Не се обръща и не се подпира на ръце

  • 1 607
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Бебето ми е на 5 месеца, и не се обръща все още. Като я обърна по корем се нерви. Няколко пъти се е обръщала от корем по гръб, обаче се случвало само няколко пъти, и то като беше на 4 месеца.
   Другото което е, притеснява ме това, че когато я сложа по корем тя не иска изобщо да се подпре на ръцете си...абеее, подпира се ама за минути и после се криви, не може да се подпре на тях хубаво и да се изправи (иначе главата си я държи доста стабилно).

# 1
  • Мнения: 610
Спокойно , моето се обърна за пръв път в края на шестия месец . Щом всичко друго е наред и на обръщането ще му дойде времето 🤗.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 444
Не се притеснявайте,ще започне.Може да го стимулирате с играчки пред погледа му и я дърпате,те се опитват да си ги хващат.
Иначе моето момченце започна на около 6 месеца да се обръща и то все предпочиташе надясно.

# 3
  • Мнения: 215
Това е съвсем нормално. На тази възраст трябва да се подпира на лакти и да може да се обръща. Ще трябва да изчакате за изправянето на длани Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 527
Моя започна да се подпира и обръща след 6тия месец. Също мразеше да стои по корем. Така и не се научи да пълзи после. Направо проходи и то сравнително рано на 10++. Така че не мисля, че е нещо притеснително, ако е само това.

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря момичета!

# 6
  • Мнения: 5 365
И ние сме в подобно положение на 6+ месеца.
Започна да се обръща от гръб по корем едва преди няколко дена и още основно стои на лакти.
Трябва да им заякнат ръчичките преди да могат да направят опора на длани. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт