Мекици и филия с течен шоколад в менюто в яслата !?

  • 6 106
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Аз пък не смятам че за 200 деца най-лесното е да се намажат 200 филии с течен шоколад! Twisted Evil
Къде къде по лесно е например- да не говорим и по-здравословно да се свари в един казан каша и да се подправи с нещо си - сирене или нещо друго. А съм и сигурна че ще излезе по-евтино от шоколада.
Да ама не както казваше Бочаров!!! Това си е заложено в хранителната култура в БГ - направо съм  #2gunfire

Да не говорим по другия въпрос че задължително трябва да закусват в яслата- не можело да ходи след закуска..
Като прибавим и още няколко причини, цитирани от tomase Мартин пропуска яслата и ще тръгне направо на градина. Безкрайно добре разбирам че е отлагане на проблема, но поне детето ще е малко по-голямо.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз бих купила кутия(и) бонбони на лелките и след т.нар. сприятеляване бих занесла на детето филия с кашкавал, примерно. И така. Когато има нещо, което не би дала - носиш и молиш да и го дават.
Друго не виждам какво може да се направи.
Няма гладно да седи детето, я.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 361
Моето дете не ходи на ясла и яде каквото аз преценя, но смятам, че ако бях в това положение бих избрала по-малкото зло.
Предпочитам детето ми да изяде 1 път седмично филия с шоколад, пред това да гледа жално как другите деца ядат , а то не или пък яде нещо различно.
И моето свеки(и майка ми също) прави пържени мекици и други пържени неща, и му дава бонбони, които аз не одобрявам за детето си, но като всички нагъват и то каже "маммиии ам-ам" и ме гледа с умолителен поглед давам. Мисля, че прекаленото пазене не е добро за никого, можем само да се стараем да не прекаляват само с тези храни и да компенсираме с плодове и други полезни неща.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Ами и мен мекиците не ме притесняват  Peace

Вземам храна на дъщеря ми от яслата отпреди да навърши годинка. Тогава, а и сега де, подбирам какво от менюто да изяде. Мекици при нас има веднъж на две седмици например. Филия с шоколад не е имало никога. Понякога яденето е пресолено, друг път десертът много сладък...
Това с различната храна е лошо като идея  Peace Ако моето дете е в групата и види твоето да яде нещо различно, как ще се почувстваме и двете?! А децата?!

# 19
  • Мнения: 7 474
.
Предпочитам детето ми да изяде 1 път седмично филия с шоколад, пред това да гледа жално как другите деца ядат , а то не или пък яде нещо различно.

Абсолютно съм съгласна,  те все пак не ги ядат всеки ден  Thinking И не виждам никакъв проблем в шоколада  (като знам колко ще намажат Wink)

# 20
  • София
  • Мнения: 1 062
Това с различната храна е лошо като идея  Peace Ако моето дете е в групата и види твоето да яде нещо различно, как ще се почувстваме и двете?! А децата?!
Знам ли...при наличието на около 30 деца на масичките, надали едно с различна филия ще се забележи.  Аз лично, пак казвам, нямам претенции към храната в яслата.   bouquet

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз не харесвам нездравословното меню в ДГ, но това е положението. За 40 лв.- толкова. Другият вариант е да си седят вкъщи и аз да ги гледам, но нали утре ще тръгнат на у-ще и пак ще ядат боклуците навън.

# 22
  • Мнения: 14 133
Няма лошо в даването на мекици от време на време, но филия с шоколад- нещо не ми се вързва въобще за закуска, а и още повече в детска ясла или градина.

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
И аз не харесвам нездравословното меню в ДГ, но това е положението. За 40 лв.- толкова. Другият вариант е да си седят вкъщи и аз да ги гледам, но нали утре ще тръгнат на у-ще и пак ще ядат боклуците навън.

И мен менюто ме притеснява на моменти, но няма начин да се дели детето - или ходи на градина/ясла и яде с всички или си го гледам в къщи. Второто вече не е на дневен ред, тъй че остава първото. Rolling Eyes

# 24
Моето дете не ходи на ясла и яде каквото аз преценя, но смятам, че ако бях в това положение бих избрала по-малкото зло.
Предпочитам детето ми да изяде 1 път седмично филия с шоколад, пред това да гледа жално как другите деца ядат , а то не или пък яде нещо различно.
И моето свеки(и майка ми също) прави пържени мекици и други пържени неща, и му дава бонбони, които аз не одобрявам за детето си, но като всички нагъват и то каже "маммиии ам-ам" и ме гледа с умолителен поглед давам. Мисля, че прекаленото пазене не е добро за никого, можем само да се стараем да не прекаляват само с тези храни и да компенсираме с плодове и други полезни неща.

Подкрепям и съм съгласна с въпросното мнение.
Мисля, че може да пробваш да приспиваш девойката по-рано, защото 22.30 - 23.00 е вече малко късничко. И едва ли филията изядена в 16.00 часа ще и влияе на съня след 6 !! часа. Моят съвет е да караш малко по-спокойно - винаги можеш да обсъдиш менюто с учителките.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
втелясването е в повечко в доста постове...  Whistling
Абре мами, вие яли ли сте пържени мекици като деца? А шоколад?

# 26
  • Мнения: 2 757
Най-тъпото е, че хранят децата с едно и също. Ами ако някой не обичат мекици и филия с шоколад както аз примерно не съм обичала? И както нямат право да си носят от вкъщи и трябва да гладуват.  #Cussing out Че дори ги насилват да си изяждат всичко  #2gunfire
Иначе от една мекица или филия с шололад нищо няма да им стане. Стига това да не се превръща в ежедневие не мисля, че е проблем. Всъщност шоколадът в малки количества е полезен, децата имат нужда и от такова.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Всъщност шоколадът в малки количества е полезен, децата имат нужда и от такова.

Тъй, стига да е шоколад наистина Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 2 757
Това с различната храна е лошо като идея  Peace Ако моето дете е в групата и види твоето да яде нещо различно, как ще се почувстваме и двете?! А децата?!
Знам ли...при наличието на около 30 деца на масичките, надали едно с различна филия ще се забележи.  Аз лично, пак казвам, нямам претенции към храната в яслата.   bouquet
А как ще се почувства, когато всички лапат около него с кеф, а нашето дете умира от глад, но не може да яде защото получава позиви за повръщане от гриса? Ако всички си носят каквото си обичат ще свикнат да се гледат как всички ядат различно. И кво му пречи да каже на майка си следващия път да му намаже филия с лютеница, понеже Иванчо ял такова и му се дояло и на него? По-добре така отколкото да ги насилват. Децата са различни и вкусът им е различен - не виждам защо зорлям трябва да се уеднаквяват, да губят индивидуалността, да се чувстват насилени и подтиснати?

# 29
  • Мнения: 46 526
Преди време една майка публикува менюто в яслата на детето си, закуската неизменно беше тестена, дали ще е кекс, кифла, вариации с филии (включително с руска салата #Crazy), останах като гръмната  Shocked детето ми за 2 години е изяло по-малко тесто, отколкото друго на нейната възраст в ясла поглъща за 1 седмица.

Не ми го побира главата как може да се примиряват родителите им, храната не е подходяща и за голям човек, а камо ли за дете  Stop

И не опира до пари, да забъркат едни овесени ядки или грис може да излезе и по-евтино ....

Общи условия

Активация на акаунт