Събуждат ли се децата ви нощем...?

  • 4 142
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 580
          И моите с редки изключения спят непробудно всяка нощ.

# 16
  • Мнения: 355
Будеха се докато не навършиха няколко месеца, защото тогава ги кърмех и нощем. И аз се опитвах да ги отуча от нощното хранене по съвет на педиатрите - безуспешно. Точно се отказах да ги уча - и те се отказаха сами. След това обаче продължиха да се будят и все нещо им беше криво и докато не се изместихме в спалнята с баща им, не се усмириха (бяха на 5-6 месеца).
Но..от тогава настана спокойствие. Чувах ги как се будят нощем, ставах да ги видя без да ме усетят - лежат си в легълцата и кротуват. И пак заспиват. Вечер лягат към 21.00 ч., сутрин спят до 8.00-8,30 ч. В резултат на това цялото семейство има здрав нощен сън.

# 17
  • Мнения: 3 336
Будеха се докато не навършиха няколко месеца, защото тогава ги кърмех и нощем. И аз се опитвах да ги отуча от нощното хранене по съвет на педиатрите - безуспешно. Точно се отказах да ги уча - и те се отказаха сами. След това обаче продължиха да се будят и все нещо им беше криво и докато не се изместихме в спалнята с баща им, не се усмириха (бяха на 5-6 месеца).
Но..от тогава настана спокойствие. Чувах ги как се будят нощем, ставах да ги видя без да ме усетят - лежат си в легълцата и кротуват. И пак заспиват. Вечер лягат към 21.00 ч., сутрин спят до 8.00-8,30 ч. В резултат на това цялото семейство има здрав нощен сън.

Браво на вас  bouquet

И аз съм от завиждащите. И моите се будат по 100 пъти на нощ, особено сега като им тръгнаха зъбите Crazy А да ги оставя саме не смея, Ники си гълта езика от рев и ако не съм наблизо Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 12 237
   И аз да се включа  Simple Smile Моите също се будят по доста пъти нощем,но те са още много малки. Надявам се един ден да влязат в графата на послушни дечица и да си поспиват по повечко  Wink

# 19
  • Мнения: 7 803
Aila има време 6те zапо4нат да смят и твоите  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 148
Моите също се будят през 2-2,5 часа.Опитах да ги отуча от нощно хранене обаче беше за малко и пак започнаха да търсят.Ядем в 9 в 12 и в 3 въпреки че трябва в 9 да е последно за бебета на 3 мес.На сън се надявам догодина може би

# 21
  • Мнения: 1 744
Е, аз мога само да ви се похваля, че бяхме един месец на село в Родопите и на втория ден сами започнаха да спят по цяла нощ- вечер от 20,30, сутрин до 6,30-хапват и заспиват до 8,00. Върнахме се и си запазиха режима. А дотогава и те се будеха и ги хранех нощем, а сега ...пу пу да не им е уроки.  Hands Clap

# 22
  • Мнения: 7 803
ха 4естито nadiaeuro  Hug

# 23
  • Мнения: 400
iskam da vi kaja 4e moite princesi sa ve4e na 2 god i polovina i vse o6te se budiat,no ve4e mn. po-riadko.Dokato mahnem biberonite i 6i6etata s voda be6e ko6mar,budiha se po 5-6 pqti na ve4er

# 24
  • Мнения: 990
Моите юнаци се будиха през първите 3 месеца докато имаха колики. От тогава до сега си лягят в 20 ч. и се събуждат чак сутрин 6.30 ч.  Hug! Така успявам и аз да се наспя.

# 25
  • Мнения: 228
събуждат се всяка вечер най вече Ники -пиши мята се и едвам го разсънвам ,може би се плаши от нещо през деня или когато е много изморен пак прави така,Емо се успокоява по лесно и заспива по бързо,на мен ми омръзна да ставам и пращам баща им той да ги гушка при него е по голям ефекта Wink

# 26
  • Мнения: 50
И моите момичета като на elena230479 се будеха много, докато махнахме залъгалките- 2 години и половина не помня да съм спала повече от час непробудно  Cry Сега спят почти непробудно,но пък се налага да ги изпишквам нощно време, защото съм решила, че трябва да спрат с нощното напикаване,но това е друга тема... Та с други думи наспиване няма  nono

# 27
  • Мнения: 134
И аз да споделя, че и моите калпазани продьлжават да се будят и то с цел да се наливат с вода - поне е вода, с това се успокоявам... Но памперсите ни сутрин преливат, преливат...
Но аз мисля, че това дали децата се будят или не и докога, си зависи изцяло от самите деца. Не че ние не можем да повлияем по някакьв начин, но незнам дали винаги такива интервенции си заслужават. Аз познавам деца, които от пьрвия месец вече не се пробуждат нощем, но за сметка на това вьпросното дете пьк спи по 15 минути през деня. Имам познати на които детето от 8-мия месец спи в отделна стая. Моите деца не са спали и една нощ без да се сьбудят поне ведньж. Какво да правиш, такива са си, наши са си, ще си ги гледаме  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 20
Дъщеря ми, която вече е на 5 год. се събуждаше всяка нощ по 3-4 пъти да пие сок или вода чак до 18 месеца. Всяка нощ по 3-4 пъти УЖАС! нямаше наспиване  Tired. Сега си имам 2 момченца на 4 месеца и от 2 месеца не са гъкнали нощно време. Заспиват в 22:00 - 23:00 и се събуждат в 7-8 сутринта, кърмя ги и пак в леглото до 10-11. Голям рахат... Дано така да продължи и като тръгнат зъбките. Praynig
А каката спря да се събужда като престанах да и давам да пие сок или вода през нощта. Точно 2 нощи плака и на третата спа непробудно.
Чувала съм, че някои родители къпят децата си към 22:30 - 23:00 за да спят като "къпани" и така успяват да изтощят детето, че спи до сутринта, но не знам дали е правилно да разбутваш дете толкова късно.

# 29
  • Мнения: 67
И за нас събуждането нощем е голям проблем.Ставам поне 10 пъти-я за водичка,я да тършувам за биберони.Но нашите без биби не могат и вместо да ги отказваме ги лапаме по 2.Вие махнахте ли бибероните?Дайте ми някакъв съвет,че се видях в чудо вече!

Общи условия

Активация на акаунт