Мекици и филия с течен шоколад в менюто в яслата !?

  • 6 123
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 255
И аз трудно бих се примирила с толкова нездравословно меню. Все пак tomase се е постарала да създаде добри хранителни навици на детето си  и го е научила да хапва по-здравословна и балансирана храна, и сега какво  - хайде насила да тъпчем детето с тесто и шоколад.

В нашата ясла по принцип не дават от изброените неща, но и там  закуската е предимно суха храна: сутрин - баничка или кифли някакви с чай или айран, а следобед - филия със сирене, кашкавал .... Нямам нищо против филиите, но за малки деца би била много по-подходяща някаква "кашава" храна за закуска. Засега малкият закусва сутрин в къщи преди да отиде на ясла овесени ядки със сирене например, а когато го взимат от ясла винаги имам в чантата банан или нещо друго за хапване.

# 31
Последната седмица всяка вечер към 19 часа ходим у свеки, и там Иван (почти на две) изяжда по два бонбона Сезони Ром. Не вечеря после.
Изобщо не се хваля с това и не казвам, че е редно, просто казвам, че спи непдобудно цяла нощ, заспива си спокойно в 20:00. Първия път си мислех, че е случайно, но три пъти.  Thinking

С което не казвам, че деца на тази възраст трябва да ядат толкова  шоколад. Просто аз така съм преценила, давам и не виждам никакво превъзбуждане. Та затова писах - на някои деца шоколада действа успокояващо.

На някой се струва безумно филия с шоколад, за мен е съвсем нормално примерно ... това искам да кажа, ако се изразих правилно.
    И аз принципно бях много против неподходящите храни , но то в един момент човек се сдухва.Мойта не е на ясла , но пък си имам бонус, бабата на мъжо, която е при нас, абсолютно сляпа, с хиляда болежки.Едно меню за нея, друго за детето , трето за нас.
   Е, няма как да стане и сега ядем каквото има, мекици ,палачинки, че и шоколад и спи като къпана после.Сега , за шоколада е ясно, че не бива, аз имам впредвид суха паста или вафла само с шоколадово покритие и то рядко.
   Явно това е цената децата да ходят на ясла. Sad

# 32
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Като резултат от мненията няма да й нося друга храна - едва ли ще разрешат, а и другите деца ще гледат и ще искат и те.
Но ще си поговоря с вземащите решение за съставянето на менюто и ще направя опит да се поизключат някои храни от него.

# 33
  • Мнения: 2 757
Последната седмица всяка вечер към 19 часа ходим у свеки, и там Иван (почти на две) изяжда по два бонбона Сезони Ром. Не вечеря после.
Изобщо не се хваля с това и не казвам, че е редно, просто казвам, че спи непдобудно цяла нощ, заспива си спокойно в 20:00. Първия път си мислех, че е случайно, но три пъти.  Thinking

С което не казвам, че деца на тази възраст трябва да ядат толкова  шоколад. Просто аз така съм преценила, давам и не виждам никакво превъзбуждане. Та затова писах - на някои деца шоколада действа успокояващо.

На някой се струва безумно филия с шоколад, за мен е съвсем нормално примерно ... това искам да кажа, ако се изразих правилно.
    И аз принципно бях много против неподходящите храни , но то в един момент човек се сдухва.Мойта не е на ясла , но пък си имам бонус, бабата на мъжо, която е при нас, абсолютно сляпа, с хиляда болежки.Едно меню за нея, друго за детето , трето за нас.
   Е, няма как да стане и сега ядем каквото има, мекици ,палачинки, че и шоколад и спи като къпана после.Сега , за шоколада е ясно, че не бива, аз имам впредвид суха паста или вафла само с шоколадово покритие и то рядко.
   Явно това е цената децата да ходят на ясла. Sad

От шоколада ще е - действа успокоително и дори някои го препоръчват вечер да се консумира. Прави се от захар, какао и мляко - все природни продукти, Всичко, което е дал Господ е полезно ако се ползва с акъл. Така че не се втелясвайте, всички ние сме яли и ядем шоколад па сме си живи и здрави. Защо децата ни да не са?

# 34
  • Мнения: 2 757
Като резултат от мненията няма да й нося друга храна - едва ли ще разрешат, а и другите деца ще гледат и ще искат и те.
Но ще си поговоря с вземащите решение за съставянето на менюто и ще направя опит да се поизключат някои храни от него.
В яслите обикновено дават храни, които повечето деца обичат и ядат. Тестените изделия са номер едно, много деца или са научени на такива или просто си ги предпочитат както моят син - той друго не яде - само хляб и хлебни неща - колкото и да се опитвам да го науча да яде друго. Ако той е в ясла, където на децата се дават полезни храни - плодове, зеленчуци, кашести (само млечница с ванилия и канела и плодово кисело мляко с овесени ядки яде от кашестите)... ще бъде подложен на насилствен глад ако му е забранено да си носи от вкъщи хляб  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 2 082
кой определя менюто в яслите-на местна почва ли?аз също не съм доволна,но незнам какво може да се направи.много често им дават например парен кренвирш-едно посто ядене ще излезе много по-евтино и е много по-здравословно.има и много странни комбинации напр.за закуска-прясно мляко с бисквити и към него чай,краставица или диня

# 36
  • Мнения: 3 537
При нас също има пържено,но рядко и съм се примирила.За шоколад не съм чула,но аз и без това вече и давам по малко.За следобедна закуска има сухи пасти,вафли,но аз и такива неща и купувам вече.А задължително им дават и плодове всеки ден.
Каквото е ,такова!И да се ядосвам полза няма. Rolling Eyes

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами то е по-добре чист шоколад, отколкото тия пакетирани закуски- вафли, кроасани, меденики, сухи пасти (и естествено от най-евтините и нискокачествени)... А толкова скъпо ли идва да им раздадат по един банан (хем няма нищо за приготвяне)?! newsm78
А като видя в менюто пастет, кренвирш или наденица нещо ми се обръща Sick

# 38
  • Мнения: 2 818
Последната седмица всяка вечер към 19 часа ходим у свеки, и там Иван (почти на две) изяжда по два бонбона Сезони Ром. Не вечеря после.


Спи от рома  Wink


По темата и за мен някои неща са големи безумия, но поне бях убедена от учителките, че не карат децата да ядат насила и всичко....  засега. Най-много от всичко не ми харесва филията с пастет сутрин  Sick

# 39
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Като резултат от мненията няма да й нося друга храна - едва ли ще разрешат, а и другите деца ще гледат и ще искат и те.
Но ще си поговоря с вземащите решение за съставянето на менюто и ще направя опит да се поизключат някои храни от него.
В яслите обикновено дават храни, които повечето деца обичат и ядат. Тестените изделия са номер едно, много деца или са научени на такива или просто си ги предпочитат както моят син - той друго не яде - само хляб и хлебни неща - колкото и да се опитвам да го науча да яде друго. Ако той е в ясла, където на децата се дават полезни храни - плодове, зеленчуци, кашести (само млечница с ванилия и канела и плодово кисело мляко с овесени ядки яде от кашестите)... ще бъде подложен на насилствен глад ако му е забранено да си носи от вкъщи хляб  #Cussing out

Хлябът е полезен и набавя незаменими витамини от групата В (доколкото знам, ако бъркам ме поправете).

От шоколада ще е - действа успокоително и дори някои го препоръчват вечер да се консумира. Прави се от захар, какао и мляко - все природни продукти, Всичко, което е дал Господ е полезно ако се ползва с акъл. Така че не се втелясвайте, всички ние сме яли и ядем шоколад па сме си живи и здрави. Защо децата ни да не са?
До колкото знам шоколада е сериозен причинител на т.нар. кариес. Не съм сигурна доколко успяваме да измием зъбите. А определено от следобедната закуска до миенето на зъбите минават няколко часа, през които полепнал шоколад се вихри по зъбките й. Аз също много обичам шоколад - ям всеки ден по много. Ама и всяка седмица - през две седмици правя някой зъб, да не говорим за килцата, които ми идват в повече.

Мисля, че менюто се съставя от:
Чл.11, ал. 2, т. 2. пълноценно хранене, отговарящо по състав, количество и калорийна стойност на физиологичните нужди за делата до 3 г., по меню, съставено от комисия, състояща се от завеждащия детската ясла, домакина и главния готвач, и одобрено от обслужващия яслата лекар.
Така пише в НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на
детските ясли.

И да наистина не ги насилват да изяждат всичко, или поне в нашата ясла е така. Това поне е хубаво Grinning

# 40
  • Мнения: 14 654
но поне бях убедена от учителките, че не карат децата да ядат насила и всичко....  засега. Най-много от всичко не ми харесва филията с пастет сутрин  Sick
aз подсещам госпожите, че не бива да настояват цецо да си изяжда всичко, защото той не обича някои храни като месо например и гадната филия с пастет.
иначе храната ми се вижда нормална, но не одобрявам това, че дават плодовете за десерт, вместо преди ядене. няма как, не може на всички да се угоди

# 41
  • Мнения: 1 533
втелясването е в повечко в доста постове...  Whistling
Абре мами, вие яли ли сте пържени мекици като деца? А шоколад?

И аз така мисля!

# 42
  • Мнения: 46 561
втелясването е в повечко в доста постове...  Whistling
Абре мами, вие яли ли сте пържени мекици като деца? А шоколад?

Да. И затова сега приличам на свиня  Close много ми е трудно да се отърва от вкусът, който ми е изграден като дете  Tired

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Добре де, нали непрекъснато разни здравни експерти твърдят колко е важно здравословното хранене........не се ли консултират тези менюта с някой експерт от някое министерство.......Здравното, примерно.........освен това за същите пари биха могли да купят за всяко дете банан или ябълка, купичка овесени ядки, ...дори обикновена филийка с масло и чубрица  с чаша чай е по- добре

# 44
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
втелясването е в повечко в доста постове...  Whistling
Абре мами, вие яли ли сте пържени мекици като деца? А шоколад?

Да. И затова сега приличам на свиня  Close много ми е трудно да се отърва от вкусът, който ми е изграден като дете  Tired
А аз се чудих как да си го призная Embarassed

.... но не одобрявам това, че дават плодовете за десерт, вместо преди ядене. няма как, не може на всички да се угоди
И на мен това не ми харесва, ама по-добре с плод отколкото без такъв и го преглътнах.

Общи условия

Активация на акаунт