Августовски бебета 2020 ! Тема 5

  • 16 173
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 379
Скоро купих Вигантол, няма проблем  ,въпреки че казват навсякъде изчерпано вит.Д. Даже и аз си мислех да си взема  още една опаковка, че ще им даваме  до годината. То срамота всеки без нужда да се запасява,  а за новородените да няма.
Ей, снощи изкарах парчета найлонова торба и нещо като тапет от централния канал. Сутринта майстора дойде и отпуши както трябва. Сега цяла седмица ще лъскам  банята .....
Това със съседите и полицията е тъпо.  Те като се несъобразителни..... пък и какви злобни съседи имаме. Едната ни с добро ,ни с лошо. За нея кош и казан няма. Ползва гърнето и мята през прозореца всички боклуци. Един съсед скоро бил нахлул да в тях да я бие.
ПП Марая, нямах избор , бях в " лайната"  няколко часа,после не можах да заспя, защото не можах да намеря централния кран за водата да я спра. Оказа се ,че е счупен, за това не съм го разпознала. Почти цялата вечер будувах , нямаше какво да направя повече освен да пиш тук хахаха

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 10:51 от Harista

# 31
  • Мнения: 1 355
Марая, с какво обличаш господина като излизате с раницата? С общо яке ли сте или той е с космонавт? Ние сме с общо яке, но се чудя как да я обличам отдолу

# 32
  • Мнения: X
Има ли мами, които не могат да спят? Моята имаше регрес на съня, будеше се през час и сега и аз не мога да спя. Тя тия дни хич не ще да спи- откъде толкова енергия в това малко тяло!! Sad
Нощем спи, но вчера будуваше по 3 часа и чак вечерта тати я приспа за 2.3 ч.
Не може да се обърне от корем по гръб, но яко се върти от гръб по корем. И се мъчи да пълзи по гръб,оттласква се с крака, свити като на жабка.
Аз писах на сайта Рошаво и ми препоръчаха раница  Tula free to grow. Имате ли наблюдения върху нея?

# 33
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Марая, с какво обличаш господина като излизате с раницата? С общо яке ли сте или той е с космонавт? Ние сме с общо яке, но се чудя как да я обличам отдолу

С дрехите от вкъщи и космонавт, защото якетата ми не могат да го обгърнат Sweat Smile
Опитвам с палтото ама не стига.


Катеричка, аз приех фактите и положението с честото будене нощем. Знам, че не е полезен отговорът ми, но нямам съвет, защото и при нас положението е будене по 3,4,5,6,7 пъти на нощ.

# 34
  • Мнения: 733
Ние сме с Тула free to grow. Даже сега отиваме на разходка в планината. Доволни сме, даже ММ я носи като сме на преходи.
Понеже се интересувах за обличането - не препоръчват космонавтите, ританки, дебели якета и т.н. Най-добрият начин е с общо яке. А за бебето прехоръчват дрехи от вълна, скъпи , но топлят. Аз ползвам якето на ММ,понеже е по-голямо и може да ни събере и 2те.

А пък носенето на бебето с поглед напред се препоръчва по около 20мин на ден и затова се отказах от такава раница.

Хариста, добре, че сте оправили проблема. А ти си желязна, с 2деца и толкова задачки вършиш...

# 35
  • Мнения: 854
Ние с МП се изпокарахме точно по тази причина, че ми даваше акъл да изкарам детето с раницата и космонавт или зимно яке. Отказах. Неговите якета ни обгръщат и двете, но изглеждаме нелепо, защото аз съм 50 кг., а той 100. Та си представете до къде ми стигат якетата му. Иска ми се да си взема яке за бебеносене, но като знам, че трябва да взимам стол за хранене, скоро и нов стол за колата, 300 лв. за яке ми се свидят.
За съжаление в това лошо време почти не я изкарвам, което го отчитам като грешка.

Едно питане имам, малко странично - вашите бебчета акат ли слуз понякога? Моята дунда да, но според педи няма нищо притеснително. Аз обаче се притеснявам.

# 36
  • Мнения: 819
И моето е акало слуз, но педиатърката каза, че е от много слюнка и преглъщането ѝ.
От няколко дни ака трудно и твърдо. Чудя се дали може да е от прахчетата teetha?!

# 37
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Да се включа и аз в новата тема Grinning

Давам витамин Д на Джеймсън, на мен пък са ми казвали, че той се приема по-добре от Вигантола. Явно всеки лекар хвали различна марка. Много ще ми е удобно да е спрей, следващия път ще сменя марката Grinning

Хариста, от желязо си. Само да ти споделя, че и аз много мрънкам, и също като теб обичам сама да си върша всичко, защото иначе после трябва да поправям направеното от друг.

Нашата баня трае само 5-10 мин, защото ме е страх да не изстине. Много се кефи, слагам го в подложката на Севи бейби. До сега нито веднъж не е плакал там.  След това го приспивам на спалнята около 19-20ч, после се буди на 2-3 часа да суче. Все още се мята, мрънка и пръцка, това колики ли са?

Марая, много сте сладки Kissing Heart
Аз също се чудя как да обличам бебето в слинга като излизаме. Четох,че не трябва да е с космонавт,уж, за да прилепва по-добре слинга по извивките на бебето. И затова му слагам едно елече без ръкави,но дали е правилно не знам. За якето, голяма сага. Купих си от Олх втора ръка яке за бебеносене (за 50лв) , но беше 44 размер,и ми е огрооомно. Да,обаче,се оказа, че приставката за бебето пасва идеално на моето зимно яке. И сега нося моето бежаво яке с черна приставка отпред, и съм голяма картинка. Та в крайна сметка онова голямото яке не ми трябваше, а само приставката му хахаха. Лошото е, че няма качулка, ще видим как ще е зимата, все пак му слагам му шапка,но не знам дали е достатъчно.

Мисля да захранвам през 6-тия месец. Имам си столче от баткото, обикновено, на Лорели, много съм доволна от него. До 2 год и половина - три даже , децата се хранят на столчетата за хранене Laughing Ще започна с морков,картоф,пащърнак,броколи и останалите зеленчуци подред. Предпочитам аз да си ги варя и пасирам, по-нататък ,лятото, когато сме повече навън може да купувам и от готовите.

Кити, мисля,че всеки път има слуз в памперса на моето бебе, май е нормално.

С ваксините много сме изостанали.Имаме само 1 и скоро направихме 1-вия прием на Ротарикс, защото щяхме да изпуснем срока, но тъй като той постоянно е сополив, нямаше как. Сега го закрепихме, слагаме антибиотични капки за нос (излезе бактерия в носния секрет) и се надявам скоро да не се разболява. Купихме овлажнител за въздух, да видим дали ще има ефект и от него.

Вашите татковци много помагат, радвайте се. Нашият сутрин започва работа в 6ч. и вечер се прибира след 20ч. И не само, че няма как да ми помага, а дори не вижда детето будно от понеделник до петък. Само уикендите го вижда Astonished Една неделя ги оставих заедно, да отида до кварталния магазин , за половин час.Беше посиняло от рев това дете,просто е свикнало явно само с мама. Вече свикнах с тези обстоятелства. Но ще дойдат и по-добри времена,няма да работи по толкова. Мисля, че най-трудното мина (първите 3 месеца на бебето не могат да се сравнят с нищо Joy), особено пък и когато боледуваше моето, ми беше адски трудно.

Сигурно пропускам някоя тема, която сте обсъждали, но стана много дълго Grinning

Моето ли само не се обръща още от гръб по корем?

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 15:45 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 38
  • Мнения: 472
Ние с МП се изпокарахме точно по тази причина, че ми даваше акъл да изкарам детето с раницата и космонавт или зимно яке. Отказах. Неговите якета ни обгръщат и двете, но изглеждаме нелепо, защото аз съм 50 кг., а той 100. Та си представете до къде ми стигат якетата му. Иска ми се да си взема яке за бебеносене, но като знам, че трябва да взимам стол за хранене, скоро и нов стол за колата, 300 лв. за яке ми се свидят.
За съжаление в това лошо време почти не я изкарвам, което го отчитам като грешка.

Едно питане имам, малко странично - вашите бебчета акат ли слуз понякога? Моята дунда да, но според педи няма нищо притеснително. Аз обаче се притеснявам.
Има в ОЛХ на доста приемливи цени, като се сметне, че ще се ползва няколко месеца си струват. А и само приставка към твоето яке, ако е с цип ще ти свърши супер работа. Аз не успявам с космонавта,  трудно ми е, използваме яке и гети.

# 39
  • Мнения: 7 898
За пореден път блазе ви на тези, които ползвате слинг! Омръзна ми с тази количка, а като се развали асансьора не можем да излезем. Понякога искам да отида за бързо до магазина до нас и ако няма кой да го гледа трябва да ходя с количката. Да не говорим, че коша вече му отесня и само мрънка като го слагам в него. Знам, че е още рано но нямам избор и ще минем на другия кош, който не е абсолютно прав и е под лек ъгъл.

# 40
  • Мнения: 1 355
Ловли, не сте само вие, които не се обръщате още от гръб по корем. Чудовището се усуква и извърта, но все още не се обръща и това е. Имам чувството, че ѝ тежи дупето, тя е почти 9 кг 😬

Аз си взех яке за бебеносене на Love&Carry от черния петък и ми излезе 180 лева, сега го продават за 260. Също 44-ти размер, пак ни е голямо, а и приставката не се регулира на ширина, та нещо не съм очарована и малко ме е яд на него. Но си бях взела покривало за бебеносене за 30 лева, плътно и с полар отдолу, та слагам покривалото под якето и така сме плътно обгърнати понеже това тъпо 180-левово яке зяпа отдолу по простата причина, че не се регулира. Ама няма кой да мисли като купува 😑 Също така от сайта на Remix Shop си взех палто за бебеносене Bpc Bonprix само за 10 лева и като дойде останах очарована. Вярно, не става за най-върлата зима, но е супер плътно, качествено и хубаво, страшно съм доволна. За малко по-меко време ще е идеално. И приставката се регулира, качулка си има и има и цип на гърба, където също може да се сложи приставката и да се носи бебчето на гърба, въобще всичко си има. В групата Бебе в слинг във Фейсбук редовно продават якета за бебеносене втора ръка, можете да хвърлите по едно око, който се интересува.

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 16:23 от Алетея

# 41
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ехее, аз значи всичко грешно правя, какъв ужас Joy обличам го с космонавт в раницата, не нося специално яке, че и напред гледа... Бънджи съм му взела, захранвам на 4 месеца... Joy а, като дойде време може и в проходилка да го сложа. Дано стане човек от това дете с тези български стандарти. В Дания лекари, мед. работници, физиотерапевти не са ми казали за подобни ограничения.

Алетея, много уважавам Ремикс. Най-любимите ми дрехи са от там.

Аз го къпя по 20-30 мин, но водата е постоянно топла, защото я оттичам и душа върви почти постоянно. За изсушаването на кожата се притеснявам и го мажа с една шепа олио или лосион след баня. Joy

# 42
  • Мнения: 819
Как се обръщат бебетата ви от гръб по корем? Първо извъртат главичката, после раменцата и така извъртат цялото тяло? Или със засилка си вдигат краката и се обръщат на една страна? Не знам дали ме разбрахте. Grinning

# 43
  • Мнения: 472
Ехее, аз значи всичко грешно правя, какъв ужас Joy обличам го с космонавт в раницата, не нося специално яке, че и напред гледа... Бънджи съм му взела, захранвам на 4 месеца... Joy а, като дойде време може и в проходилка да го сложа. Дано стане човек от това дете с тези български стандарти. В Дания лекари, мед. работници, физиотерапевти не са ми казали за подобни ограничения.

Алетея, много уважавам Ремикс. Най-любимите ми дрехи са от там.

Аз го къпя по 20-30 мин, но водата е постоянно топла, защото я оттичам и душа върви почти постоянно. За изсушаването на кожата се притеснявам и го мажа с една шепа олио или лосион след баня. Joy

Повярвай ми ще стане човек,🤣 аз имам такъв невероятен 12 годишен човек захранен със СОК на 2 , в проходилка на 5 и всичко което бабите кажеха се изпълняваше...🤣 е не е маймуна,  човек е сигурно защото много не съм му ходила в край е страшно здраво и усмихнато дете.
Не подстрекавам никой, просто искам да кажа,  че всяка мами сама избира Какво е най-добро за детето и и как то се чувства. Не може всички да са матрица..😁

# 44
  • Мнения: 7 898
Момичета, можете да хвърлите едно око просто за сравнение. Това е примерен разчет на времето на 4 месечно бебе.

Общи условия

Активация на акаунт