Ella One

  • 3 937
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, имам нужда от вашите съвети и лични опити. Това е следната история:
Преди няколко часа при полов контакт с моя приятел не използвахме предпазни мерки.
Стана "белята" и той приключи в мен.
Веднага отидох до аптеката и си закупих Ella One, не съм чувала до сега за тези хапчета, просто попитах кое ще предотврати забременяване, кое е по - ефикасно и те ми препоръчаха това. Та така на листовката пише, че действа, ако се приеме до 120 часа(т.е 5 дни) от половия контакт. А аз го приех след по - малко от час и това ми дава някаква надежда, че все пак няма да забременея, но не ми е спокойно. На 21 години съм, не знам дали съм била в овулация... месечният ми цикъл всеки път е на различна дата.
Въпросът ми е голям ли е шансът да се стигне до бременност и какво мислите за Ella One, ако някой е използвал?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 246
Здравейте, имам нужда от вашите съвети и лични опити. Това е следната история:
Преди няколко часа при полов контакт с моя приятел не използвахме предпазни мерки.
Стана "белята" и той приключи в мен.
Веднага отидох до аптеката и си закупих Ella One, не съм чувала до сега за тези хапчета, просто попитах кое ще предотврати забременяване, кое е по - ефикасно и те ми препоръчаха това. Та така на листовката пише, че действа, ако се приеме до 120 часа(т.е 5 дни) от половия контакт. А аз го приех след по - малко от час и това ми дава някаква надежда, че все пак няма да забременея, но не ми е спокойно. На 21 години съм, не знам дали съм била в овулация... месечният ми цикъл всеки път е на различна дата.
Въпросът ми е голям ли е шансът да се стигне до бременност и какво мислите за Ella One, ако някой е използвал?
Благодаря предварително!
Принципно Елла Уан е по ефективен от левоноргестрел ( Ескапел). Все пак при Ела, последно проучване от 2017 сочи че има 1 процент вероятност да се забременяване. Колко дни са минали от последния цикъл, ако са под 14 вероятността е още по-малка. Не пречи с един тест за овулация да видиш дали си в тази фаза.

# 2
  • Мнения: 500
Шансът да забременееш е почти никакъв.
ellaone е горе-долу същото като Ескапел, но на по-висока цена.

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте, имам нужда от вашите съвети и лични опити. Това е следната история:
Преди няколко часа при полов контакт с моя приятел не използвахме предпазни мерки.
Стана "белята" и той приключи в мен.
Веднага отидох до аптеката и си закупих Ella One, не съм чувала до сега за тези хапчета, просто попитах кое ще предотврати забременяване, кое е по - ефикасно и те ми препоръчаха това. Та така на листовката пише, че действа, ако се приеме до 120 часа(т.е 5 дни) от половия контакт. А аз го приех след по - малко от час и това ми дава някаква надежда, че все пак няма да забременея, но не ми е спокойно. На 21 години съм, не знам дали съм била в овулация... месечният ми цикъл всеки път е на различна дата.
Въпросът ми е голям ли е шансът да се стигне до бременност и какво мислите за Ella One, ако някой е използвал?
Благодаря предварително!
[/quote]
 Принципно Елла Уан е по ефективен от левоноргестрел ( Ескапел). Все пак при Ела, последно проучване от 2017 сочи че има 1 процент вероятност да се забременяване. Колко дни са минали от последния цикъл, ако са под 14 вероятността е още по-малка. Не пречи с един тест за овулация да видиш дали си в тази фаза.
[/quote]

Всъщност са над 14 дни.
15 или 16 дни минаха от последния цикъл.
Помня, че настъпи към края на месец ноември (28,29) и приключи (2,3) декември. Не помня с точност. Преди си записвах датите, сега не си правя труда тъй като в действителност всеки месец е на различна дата.

# 4
  • Мнения: 25 586
Вземи си едно джобно календарче или си свали приложение на телефона и всеки път си отбелязвай датата, на която започва цикълът.
Това е. Няма нищо сложно. Но е задължително за всяка жена, дори да не води полов живот.
Така при нужда веднага можеш да определиш каква е продължителността на МЦ, кога ти е бил последният, имаш ли закъснения и с колко дни, дали пък не е пропуснал... А и не се налага да помниш дати.
Тази информация е много важна – не само за лекарите при нужда, но и за самата теб.

# 5
  • Мнения: 246
Обикновенно при момичета с нередовен цикъл той продължава повече от 28 дни, което по това което казваш означава 0 шанс за забременяване. Как Сийка правилно каква как да следиш цикъла си. Важно е да знаеш средно колко дни продължава и вадиш 14(втората фаза е винаги толкова) и ще знаеш горе долу кога си в овулация

# 6
  • Мнения: 25 586
То не се знае дали цикълът ѝ е нередовен. Писала е, че всеки месец е на различна дата, а не с различна продължителност. Което означава, че може да е съвсем редовен.
Даже да е като по учебник – на 28 дена, всеки месец ще е на различна дата, защото месеците обикновено имат по 30 или 31 дни. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте.
Преди два дни имах полов контакт без предпазни мерки. Приятелят ми приключи в мен. Реагирах веднаха и след 30 мин изпих Ella One. Чела съм, че има най - различни симптоми след употребата на това хапче. До този момент  за тези два дни на мен ми няма нищо. Нито ме боли корема, гърдите - нищо. Днес по обяд обаче забелязах, че на кърпичката си имам кафеникаво зацапване но само това, без някаква болка каквото и да е. На какво се дължи това и има ли вероятност от забременяване след като все пак съм изпила това хапче и би трябвало да не съм.

Последна редакция: пн, 21 дек 2020, 15:04 от Ivanna Petrova

# 8
  • София
  • Мнения: 10 642
Шансът да забременееш е почти никакъв.
ellaone е горе-долу същото като Ескапел, но на по-висока цена.
Двата медикамента нямат нищо общо нито като съставки, нито кято механизъм на действие.

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте! Миналият месец ми се наложи да пия хапче Ellaone , но сега цикълът ми закъснява със седем дни? Дали е нормално да е от хапчето и има ли вероятност изобщо да не ми дойде този месец?

# 10
  • Мнения: 8
Здравейте! Миналият месец ми се наложи да пия хапче Ellaone , но сега цикълът ми закъснява със седем дни? Дали е нормално да е от хапчето и има ли вероятност изобщо да не ми дойде този месец?


След това закъснение дойде ли ви цикъл? Аз също скоро пих EllaOne и ми е притеснено

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, извинявам се ако не е тук мястото но съм нова в страничката, та може би седмица преди да ми дойде той свърши в мен и след 24 ч пих Ellaone цикълът ми трае 3 дни което за мен не е нормално по принцип има кървене 5 6 дни. Възможнста каква е 🤔

Общи условия

Активация на акаунт