👶🏻🎄Януарски мами 5👶🏻⛄

  • 37 280
  • 893
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 146
Честито на новите мамии ❤️ Да са ви живи и здрави бебчовците и много да ви радват! Бързо се възстановявайте!

И аз си чакам, нямам дори контракции тези дни 😂..

# 781
  • Мнения: 130
Аз съм по абсолютно същияначин. Дебела пижама, жилетка, пухени чорапи, две завивки  Grinning
На вече родилите мами - чувствате ли, че ви е по-студено?
Преди да родя ми беше постоянно топло, аз съм доста зиморничава, но знаех, че е заради бремеността. Спях до последно само с тениска, чаршаф и тънко поларено одеалце, на 20-21 градуса. Сега пък ми е постоянно студено, дебела пижама, двойно одеало и пак ми е студено. Хормони ли са, полудявам ли? Изтощението ли си казва думата?

# 782
  • Мнения: 529
При нас се чака около 10 дена,даже до тогава не го броят преносване . Утре ми е 7 ден и съм на тонове и видеозон пак и може би ще обсъдим вече и какво следва и кога. То пък чак толкова признаци да нямам 🤷♀ Дадоха ми и стимулиращи и уж предизвикващи продукти та да видим . Аз идея нямам как става това с предизвикването .

# 783
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Там при вас може и да има някакви различни практики от тукашните. Стискаме палци скоро да разказваш Wink с най-хубавия финал 🤰👩🍼

# 784
  • Мнения: 1 076
Василиса, съвместими с кърменето са Парацетамол и Ибупрофен.

За всички кърмещи - тук може да проверявате съвместимостта на лекарствата с кърменето.  

http://www.e-lactancia.org

# 785
  • Мнения: 26
Момичета някоя от вас има/имала ли е ужасни болки в ребрата и слънчевия сплит? Буквално всеедно ме режат с нещо отвътре.. без значение права, седнала или легнала когато имам Бракстън Хикс корема ми се стяга главно високо горе и тогава болката е брутална... супер много се изнервям вече от такива болки водещи точно до едното нищо

# 786
  • Мнения: 131
Ето и моят по-подробен разказ за раждането. Бях на преглед за тонове и разкритие сутринта. Имаше контракции и разкритието беше 1см. Следобед контракциите зачестиха и станаха болезнени. Като ме приемаха вече бях с 5 см. След документи, тестове и процедури, ми сложиха и упойката - тоновете малко паднаха, но слава богу беше временно. Казаха, че било нормално. Упойката този път ме хвана, явно е била по-добре изчислена дозата. Спукаха ми мехура и малко след това имах пълно разкритие. Вече в родилна и два напъна по-късно се появи бебчо.

Успех и кураж на всички чакащи! 🍀Още малко остана! 🙂

# 787
  • Мнения: 751
Честито на всички родили мами! Живи, здрави и много щастливи бебчета! Искам да ви питам как точно проверяват степента на зрялост на плацентата и обема на околоплодните води? Последните 2 седмици ходя само на тонове и нищо друго не са ми гледали, нормално ли е да няма други прегледи?

# 788
  • Мнения: 1 976
При мен на ехограф- а на рутинният ЖК преглед ги погледнаха. За плацентата даже нищо не ми казаха, после видях на листа, че е отбелязано 2-ра степен. Но следващия такъв преглед ми е след 3 седмици, ако до тогава не съм родила. Само тонове междувременно. Вероятно ще си платя един преглед преди това.

# 789
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Ние от днес сме в последната 40 седмица! До петък сутрин не ни остана много...
Предните две седмици 38 и 39 ходих първо на тонове, после на стандартен мануален (а за мен и сравнително болезнен преглед) плюс коремен ехограф. Доктора каза, че гледа и измерва абсолютно всичко, което е нужно и нямаше  повод за каквото да е притеснение. Само някакви си леки контракции имах, които аз поне миналата седмица, докато лежа за запис не съм усетила даже Grinning Освен бурните периодични движения при мен няма никакви сигнали и индикации за раждане. Седи си и си чака госпожицата... А аз все повече нямам търпение...

# 790
  • Мнения: 280
Blue Sky, не знам дали е удачно да дам съвет, всичко е много индивидуално, но при мен секциото беше насрочено за 11.01. Отидох на тонове рутинно на 31.12, всичко беше супер и ми казаха да си ходя, но аз помолих и за ехограф. Не знам, просто съм си такава и все съм с недоверие. Та на ехографа се видя, че водите ми са спаднали под минимума. Казаха, докато се видя с моя АГ, всеки ден да идвам на тонове. На 03.01 след спешна консултация, решихме да изтеглим секциото за 05.01, защото 11.01 е рисковано. И така, без индикации, само заради моята несигурност се установиха малко води. Естествено, това не означава, че при всеки ще е така, но може да ги помолиш другия път за една бърза проверка.

# 791
  • Мнения: 751
Благодаря на всички включили се по моя въпрос. Dageya и аз от това се притеснявам, затова пуснах въпросите, защото само тонове последните 3-4 седмици ми се струва малко несериозно. Днес пак се разминах с моята следяща, но се уговорихме утре да се видим. Все пак искам да съм информирана какво става и да няма изненади. Така че надявам се утре да стане реалност и ехографа. А и днес лелката на тоновете нищо не обясняваше, понякога се чудя защо хора работят работа, която си личи че им е супер досадна и са там само да убиват време и да изкарат някой лев...

# 792
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Здравейте настоящи и бъдещи мамчета!
След разни тревоги и болки през нощта днес бяхме с госпожицата на тонове и преглед-ни контракции, ни разкритие... Та засега оставаме с приема за 21 и първото секцио за 22, термина ми е за 25, но доктор Диков от МД прецени, че няма нужда по-рано и можем да чакаме буквално последния момент. Стискайте палци, през уикенда живот и здраве ще се похваля и ще разкажа как е минало.
Успех и кураж на другите чакащи! Все по-малко останахме и скоро всички ще радваме на прекрасните резултати!

# 793
  • Мнения: 11
Здравейте извинявам се малко се отклонявам от темата но има ли мами подали документи за награда за раждане ?

# 794
  • East Coast
  • Мнения: 333
Ох леле колко нови бебенца Blue Heart Gift Heart
Честито на всички мами и на тяхните бебчовци. Бързо възстановяване и послушни, спинкащи дечица

Аз съм си свалила на тел countdown app и всеки ден следя как времето намалява и нямам търпение вече. А в същото време дланите ми се изпотяват .. Smile
Готова съм с всичко и чакам.

Общи условия

Активация на акаунт