Бънджи или проходилка

  • 1 924
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Бънджи имахме като не съм го слагала там за повече от 15-20 минути на ден. Проходилките и според мен са вредни, не е въпросът в стъпването на пръсти, а в това, че реално детето се избутва седнало, това няма нищо общо с центъра на тежестта при ходене. Т.е. това реално не е никаква проходилка, а залъгалка някаква. Да не говорим колко случаи с преобърнати проходилки има, бънджито поне не може да се преобърне. Нашето го провесихме от тавана по средата на стаята и малкият подскачаше в кръг, доста се забавляваше.
Воденето под мишниците също не виждам кому е нужно, не съм го правила. Оставях детето да пълзи, когато реши, че може да се изправи то се хваща за някой мебел и се изправя.

# 16
  • Мнения: 5 272
Аз пък не мога да разбера осъдителния тон на "добрите" майки към нас, останалите. Никъде никой не насилва никого да си слага детето в проходилка. Въпросът на темата беше бънджи или проходилка, а не за и против проходилките.
И да, дъщеря ми не лазеше. От 8 -9 месечна се напъваше да върви, но само ако някой я държи. Ако не я държи да ходи мрънкаше по цял ден. Пусна се на година и 4 месеца. Направо ми се беше увидяло да я разхождам, без кръст бях останала. Ама понеже вашите деца стоят и лазят и не искат да бъдат разхождани, не означава, че всички деца са като вашите? Децата са различни и искат и имат различни нужди. Моят пък син не иска да стои в бънджи, камо ли да обикаля с него в кръг, особено когато вече може да обикаля навсякъде и без него. Ама не съм седнала да еи обяснявам какви майки сте, че сте слагали децата си в бънджи, да се оттървете от тях.

# 17
  • Мнения: 18 952
Ами те проходилките си имат регулация на височината и не се стъпва на пръсти, а си го наместваш според височината на детето.
Айде дайте да видя майка, която 10часа дневно може да стои наведена да води детето под мишниците да върви. А как ще му сготвиш, почистиш и починеш. Има един такъв период преди прохождането/самостоятелно ходене, в който ако нямаш проходилка, трябва да сте пет човека да се въртите да го развеждате. Проходилките си имат и предпазване от обръщане, така че няма как да падне. Спокойно си го оставяш и си вършиш работата. Нищо му няма на синът ми от това, че 2-3 месеца е бил в проходилка. Ходи си нормално и си е с "прави" крака, в проворечие на насадените стереотипи.

Сама бях и нямаше проходилка, нито бънджи. Пълзеше навсякъде, дори и по двора, държеше се по мебели, мрежи, дървета и където става за държане. В кошара също никога не е искала да стои. Вечно ми беше в краката, вечно ме дърпа за нещо. Даже не мога да си представя как бих се отпуснала да си почивам, докато е будна, а пък ако е и в проходилка, съвсем. И манджи съм загаряла заради нея, и съм чистела колкото мога. Уморява, наистина. Уморяваше ме много, че по цял ден иска навън по двора или извън него, и аз след нея, че не можеш и да седнеш. Или няма къде, или се налага да станеш след 20 секунди. Чак напоследък, като застудя, заредиха се постоянни дъждове и пр., започнах насила да я държа вкъщи. Започнах да ѝ давам да гледа песни на телефона, дотогава само е слушала понякога, от телевизия, слава богу, не се вълнува, ама си е друго 10-15 минути да не те дърпа и бута, докато гледа нещо на телефона, друго си е да можеш да седнеш  за 10-15 минути, наистина е почивка. Само че, дори и като виждам колко е по-лесно така, пак не бих я набутала в проходилка, не бих я държала вътре при хубаво време и не бих ѝ дала да гледа клипчета, преди да е в състояние да каже какво вижда, след като вече го е видяла наистина.

# 18
  • Мнения: 610
Няма нужда от нападки. При всеки е различно. Аз също сама си гледам детето  по цял ден  и  смятам, че всеки трябва да намери златната среда, за да се чуства добре.
Попаднах на някаква друга играчка " активен център".
Искам да поясня, че идеята ми е за нещо, което да държи вниманието на детето ми, за да мога да свърша нещо вкъщи.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е различно. Децата колкото и да са различни, са в тази възраст все едни и същи, природата вече ги е измислила тези неща. Проходилката и бънджито са точно залъгалки, а за негативните ефекти много хора не обръщат внимание, затварят си очите. Всички деца се развиват по един и същ начин и той не включва проходилки и бърджита. Детето на всяка възраст може да прави точно толкова и такива движения, колкото и каквито позволяво зрелостта му към момента, анатомията и физиологията, включително мозъка. Започва да се изправя точно тогава, когато скелетът и мускулите закрепнат, също започва да се придвижва, хващайки се по мебелите, когато в главата му узрее идеята и тялото му пак е достатъчно заякнало, за да издържи натоварването. Помислете върху тези важни неща, вместо да скачате като ужилени. Ако решите да купите - купувайте, детето си е ваше, парите са си ваши.

# 20
  • Мнения: 5 272
Пълни глупости. Едно дете 8 кг. няма нищо общо с едно дете 11 кг. Като нужна скелетна структура, мускули, сила. На едното му е по-лесно да се движи отколкото на другото. Ако беше вярно това, което сте написали, всички деца фиксирано щяха да прохождат на една година, пропълзяват на 8 месеца, започват да сядат на 6 м. Да не говорим и че темперамента да детето също е от значение за развитието му. Направо ги сложихте в калъп. Не бях чела по-некадърен пост за деца в сайта.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата изглеждат уникални само в очите на майките си. Знам, и моите са най-уникалните, най-най-най-уникалните. Обаче природата си има определени параметри, в които всички деца се развиват.  Да, повечето неща са фиксирани в някакви граници. В идеалния вариант прохождат на годинка, тогава казват и първата си осмислена дума. Затова всички култури са толкова фискирани върху първия рожден ден на детето - той е ключов момент, в който бебето вече трябва да е изпълнило най-важните биологични и житейски задачи за периода. Ами, да, на практика са като по калъп. И ако не са съвсем в калъпа в точните периоди, а има изоставане, това вече не е добре. Ако детето е "с тежко дупе", значи физически не е заякнало достатъчно или не му е узряло в главата кое как да направи. Затова на бебетата им помагаме - това е една част от това да си родител.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 19:54 от Andariel

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Наистина е добре детето само да проходи, без проходилка, но идва един момент, в който всяко едно много иска да скача, иска да го държиш за ръце и да скача. Моите скачаха с часове и направо ми се скъсваха кръста и ръцете. Така , че аз бих избрала бънджи. Пускай го да пълзи навсякъде и да изучава, но като иска да скача, хоп- в бънджито.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Скачането в ръцете е емоционално преживяване, близост между майката и детето, това е игра. Не пропускайте тези важни неща.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, така е, за мен също беше радост, до първия половин час

# 25
  • Мнения: 6 883
Не знам, но аз никога не съм държала дъщеря ми под мишниците за да “върви”, нито съм в водила за ръчичките, камоли пък 10 часа на ден 🙄 дете се гледа и без проходилки и бънджита и пак може човек да свърши някаква работа. Оставяте детето на земята да се учи да лази, да се изправя и да ходи, всяко но ще с времето си.

А по въпроса кое от двете е по-добро за детето - нито едно от двете.
Абсолютно нз дали и час има -обикаляме няколко пъти стаите и толкова така беше сега се движи сама става, изправя се като се държи и прави крачки Simple Smile

# 26
  • Мнения: 686
Аз взех проходилка на дъщеря ми. Против бънджито съм. Занимаваше се с проходилката, разхождаше се, но не е стояла много в нея. После започна да лази и да се изправя. За мен това е преходна играчка/занимавка. Случвало се е да я оставям да си играе в проходилката, за да свърша някоя работа набързо и това не ме прави лоша майка Joy

# 27
  • Мнения: 610
Благадаря,
Както казах , трябва ми играчка. За по-нататък може ба взема проходилка уокър или нещо подобно.
Не търся нещо, където дда си захвърля детето. Активната ни гимнастика  не представлява голям интерес вече, затова търся заместител. Ако имате други предложения, нямам нищо против. Попаднах и на активни центрове , но не разбирам дали са по-добри от бънджито
https://m.emag.bg/aktiven-centyr-mappy-za-bebeta-arka-svetlini-i … 774/pd/DV429SBBM/

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 236
За мен бънджито е най-безопасно от трите, бих взела него. А на малко по-късен етап уокър или направо от тези кракомобили, които повечето деца много харесват, с по-височка облегалка, за да може да се ползва и за бутане с ръце в началото.

# 29
  • Мнения: 6 883
Какво е кракомобил може ли линк?
Триколка ?

Общи условия

Активация на акаунт