Нашите кухни - 85

  • 40 059
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Здравейте! Плочки с дървесен фладер/шарка са много подходящи за пода. Могат лесно дасе вържат с паркет/ламинат.
Включвам се в темата с въпрос: как са ви монтирани съдомиалните? Плота ми е на височина 88см и съответно, за да стане вратичката като съседната трябва уреда да се смъкне надолу и вратичката да е доста по-висоа от предния панел на уреда. Разстоянието до плота пък трябва да се напълни с нещо. В указснието на уреда искат да е лепната горната част за плота. С две думи мармалад.Отдолу няма как да се удължи, защото не може да се затваря капака.
Вградихме я временно, но предстои постоянното решение да се реализира.

# 16
  • Мнения: 6 213
Iv4i, не разбрах какво имаш предвид за покриването около котлоните. Какъв ще е гърба на кухнята по принцип?
Иначе има вариант със стъкло само при котлоните, независимо какъв е гърба. Фирмите, които правят стъклени гърбове с печат, вероятно могат и чисто да го направят.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 408
Скрит текст:
Iv4i, не разбрах какво имаш предвид за покриването около котлоните. Какъв ще е гърба на кухнята по принцип?
Иначе има вариант със стъкло само при котлоните, независимо какъв е гърба. Фирмите, които правят стъклени гърбове с печат, вероятно могат и чисто да го направят.

[/spoiler]
Това е много идейно, практично.Не се бях сетила че може да съществува такава възможност.Запазвам си снимката.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 272
Тези две врати за къде са? Няма ли да пречи маса пред тях,
Аз съм за пакета  да продължи до шкафовете,  отдолу може да са плочки блендата на шкафовете може да скрие прехода

Едната врата е за килер, който сега ще превърнем в перално помещение, а другата води към коридора и другите стаи.
Да, но това означава да сложа нов паркет, защото стария няма как да го продължа до шкафовете. А новия паркет означава, че нивото на пода ще се вдигне и трябва или да сменям врати или да ги режа. (Много искам да ги сменя, но засега няма как)
Ако се махнат плочките и се свали нивото, няма ли шанс даде намери същия паркет и да се продължи (като се извади някоя друга паркетина в края)
Ако няма начин аз бих оставила този и сменила плочките, ако е нужно.
Чудех се дали там където е килера не може да се сложи и хладилника, плитък шкаф между двете врати , а масата да е където сега са хладилника и шкафа.

# 19
  • на североизток
  • Мнения: 460
Скрит текст:
Цитат
Чудех се дали там където е килера не може да се сложи и хладилника, плитък шкаф между двете врати , а масата да е където сега са хладилника и шкафа.
В самия килер ли? Абсурд! Няма място -даже се чудя как да събера сушилня и пералня. А ако е до килера, ще пречи вратата да се отваря или ще закрие половината прозорец. Ако е между двете врати, заема твърде много място и трябва да го обикаляме по пътя към килера. Бил е там и знам, че не е удобно. Най-добре е там в ъгъла, където съм го сложила. Малко е кофти, че до него ще бъде фурната, но ще рискувам.
Скрит текст:
Цитат
Iv4i, не разбрах какво имаш предвид за покриването около котлоните. Какъв ще е гърба на кухнята по принцип?
За гърба още не съм решила - или от плочки, или вариант със стъкло също не е лош. А иначе се чудя за самата колона, която остава непокрита от плочки/стъкло вляво. Дали само нея да покрия с тапет (ограденото с червено на снимката) или цялата "арка" (червеното и сините). А дали не мога да сложа от същото стъкло, от което ще бъде гърба и там на тази стена (червеното)?


Devil Rose, не мога да разбера какво те притеснява? Колко е висока съдомиялната и как въобще ще се събере под плот, висок 88см? Стандарта е 90см и съдомиалните за вграждане са предвидени за този стандарт. От това, което съм виждала, отгоре остава малко разстояние, което може да се използва да се вградят котлони например. Аз така мисля да направя.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 339
В момента Съдомиялната е повдигната почти на максимуа, който за модела е 88см. Вратичката й идва около 5-6 см по-къса от съседната на шкафа. Разминават се нивата. Ще я смъкнем самата машина надолу, новата вратичка ще е удължена нагоре, за да пасне на реда с вратите на шкафа. Но остава много празно място така отгоре. А по техничестака спецификация на машината инструкцията е горният й край да е плътно прилепнал за плота - има едни водобранни лайсни, които пазят съседните шкафове от проникване на влага.
Не искам кухина отгоре. На всички машини пише да не се монтират до други уреди излъчващи топлина. Това не ми е проблем - кухята ми не е нова, другите неща си имат място.

# 21
  • Мнения: 6 213
Devil rose,
Моя плот е на 94, долния му край е 90,5. Вратичката ми от пода до ръба е на 88( т.е чисто вратата е 78)
По нищо не се различава от останалите шкафове. Цокъла е 10 см и е леко изрязан от горе, към вратата.
Така като гледам, има допълнителна плоскост под плота, но честно казано не съм сигурна дали не е само отпред като бленда.

Скрит текст:



Iv4i, според мен най-добре ще се получи да “продължите” реда с една дъска в цвета на кухнята по очертаното с червено само, тип ламперия но само там. Тапетии, пък тухлички, пък и по трегера... малко множко ще е.
За вграждане на котлони над миялна съм скептична. Да не говорим че поне едни 6-8 см трябват за котлона.

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 16:20 от second

# 22
  • Русе
  • Мнения: 5 339
second Разбрала си ме - имаш дъска под плота, може и да е само бленда и да е широка около 20 см. Евентуално в задния край може да има още една. Ние така монтирахме сега. Че имах зор да започна да ползвам уреда Simple Smile Отдолу ще се зареже цокъла като напаснем нивото с вратите, обаче тогава вече светлия отвор между плота и машината ще стане доста И се чудя как да го запълня - парче ПДЧ или Термоплот няма да имат нужната дебелина.
За това питам в темата как са монтирани от мебелист нещата. Хоби майстора вкъщи ще се заеме, защото така или иначе никой не иска да се занимава с такова дребно нещо. На едно място ми отказаха, друг майстор нямаше време и не дойде, та така - неволята Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 926
Стената можете да я направите със същият материал, като гърба, без значение дали е стъкло или термогръб. Другия вариант е до нивото на долните шкафове,  с тяхната плоскост, а нагоре, като гърба.

# 24
  • Мнения: 6 213
Devil rose, ако имаш нужда от още снимки, на разположение съм.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 202
Моят плот също е на височина 90 см и миялната е монтирана по подобен на секънд начин. Отгоре има нещо като двойна страна в сравнение със съседните шкафове.
Скрит текст:

# 26
  • Русе
  • Мнения: 5 339
second, zvаnchе Благодаря ви! Това ми трябваше да видя - отгоре как е. И отстрани ми беше важно да видя всъщност. Изясни ми се - няма да карам ММ да слага още една страница към съседния шкаф. От ляво ще си има, че е края на реда.
В Икеа ли имаше едни квадратни пана за стената зад котлоните? Не ги намирам нещо. Simple Smile като съм почнала поне да не е на парче работата.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 417
В момента Съдомиялната е повдигната почти на максимуа, който за модела е 88см. Вратичката й идва около 5-6 см по-къса от съседната на шкафа. Разминават се нивата. Ще я смъкнем самата машина надолу, новата вратичка ще е удължена нагоре, за да пасне на реда с вратите на шкафа. Но остава много празно място така отгоре. А по техничестака спецификация на машината инструкцията е горният й край да е плътно прилепнал за плота - има едни водобранни лайсни, които пазят съседните шкафове от проникване на влага.
Не искам кухина отгоре. На всички машини пише да не се монтират до други уреди излъчващи топлина. Това не ми е проблем - кухята ми не е нова, другите неща си имат място.

При мен плотът е високо поставен и между него и миялната разстоянието е запълнено с бленда. На снимката се вижда колко ниско идва горния край на вратата на миялната, практически е на нивото на второто чекмедже, но това не създава никакъв проблем, блендата затваря целия процеп до плота.
Скрит текст:

# 28
  • Мнения: 133
Относно котлоните над съдомиялна - ние сме ги поставили така, и не мисля, че има проблем. Проблемът ще дойде ако се отвори и излиза пара оттам, която ще отива в котлоните. Нашата миялна след приключване на програмата си изпомпва парата през отходната вода, и като я отворим, се усеща само топлина - без да излиза пара.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 164
Привет на всички в тази темичка:rose:
След почти 8 години от последната кухня, която правихме, сега сме пред същата дилема, само че на вилата ни. Може ли да ми препоръчате фирма или майстор, от който сте доволни в района на Карлово. Не искам голяма фирма, заради бюджета.

Общи условия

Активация на акаунт