-26 Май 2025-та (Сатурн)

# 23
  • Мнения: 1 517
Благодаря за темата Kissing Face Следя с интерес Relieved

# 24
  • Мнения: 34
Моля за мнение! Сегашните затъмения оказват ли влияние върху психическата стабилност? Имам близък с психична диагноза, но от доста време е без лекарства и е добре. От седмица говори, че има симптоми, но е много странно. Преди не осъзнаваше, че ги има, а сега казва, че му пречат, но разбира, че не са реални. Не  мога да разбера има ли, няма ли проблем. Ще отиде на лекар, но не ми се иска пак да пие лекарства. Затова се чудя дали може да отмине след затъмненията?

# 25
  • Мнения: 9 152
Моля за мнение! Сегашните затъмения оказват ли влияние върху психическата стабилност? Имам близък с психична диагноза, но от доста време е без лекарства и е добре. От седмица говори, че има симптоми, но е много странно. Преди не осъзнаваше, че ги има, а сега казва, че му пречат, но разбира, че не са реални. Не  мога да разбера има ли, няма ли проблем. Ще отиде на лекар, но не ми се иска пак да пие лекарства. Затова се чудя дали може да отмине след затъмненията?
Затъмнението му оказва влияние, да.😣
Нека се пази и взима мерки🙏

# 26
  • Мнения: 34
Благодаря, Катерица, знаеш ли дали това осъзнато мислене, разбиране на симптомите, въпреки, че казва, че ги има може да се дължат на големия му страх да не се върне предишното състояние? Или със сигурност е начало на състояние?

# 27
  • Мнения: 9 152
Благодаря, Катерица, знаеш ли дали това осъзнато мислене, разбиране на симптомите, въпреки, че казва, че ги има може да се дължат на големия му страх да не се върне предишното състояние? Или със сигурност е начало на състояние?
Не мога да определя, не съм астролог, а и това са много, ама много отговорни неща. Знаеш мнението ми по въпроса. Само мога да кажа, че Кету е активирал Лагната му, а там е и Меркурий, който е малефик за него. В момента ( тази година ) затъмненията са по оста 1-7 дом и няма как да не се отразят на личността му и взаимоотношенията му с партньор/ шеф/ бизнес контакти.
Днес в Лагната му има струпване на планети, които са ранени от силен Кету( Кету в скорпион е силен).
Това според мен означава, че сина ти правилно е усетил енергията още преди фактическото затъмнение.
Вярвам, че с преминаването на затъмнението и преместването на Светилата, всичко ще отшуми🙏🙏🙏

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 07:16 от Катерица

# 28
  • Мнения: 277
Здравейте момичета Simple Smile,моля Ви за коментар,според Вас какво се очертава в наталната ми карта във връзка с раждането на дете/деца?
Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 1 120
Нова темичка! Благодаря!

Въпрос! Операция на гръбначен стълб, луната в кой знак е най-добре да е или в кой да не е?
Мислех, че не трябва да е в лъв (до сега съм смятъла, че сърце и гръбнак се управляват от лъв), но из нета намирам, че не трябва да е във везни?! Вие на какво мнение сте?

Общи условия

Активация на акаунт