Събуждат ли се децата ви нощем...?

  • 4 150
  • 53
  •   1
Отговори
 Моите мишоци след десетина дни ще станат на 10м., но откакто минахме петия започнаха да се будят нощем! Това е някакав кошмар... Сънят ми е много накъсан и се чувствам почти винаги адски изморена и недоспала... Дали се будят заради зъбките или? Моите имат по 8 забчета вече... При вас как е? Не помня от кога не сам се наспивала като човек...

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моето дете се буди, когато огладнее......отмахва два банана и чаша мляко  Shocked и заспива пак.........това, когато не е вечерял хубаво..........но той скоро ще стане на две.не си спомням защо се будят малките

# 2
  • Мнения: 255
Ние сме почти на 4 месеца будим се всяка нощ за папкане поне веднъж на вечер .До кога ли ще е така?? Rolling Eyes а така ми се иска да се понаспинкам
Момичета кога трябва да отпадне нощното хранене,правилно ли е че още се храним през ноща?или трябва да ги залъгвам с вода?? newsm78

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз кърмих нощем моето дете до година и половина, но  ми е едно

# 4
  • Мнения: 7 803
моите сами се откаzаха от но6тното хранене на 2 месеца

# 5
  • Мнения: 156
Здравейте,
моите също се будят вече сме на десет месеца.Нямаме нито един зъб и предполагам че затова са неспокойни, особено едната.Давам водичка но едната към 5.30 просто си огладнява май а трябва да премахвам това сутрешно хранене.

# 6
  • Мнения: 20
Моите са на 3 месеца и единия по-едрия вече спи по 9-10 часа нощно време, а другото се буди към 4-5 сутринта, но като му дам биберон спи още 1,5-2 часа, последното хранене веер им е мейду 22:00 и 23:30. И двамата са само на кърма все още.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Не искам
да те плаша ,но моите се будиха до 2 годинка по 10 пъти на вечер -всяко.Много рядко се засичаха и двамата да се събудят,така че 20 пъти на вечер бях свикнала да ставам.Не са искали да ядат само пиеха вода и сокче и така докато татко им не се върна и ги отучи Laughing.На мен ми беше станало такъв навик че дори не се събуждах напълно,в полусънено състояние бутвах шишето и пак си лягах Joy

# 8
 Нощните хранения ги отказахме още на 3м., след това се будеха за водичка известно време. После за окола два месеца спяха непробудно нощем от 21ч. до 7ч. И след това се започна... Пият само водичка... Пак заспиват по същото време и даже сутрин понякога поспиват и до по късничко...
 Не ми се вярва да са гладни, защото хапват по 230мл. мляко, а понякога и малко повече...
 Вероятно е нормално. А дали е възможно да спят прекалено много денем и това да се отразява на нощния им сън? До преди няколко дни спяха по 3 пъти на ден. Сега се опитвам да ги откажа от вечерния сън, макар че беше кратък за не повече от половин час. Вашите деца по колко пъти спят денем?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 110
Защо трябва да се махне нощното хранене? Аз лично съм на мнение, че децата си показват от какво имат нужда и се ръководя по тях. Щом се будят и искат мляко нощем, давам. Така са откакто са се родили и общо взето здрав сън не съм имала оттогава. Когато ги кърмех беше по-лесно, сега ставам и правя адапте, но друг вариант не виждам.
Независимо какво ги кара да се будят, докато не пийнат млекце не мирясват и това си е...  Laughing

А това, че "трябва" да се махне нощното хранене е съвет на педиатрите с идеята, че стомахчето на детето трябвало да си почива. Ако аз съм гладна нощем веднага ще направя ревизия на хладилника, въобще не ме интересува дали стомаха ми трябва да си почива или не. Пък и от какво да си почива, нали това му е работата.  hahaha

# 10
  • софия
  • Мнения: 555
моите не се будят, само сутрин много рано ги чувам да смучат палец за малко и после пак откъртват. дано така да продължи.

# 11
  • Мнения: 219
Milence, при нас положението беше същото на възраст, аналогична на вашата. Сега, когато са на 1 г. и 6 м. ситуацията леко е по-добра, но пак се намират поводи да се ставата по 7-8 пъти на вечер. Разликата е, че е за по-късо време и почти веднага след като ги успокоя, приспя, давам вода - успявам да си легна и не се много разсънвам. Не са ми ревливи, нервни или капризни децата, но не можем да изкараме непробудно нощта. Когато някой от тях не заспива или трайно се разсънил в неподходящо време (2-3 ч. през нощта), го набутвам между нас с баща им и в повечето случаи ранобудникът заспива до 10-тина минути. Така ставането ми се съкращава двойно.

# 12
  • Мнения: 243
И моите се будят ОЩЕ #Crazy за ядене. Към 4 -5 ч. сутрин си искат мляко, независимо че няколко пъти преди това са се будили пак и аз залъгвам с вода, биберон, носене на ръце и какво ли не... Направо завиждам на тези майчета,чиито дечица си спят непробудно цяла нощ! Sick Общо взето вече съм свикнала с режима спане по 3-4 часа на нощ, но понякога просто ми идва в повече... Embarassed

# 13
  • Мнения: 7 640
от 4-5 м4с възраст, нощното събуждане е изключение.

# 14
  • Мнения: 243
Е все на мене тоя късмет #Crazy Wink с изключенията. Докога??? Laughing Hug

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 580
          И моите с редки изключения спят непробудно всяка нощ.

# 16
  • Мнения: 355
Будеха се докато не навършиха няколко месеца, защото тогава ги кърмех и нощем. И аз се опитвах да ги отуча от нощното хранене по съвет на педиатрите - безуспешно. Точно се отказах да ги уча - и те се отказаха сами. След това обаче продължиха да се будят и все нещо им беше криво и докато не се изместихме в спалнята с баща им, не се усмириха (бяха на 5-6 месеца).
Но..от тогава настана спокойствие. Чувах ги как се будят нощем, ставах да ги видя без да ме усетят - лежат си в легълцата и кротуват. И пак заспиват. Вечер лягат към 21.00 ч., сутрин спят до 8.00-8,30 ч. В резултат на това цялото семейство има здрав нощен сън.

# 17
  • Мнения: 3 336
Будеха се докато не навършиха няколко месеца, защото тогава ги кърмех и нощем. И аз се опитвах да ги отуча от нощното хранене по съвет на педиатрите - безуспешно. Точно се отказах да ги уча - и те се отказаха сами. След това обаче продължиха да се будят и все нещо им беше криво и докато не се изместихме в спалнята с баща им, не се усмириха (бяха на 5-6 месеца).
Но..от тогава настана спокойствие. Чувах ги как се будят нощем, ставах да ги видя без да ме усетят - лежат си в легълцата и кротуват. И пак заспиват. Вечер лягат към 21.00 ч., сутрин спят до 8.00-8,30 ч. В резултат на това цялото семейство има здрав нощен сън.

Браво на вас  bouquet

И аз съм от завиждащите. И моите се будат по 100 пъти на нощ, особено сега като им тръгнаха зъбите Crazy А да ги оставя саме не смея, Ники си гълта езика от рев и ако не съм наблизо Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 12 254
   И аз да се включа  Simple Smile Моите също се будят по доста пъти нощем,но те са още много малки. Надявам се един ден да влязат в графата на послушни дечица и да си поспиват по повечко  Wink

# 19
  • Мнения: 7 803
Aila има време 6те zапо4нат да смят и твоите  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 148
Моите също се будят през 2-2,5 часа.Опитах да ги отуча от нощно хранене обаче беше за малко и пак започнаха да търсят.Ядем в 9 в 12 и в 3 въпреки че трябва в 9 да е последно за бебета на 3 мес.На сън се надявам догодина може би

# 21
  • Мнения: 1 744
Е, аз мога само да ви се похваля, че бяхме един месец на село в Родопите и на втория ден сами започнаха да спят по цяла нощ- вечер от 20,30, сутрин до 6,30-хапват и заспиват до 8,00. Върнахме се и си запазиха режима. А дотогава и те се будеха и ги хранех нощем, а сега ...пу пу да не им е уроки.  Hands Clap

# 22
  • Мнения: 7 803
ха 4естито nadiaeuro  Hug

# 23
  • Мнения: 400
iskam da vi kaja 4e moite princesi sa ve4e na 2 god i polovina i vse o6te se budiat,no ve4e mn. po-riadko.Dokato mahnem biberonite i 6i6etata s voda be6e ko6mar,budiha se po 5-6 pqti na ve4er

# 24
  • Мнения: 990
Моите юнаци се будиха през първите 3 месеца докато имаха колики. От тогава до сега си лягят в 20 ч. и се събуждат чак сутрин 6.30 ч.  Hug! Така успявам и аз да се наспя.

# 25
  • Мнения: 228
събуждат се всяка вечер най вече Ники -пиши мята се и едвам го разсънвам ,може би се плаши от нещо през деня или когато е много изморен пак прави така,Емо се успокоява по лесно и заспива по бързо,на мен ми омръзна да ставам и пращам баща им той да ги гушка при него е по голям ефекта Wink

# 26
  • Мнения: 50
И моите момичета като на elena230479 се будеха много, докато махнахме залъгалките- 2 години и половина не помня да съм спала повече от час непробудно  Cry Сега спят почти непробудно,но пък се налага да ги изпишквам нощно време, защото съм решила, че трябва да спрат с нощното напикаване,но това е друга тема... Та с други думи наспиване няма  nono

# 27
  • Мнения: 134
И аз да споделя, че и моите калпазани продьлжават да се будят и то с цел да се наливат с вода - поне е вода, с това се успокоявам... Но памперсите ни сутрин преливат, преливат...
Но аз мисля, че това дали децата се будят или не и докога, си зависи изцяло от самите деца. Не че ние не можем да повлияем по някакьв начин, но незнам дали винаги такива интервенции си заслужават. Аз познавам деца, които от пьрвия месец вече не се пробуждат нощем, но за сметка на това вьпросното дете пьк спи по 15 минути през деня. Имам познати на които детето от 8-мия месец спи в отделна стая. Моите деца не са спали и една нощ без да се сьбудят поне ведньж. Какво да правиш, такива са си, наши са си, ще си ги гледаме  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 20
Дъщеря ми, която вече е на 5 год. се събуждаше всяка нощ по 3-4 пъти да пие сок или вода чак до 18 месеца. Всяка нощ по 3-4 пъти УЖАС! нямаше наспиване  Tired. Сега си имам 2 момченца на 4 месеца и от 2 месеца не са гъкнали нощно време. Заспиват в 22:00 - 23:00 и се събуждат в 7-8 сутринта, кърмя ги и пак в леглото до 10-11. Голям рахат... Дано така да продължи и като тръгнат зъбките. Praynig
А каката спря да се събужда като престанах да и давам да пие сок или вода през нощта. Точно 2 нощи плака и на третата спа непробудно.
Чувала съм, че някои родители къпят децата си към 22:30 - 23:00 за да спят като "къпани" и така успяват да изтощят детето, че спи до сутринта, но не знам дали е правилно да разбутваш дете толкова късно.

# 29
  • Мнения: 67
И за нас събуждането нощем е голям проблем.Ставам поне 10 пъти-я за водичка,я да тършувам за биберони.Но нашите без биби не могат и вместо да ги отказваме ги лапаме по 2.Вие махнахте ли бибероните?Дайте ми някакъв съвет,че се видях в чудо вече!

# 30
  • Мнения: 355
Бибите ги махнах толкова отдавна, че вече забравих - едната се отказа сама, беше преди годинката, а другата - просто един ден я скрих, и повече не я извадих. Нямаше съпротива, за мое удивление.
Пробвай да ги махнеш изведнъж, кажи, че бибите са за бебета, а те са вече големи деца, и ако имаш нерви да издържиш на ревовете, мисля, че за 2-3 дена ще забравят за тях.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 110
При нас бибите са проблем също. От доста време ги давам само при заспиване и докато спят им ги оставям и слава богу сами си ги търсят нощем из леглата. По едно време също им слагах по две, за да ги намират по-лесно, но после се усетих че така привързаността става към общо 4 биби, а не към две и прибрах излишъка...  Laughing
Когато стане време за отказване хич не ми се мисли. Единия не спи спокойно откакто се е родил и ако няма биба да му запушва устата през нощта въобще не си представям как ще става........... Може би са малки още.....  newsm78

# 32
  • Мнения: 3 336
Надето, честит режим, ще взема и аз моите да ги заведа на родопите, пък макар и за една седмица Joy Пък да ги видя тогава Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 3 336
Дъщеря ми, която вече е на 5 год. се събуждаше всяка нощ по 3-4 пъти да пие сок или вода чак до 18 месеца. Всяка нощ по 3-4 пъти УЖАС! нямаше наспиване  Tired. Сега си имам 2 момченца на 4 месеца и от 2 месеца не са гъкнали нощно време. Заспиват в 22:00 - 23:00 и се събуждат в 7-8 сутринта, кърмя ги и пак в леглото до 10-11. Голям рахат... Дано така да продължи и като тръгнат зъбките. Praynig
А каката спря да се събужда като престанах да и давам да пие сок или вода през нощта. Точно 2 нощи плака и на третата спа непробудно. Чувала съм, че някои родители къпят децата си към 22:30 - 23:00 за да спят като "къпани" и така успяват да изтощят детето, че спи до сутринта, но не знам дали е правилно да разбутваш дете толкова късно.

Кали /адашке Wink /, моля те кажи ти какво правеше, докато ревеше детето, гушкаше ли го или просто беше до него?

Аз просто не знам как да ги уча, някои казват, че оставят децата да си поплачат ден два и после няма проблеми, обаче ме е страх, че ще е истински зверилник и единия ще разваля съня на другия. Другия начин е да ги разпределим по стаите с татито, едно за него, едно за мене, за да си пореват самосиндикално и като /ако/ има резултат да ги съберем. Пък за през деня после да ги носим у баба им, защото ни еще сме умрели за сън предполагам newsm78

Дай съвет и разкажи как беше при вас, моля те Praynig

# 34
  • Мнения: 7 803
mishlentze много им се впрягаш, че ще се събуждат едно друго. да се научат да съжителстват заедно. ако на едната и се спи, другата с топ не може да я събуди. игае си , бесне е, онова си спи  Whistling

# 35
  • Мнения: 1 744
И аз моите ги оставям да свикват един с друг - спят един до друг през деня на спалнята и единия като се събуди буди и другия, ама да свикват. Само нощем ги разделям, щото нямам нерви да ставам по 10 пъти.
Иначе като плачат през деня се опитвам първо нещо да ги залъжа и ако не стане почвам да ги гушкам един по един, докато им мине и пак се заиграят. А нощем им слагам бибероните или им давам водичка и обикновено заспиват, но ако не стане ги гушвам.А недай си боже и двамата да реват и става лудница, особено като мъжа ми е на работа и съм сама нощем. Ту единия гушвам, ту другия, докато някой се умори от рев и реши да заспи. #Crazy

# 36
  • Мнения: 5 289
здравейте и от мен.
 Тъкмо мислех да задавам същия въпрос и видях, че някой ме е изпреварил.Моите сладури са на месец и една седмица,но като чета вашите изповеди Grinning май ми е много рано да се оплаквам:) лекарката ни каза,че трябва да им спирам нощното хранене,както и това в 24 часа ,но не виждам как ще стане.Още повече ,че изглежда нямам достатъчно  кърма и двамцата са постоянно гладни.Вие докога кърмихте?На мен много ми се искаше да ги кърмя поне до 6 месеца,но уви   Confused Ще се въоръжаваме с търпение и това е:)

# 37
  • София
  • Мнения: 12 254
   Здравей,
относно кърменето аз бях пускала подобна тема озаглавена , колко мами на близнаци са кърмили успешно. Оказа се че не са малко, а вече и аз с почти три месеца стаж мога да се наредя при успешно кърмещите мами.
   Значи нощна пауза за толкова малки бебета не е препоръчително особено ако те се будят. Все още стомахчетата са им малки и не могат да се запасят с достатъчно мляко за да издържат повече. Освен това ако искаш да кърмиш е много важно нощното кърмене защото тогава нивото на пролактина , хормона които е отговорен за образуването на кърмата е с най-високи стойности.
   Може да прочетеш малко за кърменето в Библиотеката на кърмаческия и ако спазваш препоръките може да кърмиш изцяло.
   Кърмене на поискване, тоест когато бебетата огладнеят. В началото е малко изнервящо защото искат да сучат начесто, но след като веднъж си заработят млякото на принципа търсене-предлагане почват да си правят нормални паузи. Без добавка от АМ, защото това е най-лесния начин за отбиване. Казвам го от преки наблюдения. Почти всички мами от отчетните които почнаха да дават добавка вече не кърмят. Без даване на вода, защото тя излишно пълни стомахчето по - добре там да има мляко. И поне за малки бебета кърмене и през ноща. Лично на мен ми е много по -лесно да ги накърмя за 10 мин и да заспят отколкото да слушам гладния им рев и никой да не се наспи. Вече едната мадама си прави повече и от 6 часови паузи сама без да съм се опитвала да я науча. Според мен си е до дете  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 293
Още от малки децата ми се будят по няколко пъти през нощта кърмя ги и пак заспиват. И при нас ако на едната и се спи си заспива а другата си играе най-често се хваща за решетката на леглото и си пее.
Сутрин Гери винаги се събужда около половин час преди Криси и когато започне много да дава зор аз я взимам в спалнята при нас за да може Криси и ние малко да поспим но Криси усеща че е тихо и веднага става да види къде е Гери.

# 39
  • Мнения: 67
Нашите мацки най-накрая отказаха бибероните.Отне 1 седмица и мина доста трудно, нощите бяха направо кошмарни.За мое голямо съжаление това не допринася за спокойният ни сън.Сега вече като се събудят вечер няма с какво да им запуша устите и лекото пробуждане се превърна в безсънни нощи.Иначе зъбравиха за бибите.

# 40
  • Мнения: 5 289
Благодаря за отговора. И аз стигнах до извода ,че май е най-добре да си ги храня ако са гладни нощем,става по-бързо и така мойем да поспим,ина4е трябва да ги премятам цяла нощ и да се гърчат от плач.Пък и вече издържат малко повече и поспивам по 3-4 часа непробудно:) лошото е,че като се събудят  момченцето не мога да го приспя 2 часа,ама какво да се прави като ми е глезанчо. И да ви питам при вас как е,двете ли си кротуват или двете  плачкат много. При нас мъжа иска все да го държим,плаче постоянно,а на мен ми е жал за мацката,защото все я пренебрегваме,защото тя не се обажда.Но нали казват,че мъжко се гледа по-трудно.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 254
  При мен са две мадами, но определено едната е по-кротка. Така си е от началото, въпреки че от няколко дни другата се кротна повече а кротката ми върти номера. Но по-лошата ако се ядоса иска всичко веднага и на момента, докато другата първо си мрънка малко и в краен случай ревва.

# 42
  • Мнения: 134
Ами Джина от съчуствие вземи да поносиш и нея 2 часа  Wink
Напълно те разбирам - при нас е подобна ситуацията. Мадамата си е по-кротичка, докато господинчото е голям нервак и все при майка си се бута. Но аз нямам скрупули и двамата си ги обичам, но те са толкова различни, така че се опитвам да лавирам доколото е възможно между потребностите на единия и другия.
Твоите бебоци явно са мънички (не виждам стикер с месеците). Не се притеснявай всичко отминава с времето, децата постоянно се променят. И ние сме се и носили посред нощите, и на ръце сме се приспивали, и единия спеше с мъжа ми в едната стая, а аз с другия в другата, точно защото се чуваха през нощта... Абе какво ли не е било, ама сега вече ми е като блед спомен.

# 43
  • Мнения: 3 336
Да се похваля - от 3 седмици сме само на чай нощно време Party Не мога да повярвам. голямо удобство е, правиш чая от вече и после само даваш бутилката. И те по-малко пият и се будят по-рядко като че ли newsm78

# 44
  • Мнения: 134
Ама Мишленце чай със захар или без? Най-добре направо мини на вода, че ние се лъгахме с този чай почти една година.

# 45
  • Мнения: 7 803
то със захар не бива, дори и заради зъбите  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 3 336
Ама Мишленце чай със захар или без? Най-добре направо мини на вода, че ние се лъгахме с този чай почти една година.

Ами, има декстроза - т.е. плодова захар в него. Постепенно намалявам пропорциите, докато остане чиста вода. Дано да е скоро Rolling Eyes

Моите само вода засега не искат да пият. Твоите как приеха преминаването от чай на вода направо?

# 47
  • Мнения: 903
Ох, виждам, че проблема със сънят не е само при нас. От както навършиха 6м няма сън за мен. Не че преди това много спяха заради коликите.
Хубавото при нас е, че като се събудят бутам бибата и заспиват, но понякога ставам на вечер по над 10 пъти. Вода давах нощем само първите 2-3м, заради коликите. Сега не искат. А нощем са яли само 1 път, когато не пожелаха да вечерят.
Мисля да отказвам бибероните, но направо не знам как ще стане. Ако не им запушвам устат с тях нощем, вдигат блока във въздуха и ще събудят всички.

# 48
  • Мнения: 105
Ние сега се будим към 4.30 и буди брат си разбирасе взимам единия при мен другия го приспивам и така до 7-7.30 но много го мъчат зъбките единия дайте съвет още не муе излезнал нито един и е много неспокоен какво да му давам за да го облекча  Cry

# 49
  • Мнения: 7 803
опитай с хамомила

# 50
  • Мнения: 1 744
И ние още нямаме зъби и по цели нощи се будят.
Джъмп, я кажи какво е това хамомил.

# 51
  • Мнения: 7 803
хамомила е хомеопати4но средство при об6то нераzположение

# 52
  • Мнения: 228
и ние пихме хамомил първо на малки хапченца разтварят се във водата и след това 30мин не им давам да хапват,значи 30 мин преди ядене има и сироп 3 го пихме ,от сиропа съм по доволна ,пихме го 10 дни след това почивахме 20дни,мойте юнаци не искат биби и правя всяка вечер 6 шишета чай по 60мл и ставам ношно време и давам  #Crazy

# 53
  • Мнения: 243
И ние се будим нощем по няколко пъти - за биба, за вода....но към 4:30 - 5:00 си искат още АМ #Crazy Направо не знам до кога ще продължава това newsm78

Общи условия

Активация на акаунт