Пазаруване от Amazon - тема №93

  • 64 083
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 817
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/zabranyava-se-vl … iyata-na-blgariy/
Дали ще си получим поръчките и какво ще се случи с тях,предстои да разберем.
Според мен това важи за хората и то чужденци, не за стоките.

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/zabranyava-se-vl … iyata-na-blgariy/
Дали ще си получим поръчките и какво ще се случи с тях,предстои да разберем.

Не важи за български граждани. За стоки нищо не пише.

# 152
  • Мнения: 1 041
Хайде стига паника моля поредната заповед дет нищо не прави.
"Забраната не се отнася за българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република."
Никой няма да спират споко.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не е само този заповед, за съжаление... цяла Европа, че и доста страни извън нея, въвеждат ограничения за UK в момента. Основно въздушните граници се затварят за момента, но прочетох, че затварят и канала към Франция. Най-малкото ще има забавяне на курсовете, които до днес не са преминали границата на UK, според мен.

Последна редакция: пн, 21 дек 2020, 08:31 от chockolina

# 154
  • София
  • Мнения: 5 423
Пролетта, когато пак имаше колапс, бяха разрешили зелени коридори за стоки и бизнес. Не вярвам и сега да не го направят.

# 155
  • Мнения: 4 841
Няма как да спрат транспорта. Ще спрат самолетните линии покрай празниците, с цел да не се разпространи новият щам. Стоки ще пътуват от до.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 11 340
То е ясно, че няма да спрат транспортирането на стоки (не знам доколко е легален бизнесът на превозвачите Wink ). В нашия случай обаче, въпросът е друг - ако наистина има забавяне на границата, на 01.01.2021 UK вече няма да е в ЕС и ще се дължи мито и ДДС на стоки, пристигащи оттам. Кой и как ще ги  плати?!

# 157
  • Мнения: 6 555
Е колко да е.. аз за толкова години ни една касова бележка не съм получила от превозвача ми..

# 158
  • Мнения: 4 841
Самият превоз е легален. Няма как да минава граница тир без съответната документация за превозвания товар. Вече по разпределителните пунктове не мога да кажа. Моят превозвач издава касов бон и си е легална фирма.
Предполагам ако стоката е напуснала страната преди НГ ще бъде заварено положение и няма да има начисления.

# 159
  • Мнения: 6 555
Да, от гледна точка на международната част няма шанс да не е изрядно. В този смисъл подлежи на всички регулации във връзка с доставката.

# 160
  • София
  • Мнения: 4 494
Относно обмитяването на стоки от трети страни, от опита който имам обмитяването е за суми над 300 лв, под 300 ще е само ДДС и такса за услугата. Като по едно време ДНЛ я правеха безплатно само срещу изваден ЕОРИ номер и еднократно нот. заверено пълномощно. Но колкото и каквато и да е тази такса, самото ДДС не е за пренебрегване...... Например на БГ пощи тази услугта е 17 лв ... и се прилага за всеки брой пакетче. Тоест ако една поръчка е разделена на 3 пратки, то за всяка пратка .

Е колко да е.. аз за толкова години ни една касова бележка не съм получила от превозвача ми..
Нямам пратка взета от Габиели и да не са ми дали касова бележка.

# 161
  • Мнения: 5 609
Извинете,ако всях паника,прочетох само част от заповедта снощи. Сигурно ще намерят начин превозвачите. На мен Габиели винаги с ми издавали касова бележка при получаване.
Благодаря за разясненията,извинете за притеснението!
Бъдете здрави всички!
П.С. Аз последно използвах английски Амазон за книжки,които към момента биха представлявали интерес.
В какъв формат са аудиокнигите,слушат се от компютъра,нали?

Последна редакция: пн, 21 дек 2020, 11:13 от Трапезица

# 162
  • Мнения: 144
Относно обмитяването на стоки от трети страни, от опита който имам обмитяването е за суми над 300 лв, под 300 ще е само ДДС и такса за услугата. Като по едно време ДНЛ я правеха безплатно само срещу изваден ЕОРИ номер и еднократно нот. заверено пълномощно. Но колкото и каквато и да е тази такса, самото ДДС не е за пренебрегване...... Например на БГ пощи тази услугта е 17 лв ... и се прилага за всеки брой пакетче. Тоест ако една поръчка е разделена на 3 пратки, то за всяка пратка .

Е колко да е.. аз за толкова години ни една касова бележка не съм получила от превозвача ми..
Нямам пратка взета от Габиели и да не са ми дали касова бележка.

Добре де. Хубаво ли разбрах, значи утре ще взимам 5 пратки, тъй като взимам дребни и евтини работи от иБей. И сега след Нова година, ще бъде по 17 лв на всяка от 5-те пратки? Демек, към 85 лв допълнително трябва да заплатя?

# 163
  • София
  • Мнения: 4 494
Относно обмитяването на стоки от трети страни, от опита който имам обмитяването е за суми над 300 лв, под 300 ще е само ДДС и такса за услугата. Като по едно време ДНЛ я правеха безплатно само срещу изваден ЕОРИ номер и еднократно нот. заверено пълномощно. Но колкото и каквато и да е тази такса, самото ДДС не е за пренебрегване...... Например на БГ пощи тази услугта е 17 лв ... и се прилага за всеки брой пакетче. Тоест ако една поръчка е разделена на 3 пратки, то за всяка пратка .

Е колко да е.. аз за толкова години ни една касова бележка не съм получила от превозвача ми..
Нямам пратка взета от Габиели и да не са ми дали касова бележка.

Добре де. Хубаво ли разбрах, значи утре ще взимам 5 пратки, тъй като взимам дребни и евтини работи от иБей. И сега след Нова година, ще бъде по 17 лв на всяка от 5-те пратки? Демек, към 85 лв допълнително трябва да заплатя?
До сега, трети страни се третираха така - при стойност на пратката до 30 лв, плащате 4,80 такса на митническо представителство и си взимате пратката. Над 30 лв пратката ви подлежи на митническа проверка - задържат пратката на митници и вие трябва да си я освобидите, което съответно трудно става сам да го направиш - трябва да се регистрираш в сайта на митницата , да извадиш електронен подпис, да извадиш постоянно ЕОРИ, да прочетеш 5-6 наредби и закони, да си поиграеш ден - два - три с тяхната система и да си ностроиш компютъра така че тяхната система да ти приеме документите /да инсталираш джава която работи с тяхната система и т.н /, ако ли не, предоставяш документите на бп и те любезно ти освобождават пратката, срещу съответната такса, като се освен таксата се изчислява и съответно дължимото ДДС /като то е на сумата на покупката + транспорта/ и мито, ако се налага. Така се процедира сега за всички пратки от САЩ, Китай и т.н. трети страни /тоест страни извън ЕС/. Ако си в София и ти задържат пратката на митница и въпреки че е под 30 лв и можеш да си я освободиш сам срещу 4,80 , то ходиш малко извън София - Чипровско шосе. Четох, че ако не сключат Споразумение ЕС и ЮК, то след 01.01.2021 г . ще се броят за трета страна и няма да има облекчен режим за движение на стоки.
А иначе изискванията на БП за да ви освободят пратката - https://www.bgpost.bg/bg/485
таксата за услугата е 12 лв и 4,80 има за пакета и сума за доставка до пощенският ви клон /не помня тарифите, вероятно ги има в сайта/.
Не се плашете, ако доставката ви до бг не е с пощите, повечето куриерски фирми също я извършват по техни тарифи и изисквания /ДНЛ го правеха безплатно, сега не знам как е/

# 164
  • София
  • Мнения: 5 775
Относно обмитяването на стоки от трети страни, от опита който имам обмитяването е за суми над 300 лв, под 300 ще е само ДДС и такса за услугата. Като по едно време ДНЛ я правеха безплатно само срещу изваден ЕОРИ номер и еднократно нот. заверено пълномощно. Но колкото и каквато и да е тази такса, самото ДДС не е за пренебрегване...... Например на БГ пощи тази услугта е 17 лв ... и се прилага за всеки брой пакетче. Тоест ако една поръчка е разделена на 3 пратки, то за всяка пратка .

Е колко да е.. аз за толкова години ни една касова бележка не съм получила от превозвача ми..
Нямам пратка взета от Габиели и да не са ми дали касова бележка.

Добре де. Хубаво ли разбрах, значи утре ще взимам 5 пратки, тъй като взимам дребни и евтини работи от иБей. И сега след Нова година, ще бъде по 17 лв на всяка от 5-те пратки? Демек, към 85 лв допълнително трябва да заплатя?
Беше само пример. Каква ще е цената тепърва ще научаваме.

Общи условия

Активация на акаунт