Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 426
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Мнения: 1 130
Много Ви благодаря за отговорите. Ще разгледам още малко и все ще избера нещо. Аз и плетката не съм си избрала още, ще видя като избера преждата ще заплета малко от плетката и ако става ще продължа.

# 677
  • Мнения: 4 208
Ами да, аз си плета съвсем непрофесионално, като хоби и за удоволствие.
Нито състав на преждите толкова ме вълнува, нито сложните обяснения на разни реглани и др. подобни.
Плета си както баба ме е учила, с най-простите обръчи и куки. Важното е да ми доставя удоволствие и както казва една близка - ефекта е в дефекта. Перфектните неща са в магазина и са абсолютно еднакви, мерси за което.
Нося си всичко, което съм изплела с кеф, плела съм и на близки за подаръци. Няма недоволни.
Така че моят съвет е - както и с всяко друго нещо, няма нужда от фиксация, споко, ако не ви доставя удоволствие и  ви кара да се чувствате напрегнати, просто няма смисъл да го правите.

# 678
  • Мнения: 47 981
Аз също плета за удоволствие Simple Smile И определено ми харесва Simple Smile

# 679
  • Мнения: 4 247
Достатъчно има неща, които трябва да правим, че и това  да е по задължение.По списанията споменават точно определени прежди и игли, но едва ли ще ги намерим в бр

# 680
  • Мнения: 6 886
И аз плета за удоволствие - за себе си, семейството, за близки. Но винаги изхождам от това, че като хвърлям доста труд и любов, трябва да го правя с качествени материали. Затова не ми е все едно с каква прежда плета. И съм благодарна на Анжи и другите съветнички, които с желание споделят знанията, добити с много труд и четене.

А любопитството ме дърпа и чета и допълнителни неща, както за козите, например. Много ми станаха интересни и симпатични и животните алпака, пак покрай преждите. Simple Smile
Ако не ви е приятно, ще спра да споделям с вас такава информация, за да не се напрягате.

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 19:10 от Diorela

# 681
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
На мен също ми е интересно, Диорела! Не спирай!

# 682
  • Мнения: 4 247
На мен ми стана интересно за децата в Исландия през 1680 година, колко много са плели.Днешно време предполагам, че е останало само традиция..Също се чудя дали внасят овце сега или си пазят породата.Исландската овца е много смешна, гледах и едни подобни къдрави швейцарски крави, които пасат по баирите на Алпите, слабост са ми.Диорела успя ли да оплетеш исландския пуловер, моята госпожица го хареса, но с розово лилаво шарки

# 683
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Не бе хора. Не съм искала никой да засегна. Пишете си. Само дето мен тук комплекси почнаха да ме избиват. Много знаещи, много кадърни и затуй ще си оплета каквото там си имам, ама до там ще съм. Ако съм засегнала някой, да ме прощава.

# 684
  • Мнения: 47 981
Какво комплекси, аз какво да кажа тогава Joy

# 685
  • Мнения: 6 886
Цитат
Диорела успя ли да оплетеш исландския пуловер, моята госпожица го хареса, но с розово лилаво шарки

Дори не съм започнала жакардов пуловер, задоволих се само с жакардовите ръкавички. Дори в момента не се сещам за кой точно пуловер говориш, толкова много мотиви разгледах. Проблемът ми е, че много неща ми харесват и не мога да си избера кое да плета. Simple Smile
Но успях поне да си направя един екселски файл с различни жакардови мотиви. Дори си измислих и мои мотиви. Та си го ползвам по малко - за ръкавиците, например.
Ох, събрала съм идеи за няколко живота плетене, че и със събирането на прежди напредвам. Joy

А исландците си пазят породата, забранен бил вноса на овце, дори и на такива, които са ги изнесли преди това от Исландия. Е, не съм им чела законите, доверявам се на нета. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 5 370
Аз пък замразих плетките, до есента.
За топлите сезони си имам други хобита, но ви чета редовно и с удоволствие. Това е една от малкото теми, в които добрия тон не се нарушава Heart
Моля ви, никой да не спира да пише, супер интересна е темата!

А жилетката ми е наполовина готова, но каквото-такова, дано наесен се сетя как съм я започвала Grinning

# 687
  • Мнения: 6 886
Флоксче, запиши си подробно какво как си плела, започвала и т.н., за да има от къде да си припомниш.

# 688
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Преди седмица "открих" едно уютно магазинче за прежди в София - CREATIVA.
Имат и on-line магазин. От там си купих чорапена прежда.
Сега имат разпродажба. Ако някой желае може да се възползва.
https://creativa.store/page/end-of-season-sale

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Тези, които плетете на една кука-имате ли болки в гърба? Вече на няколко пъти ме заболява на едно определено място и започнах да се чудя дали не е от това.

Общи условия

Активация на акаунт