Всякакви въпроси относно пералнята - тема 9

  • 33 392
  • 729
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 961
Здравейте. Включвам се с питане. Спряла съм се на пералня BOSCH WAU28T61BY. Сега е с 5 год. гаранция в магазините.
Моля за мнения.
Ето и линка: https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAU28T61BY/p/683997

Днес ходих да я купувам ама се отказах. Малък отвор и барабан. Очаквах като е 9 кг. да е голяма. Искам да пера и олекотени юргани в нея. Гледах и Електролукс, и АЕГ - те са с малко по-голям отвор, но са сглобявани в Полша. Имам лош опит с АЕГ ( и то скъпо) сглобявано в Полша и не смея да купя такава марка.
Бош ми прилича на Беко и е сглобявано в Турция.
С голям отвор са Whirlpool ама не са добри машини.
Отчаях се.
Някога ползвал/а ли си пералня Уърпул ? Как реши , че не са добри машини ?

# 511
  • Мнения: 1 932
Не се обиждам и да имам претенции, защото искам да купя нещо, което ще ми свърши работа и да не ходи често в сервиз.
Майка ми пък има Whirlpool и знам как работи. За съжаление не сме доволни от нея.
Има ли и други марки с по-големи барабани?

# 512
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Кажи моля до какви пари.

    Впрочем, взех преди един Whirlpool, 11 кг. Вносна. Много е хубава ама е 3400 лева.

# 513
  • Мнения: 1 932
Кажи моля до какви пари.

    Впрочем, взех преди един Whirlpool, 11 кг. Вносна. Много е хубава ама е 3400 лева.

За тези пари сигурно е хубава.
Около 1000 лв. давам за пералня.

# 514
  • Мнения: 2 134
Има ли и други марки с по-големи барабани?

Виж Милетата.

# 515
  • Мнения: 2 961
Има ли и други марки с по-големи барабани?

Виж Милетата.
Миеле нямат модели за 1000 лева .

# 516
  • Мнения: 41 019
Пусни си един филтър в Технополис:
- капацитет 9-10 кг
- цена до 1000 лева и избирай:

https://www.technopolis.bg/bg//Domakinski-elektrouredi/Peralni/P … =&layout=Grid

# 517
# 518
# 519
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Да се поправя и доискажа. Онзи модел, за 3400 лева, аз я купих за 1200 лева от магазин с транспортни дефекти. Модела беше на 2 години и заради това  има голяма разлика.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 20:32 от Vasil Vasilev 676271

# 520
  • Мнения: 1 090
Miele също не са с най-огромните отвори и барабани нали имам.

# 521
  • Мнения: 2 134
Miele също не са с най-огромните отвори и барабани нали имам.

В Милето може да влезе олекотена завивка - потребителката това иска.
Не съм виждала въпросния Бош, но аз в Миле пера такива завивки.

# 522
  • София
  • Мнения: 2 434
Miele също не са с най-огромните отвори и барабани нали имам.

Piole1, кой модел Miele имате? От колко време я ползвате? Има ли нещо, от което не сте доволна?

# 523
  • Мнения: 389
Не разбирам какво общо има отвора с големината на барабана. Пък и килограмите също. Посочената Bosch ще се справи с олекотена завивка. Достатъчно устойчива изглежда. Обемът на барабана е 63л, което ми се струва ок. През малкия отвор спокойно се вкарва завивка походяща за този обем. Имат и модели с по-голям барабан - 65 и 70л. Информацията се намира на сайта им в Технически данни-> Комфорт и сигурност. Ако човек избере пералня, за която не може да намери тази информация, а е важна за него, може да измери на място и да го изчисли. Така ще прецени и сравни. Все пак, ако това е толкова важно, то има други перални в този клас и цена, които са сходни, но имат по-голям отвор. Може да се набележат и да се пита в темата. Така мисля ще е най-добре. Аз например бих избрал Miele, но поради други причини и няма общо с дискусията. За съжаление, вече всичко е далече от това, което би ни се искало, но пък е сравнително достъпно и дава възможност за по-честа смяна, което не е никак лошо за уред свързан с хигиената.

# 524
  • Мнения: 41 019
A за единична завивка ли става дума (150х200) или за двойна? Защото ако е второто май никъде няма да влезе лесно.

Общи условия

Активация на акаунт