Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

  • 75 897
  • 661
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 28 563
Поръчах си допълнителни кърпи за Керхер от Амазон. Доволна съм. 18бр за 50лв
Аз ползвам еднократните, много съм доволна. Преди излизаше към левче едната, не пера не се разправям директно в коша. Сега са ми свършили дано не са вдигнали цената драстично!

# 376
  • Мнения: 2 114
Задавам прост въпрос: Ползвала съм и съм виждала у приятелки различни модели. Слагам си ръката пред парата даже с известна доза страх, но въпреки, че излиза пара и е топла, в никаъв случай не е гореща като се допре до почистваната повърхност и реално не разбирам как убива микробите

# 377
  • Мнения: 918
Моята е много гореща. Даже два пъти се изгорих..

# 378
  • Мнения: 2 114
Моята е много гореща. Даже два пъти се изгорих..
Каква марка е ?

# 379
  • Мнения: 918
Керхер сц3

# 380
  • Мнения: 1 534
И аз съм с SC3 и най-редовно се изгарям,тръбите са ужасно горещи ,и напоследък наблюдавам ,че излиза пара от снадката на двете тръби една с друга.
Дали  нещо не и е наред?

И Някой слагал ли е препарат за варовик за почистване на парочистачката?
При нас водата е много варовита и се замислям да я почистя скоро ,но се притеснявам  да не я прецакам нещо.
Гаранцията изтече тази година.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Скрит текст:
И аз съм с SC3 и най-редовно се изгарям,тръбите са ужасно горещи ,и напоследък наблюдавам ,че излиза пара от снадката на двете тръби една с друга.
Дали  нещо не и е наред?

И Някой слагал ли е препарат за варовик за почистване на парочистачката?
При нас водата е много варовита и се замислям да я почистя скоро ,но се притеснявам  да не я прецакам нещо.
Гаранцията изтече тази година.
Пара излиза защото липсва уплътнението. Трябват ви ето тези уплътнения Вземете си и една високотемпературна силиконова смазка от първата железария и като усетите, че трудно се пъха и изважда накрайника намазвайте уплътнението.

Препарат за варовик в SC3 не се слага. Тя трябва да работи с патрона за котлен камък. Още повече и да сложите препарат няма да има никакъв смисъл от него, защото модела няма бойлер, който да декалцирате. Там принципа на образуване на парата е друг - подава се към нагревателя съвсем малко количество (капка) вода и тя се изпарява и образува парата.

За изгарянето - наистина изгарят. Лятото без да искам лекичко докоснах крака си с парцала на подовия накрайнинк, еми три седмици ми стоя болезнено зачервено мястото. Да не казвам като сменям приставките и ме домързи да заключа ръкохватката как съм се изгаряла...

# 382
  • Мнения: 1 534
Благодаря  за съветите.
Скоро ще поръчвам патрон и ще поръчам такова гумено уплътнение.

# 383
  • Мнения: 1 671
Момичета, имам лидълска парочистачка, нова ползвана два пъти, цифром и словом.Не се разбрахме с нея, в гаранция е, пазя и касовата бележка.Ако някоя от вас я иска, продавам я!

# 384
  • Мнения: 2 629
Кое не ти допадна, не чисти ли добре?

# 385
  • Мнения: 1 671
Да кажем, че не покри очакванията ми. Да силна е парата и прозорците например светнаха, но в банята беше яко търкане. Абе не е моето нещо просто. Мен и ме е страх да работя с електричество в банята та съвсем се отказах от нея.

# 386
  • Мнения: 918
В сайта на Керхер ще има черен петък от 18ти

# 387
  • Мнения: 89
Днес купихме karcher sc5 easyfix premium намалена с 20 процента. Нямам търпение да я изпробвам. За първи път ще ползвам парочистачка.

# 388
  • Мнения: 10
Днес купихме karcher sc5 easyfix premium намалена с 20 процента. Нямам търпение да я изпробвам. За първи път ще ползвам парочистачка.

Привет!
Мога ли да попитам откъде сте я купили? И ние сме в процес на избор на парочистачка и се оглеждаме за нещо около Black Friday.

Също, ще сме много благодарни ако някой може да каже ...каква е разликата между Karcher SC2, SC4 и евентуално SC5? Имате ли наблюдения? Виждам параметрите в сайта им, изглеждат почти еднакви, а струват съответно 220, 440 и 750-800лв. Някак си разликата в парите е сериозна и не знам дали си заслужава

П.С. В сайта на Karcher и Емаг утре на 18ти има Black Friday, дано се появи нещо намалено Simple Smile

# 389
  • Мнения: 89
От керхер профисис я закупихме. Този модел , който взех може да наливаш вода и без да чакаш да изстине. Нз още какви разлики имаше освен и в броя приставки в комплекта.
Изпробвах за час парочистачката , че ми беше мн мерак. Много бързо и лесно се минават стъкла, витрини и прозорци, даже и плочките в банята. Пода също бързо го минах, имах петна от храна от малката, изчистиха се. Почистих котлон, лицевата част на хладилника , плота, пералната и отвътре. Изпробвах и приставката за фуги, там където ми бяха потъмнели и замърсени се почисти мн добре даже без да съм търкала мн. Очаквах пода да не остава изобщо мокър Simple Smile)), по бързо да изсъхва, може би мн съм натискала пистолета за пара. Всичко се изчисти с изключение на вътрешната част на стъклото на фурната, иначе фурната отвътре също се почиства. Като не съм ползвате никъде каквито и да било препарати.
Доволна съм от първата употреба на парочистачката.

Днес купихме karcher sc5 easyfix premium намалена с 20 процента. Нямам търпение да я изпробвам. За първи път ще ползвам парочистачка.

Привет!
Мога ли да попитам откъде сте я купили? И ние сме в процес на избор на парочистачка и се оглеждаме за нещо около Black Friday.

Също, ще сме много благодарни ако някой може да каже ...каква е разликата между Karcher SC2, SC4 и евентуално SC5? Имате ли наблюдения? Виждам параметрите в сайта им, изглеждат почти еднакви, а струват съответно 220, 440 и 750-800лв. Някак си разликата в парите е сериозна и не знам дали си заслужава

П.С. В сайта на Karcher и Емаг утре на 18ти има Black Friday, дано се появи нещо намалено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт