За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 87

  • 22 683
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 13 623
Пъпчиците може да са от претопляне, по описание поне отговарят /ситни, зачервено не само те, ами и около тях и грапавичко/.

# 691
  • Мнения: 414
Зеленото ако може да е от настиване.

# 692
  • Мнения: 3 787
Нашата госпожица пие 260мл преди лягане и към 3:00ч също пие толкова.

# 693
  • Германия
  • Мнения: 865
Незнам вече как да я храня.. Сутрин закусва попара, мляко с плод, омлет или там каквото измисля. На обяд готово пюре или супичка, каквото има в хладилника. След обяд грис, кремче или плодове. За вечеря гледам всеки път да имам супичка със сухар или една филийка. Ако нямам супа, от нашата манджа и давам. Вчера имах картофена яхния примерно. Вечерята е поне 2 часа преди да си легне, защото преди сън пие ам. Количествата са стабилни! И пак не е нахранена.

# 694
  • Мнения: 3 124
Може да не се събужда от глад.
На 3м почват точно лиги и лапане на ръце, но не е от зъби в повечето случаи, опознаване на ръце и включване на слюнчените жлези.

# 695
  • Мнения: 7 379
Мамита, колко мляко пият децата ви над годинка? Нещо много се буди вечер, 240мл ам за една минута го изпива и чака още. След два часа отново. Много странно, не е от зъбите. Изпие ли млякото веднага заспива.
Вчера направи годинка вечер последно яде към 21ч+-...180 мл.
Вече ще започвам да давам супички примерно за вечеря ...през ноща не давам ам.
Сутрин пак яде по 180 👍
По два пъти макс три пие ам (зависи ако я боли от зъбите и не иска друго)
Просто яде  малко и начесто ☺️

# 696
  • Германия
  • Мнения: 865
Честита първа годинка Мими!

Имаше един период, в който спеше цяла нощ, но за кратко. Тя е голяма и си казва ам ам и показва шишето. Зъбките се наредиха, останаха два долни кучешки, но в момента не я боли. Ще увелича дозата с още една мерителна лъжица пък, ще видим как ще е.

# 697
  • Мнения: 1 288
Бебето е на 3 месеца, с бебешки тампони и в термос  държа топла вода и така я чистя. Не знам дали може да са зъбки? Иначе постоянно си смуче пръстите и доста лиги имАме
Аз мия винаги с вода, независимо каква работа е свършена. От време на време се подсича, напоследък е заради това, че стои.

# 698
  • Мнения: 78
Здравейте, момичета. Днес бебето ми на 4 месеца и половина падна от спалнята (около 60см) по лице на лам. паркет. Направо се побърках! Аз готвех в кухнята, голяма идиотка съм, как можах да го оставя самичък Sad Поплака си, после се успокои, хапна и заспа. Моля ви кажете дали ви се е случвало, за какво да внимавам, да го заведа ли на лекар - педиатър, невролог, ортопед ли?
Аз съм виновна, защото го чух, че реве в другата стая, но реших да си довърша яденето и после, ама това после...

# 699
  • Мнения: 1 688
Здравейте, момичета. Днес бебето ми на 4 месеца и половина падна от спалнята (около 60см) по лице на лам. паркет. Направо се побърках! Аз готвех в кухнята, голяма идиотка съм, как можах да го оставя самичък Sad Поплака си, после се успокои, хапна и заспа. Моля ви кажете дали ви се е случвало, за какво да внимавам, да го заведа ли на лекар - педиатър, невролог, ортопед ли?
Аз съм виновна, защото го чух, че реве в другата стая, но реших да си довърша яденето и после, ама това после...
Не съм чувала за бебета, които да не са падали.
Следете за замайване, повръщане.
В 99,9% от случаите обикновено няма проблем, започвайте да обезопасявате обаче, защото са много поврътливи и не го оставяйте някъде, откъдето може да падне.

# 700
  • Мнения: 114
Здравейте. Днес поставиха 2 ваксини в крачетата на бебчо и понеже се разплака и не стоеше от второто потече много кръв. Дали може да му стане нещо и за какво да следя?

# 701
  • Мнения: 1 688
Здравейте. Днес поставиха 2 ваксини в крачетата на бебчо и понеже се разплака и не стоеше от второто потече много кръв. Дали може да му стане нещо и за какво да следя?
Нищо няма да му стане Simple Smile

# 702
  • Мнения: 515
Слузта в акото може да е от засилени слюнки около 3м.
За паднало дете знам, че също се следят дали има някакво странно поведение, различно от стандартното в следв.24 часа. Също така дали е по поспаливо.
Аз мия дупето на всяко акане с чиста вода, независимо от часа. И през нощите съм ставала. Ако съм някъде, където няма подходящи условия или ми е неудобно, ползвам мокри кърпи с 99% вода, но това е рядко за момента.

# 703
  • Мнения: 235
Аз ползвам при всяка смяна на пелените крем Галафарм и до сега не се е подсичало бебето.На 8 месеца е. Судокрем съдържа цинк и педиатърът ни каза да го ползваме, само ако е подсечено дупето.
Иначе мия дупето, само ако е наакано. Не мия, ако е само напикано.Не оставям да диша. Кожата си изглежда перфектно.
Мисля, че е много важно да се хидратира под пелената, за това всеки път слагам крем. Това не е цапотене, деликатната бебешка кожа има нужда от това.

# 704
  • Мнения: 7 379
Какво да кажа аз наща така залитна- седнала и се цапна в парното ...не съм я водила никъде само й посиня челото

Общи условия

Активация на акаунт