Априлски мами 2021 - тема 3

  • 36 585
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Привет от мен след втората ФМ днес:) бях в Щерев при Искилиева- останах доволна, доста неща ми обясни и ми отговори на всички въпроси. За момента бебчо се  развива добре, кистичката на мозъка се е резорбирала. Отговоря си точно на седмицата и деня 20+5. Тежи 382 грама и не искаше много да позира. Мъчихме го с катерене на стълби и шоколад и не иска да се завърти в лице- на 21-ви ме викна пак с надеждата да се обърне 🤣

# 16
  • Мнения: 250
Момичета ,за втора ФМ при Карагьозова ,къде би било по добре във Фемина или във Майчин Дом според вас?Чудя се къде апаратурата е по добре ,а и диска в едната е по скъп незнам защо.

# 17
  • Мнения: 449
Аз съм ходила при Карагьозова, но небременна апаратурата във фемина е по добра явно оттам има разминаване в цената.

# 18
  • Мнения: 8
И аз бях на ФМ втора бременност ми е в 20седмица съм казаха момиченце Дали са познали 😆

# 19
  • Мнения: 4
Хелоу мами, късничко ви намерих, но да се включа с термин 19 април. Второ детенце, решихме полът да е изненада Simple Smile Теодора, от София. Ако ме насочите към фб група (ако има) бих се включила също. Лека бременност и пуФкаФ финал на всички!

(Писах в предишната тема, наваксвам)
На всяка минала втората ФМ ли са й правили вагинален преглед?
Не, въпреки че съм с ниска плацента. Само коремен ехограф.

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 08:42 от AnMary

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Хелоу мами, късничко ви намерих, но да се включа с термин 19 април. Второ детенце, решихме полът да е изненада Simple Smile Теодора, от София. Ако ме насочите към фб група (ако има) бих се включила също. Лека бременност и пуФкаФ финал на всички!

(Писах в предишната тема, наваксвам)
На всяка минала втората ФМ ли са й правили вагинален преглед?
Не, въпреки че съм с ниска плацента. Само коремен ехограф.
     Добре дошла. Ако случайно някой те насочи към ФБ групата би ли ми писала .Писах,но на мен никой не ми отговори.

# 21
  • Мнения: 547
Момичета, има две фейсбук групи. Едната е скрита, другата не е. В скрита не сме много активни, а тази която и сами можете да намерите, е супер активна. Това е - "Априлски бебета 2021 - Мами с термин април 2021"

# 22
  • Мнения: 40
Здравейте, дами! Как сте с мазането на корема и тялото? Аз вече съм по-активна и освен кокосово масло ползвам още едно, което се води натурално против стрии по време на бременност– BEAUTY MAMA. Не знам до колко ще е ефективно, преди съм използвала на Palmer's, Mustela но пак ми се появиха стрии по бедрата и дупето предимно. Оглеждам се и за хубава бебешка козметика. Ползвала съм Mustela и Bioderma за първите годинки на децата, доволна съм. Ако имате впечатления от друга хубава козметика за мами и бебета, ще се радвам да споделите.

# 23
  • Мадрид
  • Мнения: 74
Здравейте, дами! Как сте с мазането на корема и тялото? Аз вече съм по-активна и освен кокосово масло ползвам още едно, което се води натурално против стрии по време на бременност– BEAUTY MAMA. Не знам до колко ще е ефективно, преди съм използвала на Palmer's, Mustela но пак ми се появиха стрии по бедрата и дупето предимно. Оглеждам се и за хубава бебешка козметика. Ползвала съм Mustela и Bioderma за първите годинки на децата, доволна съм. Ако имате впечатления от друга хубава козметика за мами и бебета, ще се радвам да споделите.
Аз за стрийте в момента използвам на Био оил, доволна съм за сега. А за бебка съм купила на Мустела шампоан/душ гел, а олиото и лосиона са на Джонсанс.

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 15:10 от Zhaneta92

# 24
  • Мнения: 96
Момичета, имам ниска кръвна захар, на някоя случвало ли й се е. Все чета из групите за мами с висока, ама с ниска няма много и в интернет. Утре доктора ще погледне изследванията ми и предполагам ще е коментираме. Не е много ниска с една единица, но все пак е, та ако някоя има опит с ниска кръвна захар, ще се радвам да да сподели🤗

# 25
  • Мнения: 1 203
Аз за стрии редувам лосиона на Палмърс и Био ойл. Засега нямам, но казват, че се появяват изведнъж в по-напреднал етап.

За бебето още не съм купувала никаква козметика. Похвалиха ми Uriage и A-derma, аз заглеждам и Wooden Spoon. Ще се спра на някоя от тях.

Днес ходих да си взимам гнездото и хавлийки бях поръчала от същия сайт. Имаше много сладък лигавник подарък ☺.
Скрит текст:

# 26
  • Мнения: 178
Момичета, имам ниска кръвна захар, на някоя случвало ли й се е. Все чета из групите за мами с висока, ама с ниска няма много и в интернет. Утре доктора ще погледне изследванията ми и предполагам ще е коментираме. Не е много ниска с една единица, но все пак е, та ако някоя има опит с ниска кръвна захар, ще се радвам да да сподели🤗
Аз също съм с ниска

# 27
  • Мнения: 47
Да се похваля и аз - днес мина ФМ в Оскар клиник, в 22-ра седмица съм. Като бебето е добре, 500 гр. вече и беше много активен - снимки колкото искаш Grinning
А за мазането - започнах още в 12 седмица ,като пробвах различни масла и кремове, но се спрях в момента на Bio oil  - много ми допада.
Иначе за стриите казват, че добре е да се мажем, но всичко е до кожата. И едно много важно нещо, че стриите могат да се появят чак след раждането. При сестра ми беше така. Така,че май ще трябва да се маже и след това известно време.

# 28
  • ...
  • Мнения: 513
И на мен ми мина днес ФМ - всичко е наред много съм щастлива Relaxed 426 гр, съразмерна девойка Simple Smile
питах дали могат да ми кажат дали има риск за равитие на гестационен диабет, но ми казаха,че това можело след 27 седмица да се определи, което ме изненада, след като няколко от вас писаха, че са им казали за съмнения от сега.
Дойде ми и раницата за количка от Али експрес и тя е супер.
Решила съм да пазарувам след НГ, има време до края на Април.
Да допълня - ползвам само бадемово масло, с предната бременност също само това ползвах и нямам никакви стрий, а корема ми беше и сега върви огромен. И не е като да нямам стрий по дупето и краката от напълняване през пубертета, т.е. според мен върши чудесна работа.

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 21:02 от Evangeliya

# 29
  • Мнения: 297
За тези, които се интересуват за гестационния диабет - признаци, превенция, как се открива ето линк: https://xn--80achgm7d.xn--90ae/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0 … D0%B1%D0%B5%D1%82
Само добавям, че при мен се усъмниха заради увеличени оклоплодни води в 20 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт