Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 33 213
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Има ли шанс резултатите ми от БХС да излязат през уикенда, или да не се надявам?

# 406
  • Мнения: 177
И аз съм се насочила към Токуда. Д-р Нашар или д-р Атанасова,това остана да реша. Дори съм в темата за раждане в Токуда,има доста добри отзиви.

# 407
  • Мнения: 11
Здравейте, включвам се малко по-късно... Терминът ми е 1 Август, затова реших да се включа и в юли, че нещата ще са на кантар Simple Smile

# 408
  • Мнения: 4
Момичета, как се казваше групата във фейсбук?

# 409
  • Мнения: 366
Включвам се с питане, някой знае ли как да направя мъфини пълни вътре с розов или син крем? Във вторник съм на преглед и ще ми кажат пола и искам да изненадам колежките ама да не е с пукане на балон, а с мъфини. Някой ако се сеща и е гледал клипчета, би ли ми казал как да ги направя? Като ги изпека да ги напълня или в самата смес да сложа от боята?

# 410
  • Мнения: 55
Моите десерти са палачинки,крем карамел или кекс.За мъфини не мога да помогна.
Днес съм много притеснена.Втора вечер слагам клотримоксазол глобули ,които ми изписа АГ и тази сутрин на ставане ,при пишкаме имах ярка кръв.Обадих й се и утре сутрин съм на преглед.Цял ден лежа ,кървенето е по-слабо и по -скоро на избърсване го има.Не знам дали тези глобули не са раздразнили раничката на шийката на матката,която имам или полипа в канала.Силно се надявам да е това и бебето да е добре.Нямам болки,само ходя по -често да пишкам. В 15 г.с +2 дни . Сутринта си бих фраксипарина.Секс не правим от както видях положителни я тест.Не вдигам нищо тежко, работя от вкъщи.Вече имам два спонтанни аборта в 6 г.с и 7 г.с. и умирам от притеснение.Стискайте палци всичко да е наред! Благодаря!

# 411
  • Мнения: 183
Стискам палци с бебче всичко да е наред, бъди спокойна, стреса също влие!
Раничката от преди бременността ли я имаш или по време на нея си я придобила?
Моите десерти са палачинки,крем карамел или кекс.За мъфини не мога да помогна.
Днес съм много притеснена.Втора вечер слагам клотримоксазол глобули ,които ми изписа АГ и тази сутрин на ставане ,при пишкаме имах ярка кръв.Обадих й се и утре сутрин съм на преглед.Цял ден лежа ,кървенето е по-слабо и по -скоро на избърсване го има.Не знам дали тези глобули не са раздразнили раничката на шийката на матката,която имам или полипа в канала.Силно се надявам да е това и бебето да е добре.Нямам болки,само ходя по -често да пишкам. В 15 г.с +2 дни . Сутринта си бих фраксипарина.Секс не правим от както видях положителни я тест.Не вдигам нищо тежко, работя от вкъщи.Вече имам два спонтанни аборта в 6 г.с и 7 г.с. и умирам от притеснение.Стискайте палци всичко да е наред! Благодаря!

# 412
  • Мнения: 128
Моите десерти са палачинки,крем карамел или кекс.За мъфини не мога да помогна.
Днес съм много притеснена.Втора вечер слагам клотримоксазол глобули ,които ми изписа АГ и тази сутрин на ставане ,при пишкаме имах ярка кръв.Обадих й се и утре сутрин съм на преглед.Цял ден лежа ,кървенето е по-слабо и по -скоро на избърсване го има.Не знам дали тези глобули не са раздразнили раничката на шийката на матката,която имам или полипа в канала.Силно се надявам да е това и бебето да е добре.Нямам болки,само ходя по -често да пишкам. В 15 г.с +2 дни . Сутринта си бих фраксипарина.Секс не правим от както видях положителни я тест.Не вдигам нищо тежко, работя от вкъщи.Вече имам два спонтанни аборта в 6 г.с и 7 г.с. и умирам от притеснение.Стискайте палци всичко да е наред! Благодаря!
И аз съм в твоето положение. Моята раничка се появи след забременяването. Миналата седмица взимайки ми цитонамазка прокърви леко и ме предопредихме без секс, че шийката е много чувствителна. На микробиологията излезнаха гъбички и сега от два дни и аз съм на клотримазол. При мен за сега е нормално. Мисля, че твоето кървене е от раничката, но задължително преглед. Просто спокойно.

# 413
  • Мнения: X
По-скоро е от полипа.
Казвам като бивша акушерка:
'раничка' не значи рана като рана. Много е грешно това понятие дето се е наложило. Всъщност,когато гинеколозите видят под микроскопа районче на маточната шийка с различни на вид клетки, няма как да го обяснят разбираемо ,и в нашият език незнайно как се е наложил този термин 'раничка'. То не че не може да има рана там,но тогава вече говориме за прогресивен рак на маточната шийка,който ще си кърви от само себе си,и който никоя от нас тук няма. Връщам се към моят пост от преди няколко дни: един такъв рак отнема 10ина години за да се развие,а ние сме преглеждани много по-скоро от това. Simple Smile Така че аз смятам,че напълно погрешно е да се смята ,че едно такова ярко кървене е от 'раничката'. По-скоро е от полипа,раздразнен от гъбите и клотримазола.
А кървене след вземане на цитонамазка се получава ,когато има 'ectopian' вътрешният слой на цвервикалният канал е 'излязъл' навън,което е съвсем нормално,и по-често срещано при млади жени.

# 414
  • Мнения: 89
Аз даже и сънувах 🤣

Момичета, едно различно питане-от 3 месеца мисля за диня. Моля ви, дайте ми съвет има ли някъде в софия диня по това време? Направо ще се гръмна, точно я забравя и от някой филм излезе, после забравя и айде пък от фейсбук... 😀😀

# 415
  • Мнения: 83
Включвам се с питане, някой знае ли как да направя мъфини пълни вътре с розов или син крем? Във вторник съм на преглед и ще ми кажат пола и искам да изненадам колежките ама да не е с пукане на балон, а с мъфини. Някой ако се сеща и е гледал клипчета, би ли ми казал как да ги направя? Като ги изпека да ги напълня или в самата смес да сложа от боята?

Когато ги изпечете, внимателно с ножчето, не мн на дълбоко, изрежете дупчица. Напълнете я с пош и маслен крем оцветен с  боя. Отгоре замажете с маслен крем, може да не е оцветен и някаква украса

# 416
  • Мнения: 181
Здравейте,как се чувствате вече във 2ри триместър ☺ При мен доста от първоначалните симптоми изчезнаха, по рядко имам гадене сутрин,гърдите все още са ми чувствителни и ме болят но сравнително по малко. На моменти даже забравям,че съм бременна . Постоянно си гледам корема,сутрин пачти не се забелязва ноо след закуска веднага надига блузата и така цял ден,но най голям сякаш ми става вечер ,и аз се учудвам дали това подуване е нормално ? С нетърпение чакам следващия преглед след 2 седмици 😌

# 417
  • Мнения: 55
Здравейте мами,
Върнах се от АГ-то .Няма отлепяне на плацентата, кървенето не било от матката,бебчо е добре и за трети път потвърди,че е момче.Кървенето ми понамаля ,но въпреки това една седмица съм болничен и ще топля дивана . Кървенето не било от полипа или раничката на шийката на матката,не е и от глобулите ,които поставях.Според нея се дължало на фраксипарина.За сега продължавам да го поставям,а ако се усили кървенето ще ми го спре.Пусна ми ПКК ,всичко е в норма,както и хематологични .Всички са ок само протромбиновото време на съсирване е малко над нормата.За сега съм малко по-спокойна,но докато не изчезне напълно кървенето само ще го мисля.

# 418
  • Мнения: 183
Радвам се, че всичко е наред с теб! Всичко да мине леко до самия край! Да сме здрави всички!

# 419
  • Мнения: 229
Здравейте на всички, най накрая и аз да се престраша да пиша. Досега много ми помагаше да ви чета!!! Сега малко инфо за мен и ако някоя има въпроси да ми пише на лично♥! Иначе ще оставя и няколко въпроса за които не намерих отговор:
- аз съм на 34 от София
- първа и много търсена бременност. Това ни беше 4 инсеминация и вече даже се информирахме за инвитро процедури. Ходих и в манастира св Мина, точно на тази последна инсеминация 🙏🏻
- 13 седмица съм(13+2) , с термин 23.07
- след положителния ми кръвен тест, два дни по късно имах и положителен Корона тест, Та две седмици си беше страшно. Изкарах го главно със страшна умора и лека кашлица, но слава Богу без температура
- симптоми: като цяло леко напрежение в гърдите, което след 9 седмица доста намаля, не ми се е гадило или да съм повръщала, загубих само апетит към месото, по изпъпчих се
- първи преглед след короната не чухме пулс и бяхме доста притеснени че вируса е повлиял, но седмица след това чухме сърчице!
- морфология съм при др Марков и съм страшно доволна откъм отношение и информация която ми дава ( все пак при първа бременност имам толкова много въпроси)
- пусках и пренаталната тест, американския и най пълен с Cell genetics( пациентите на др Марков имат намаление там)
- пия само иногинол по две на ден и досега слагах и утрогестан вагинслно( сравнително стандартно го предписват след инсеминация)
- излезна всичко Ок от теста и... чакаме момченце 💙!!!
- кихам и аз, имам от време на време леки болки в корема но засега не им отдавам голямо значение, 2/3 пъти съм взимала нош па
- изследвания- пусках за сега само TSH ( че го следв да не се дигне, че имам семейна обремененост и шанс да развия Хашимото). Следя се веднъж годишно иначе при др Начев. И друго пусках кръвна захар. Не съм правила цитонамаска и мисля чак след като родя дай боже
- имаме и куче от 2020, винаги съм си мечтала моето бебе да расте с животно
- засега съм + 4 кила
- за лекар се записах в Токуда, др Атанасова. Тази седмица ми е първи преглед с нея
- взех си органайзер на бременност. Удобен е вътре си прибираш всичко като снимки, изследвания и има място за водене на записки. Освен това пише инфо за неща като болнични обезщетения, стволови клетки и тн и има приложени ( като готови за попълване бланки) повечето ти нужни документи като -молба декларация за еднократна помощ при бременност, лична амбулаторна карта, за получаване на месечни помощи, декларация за припознаване на дете при несемейни родители и тн...

Малко въпроси:
- може би за вече веднъж били майки, има ли дрехи за бременни които ви бяха полезни и удобни и други които въобще не си заслужава да си хвърляме парите?и ако препоръчате и магазини!! Искам да купя две три неща за следващите месеци..
- след 4 месец колко чест е добре да ни вижда лекар? Някъде чета че веднъж месец е Ок и че ако няма оплаквания не е хубаво прекалено често...
- ще препоръчате ли книга, която ви е помогнала сега или предна бременност? Аз за сега си купих и прочетох тази най рекламираната- “ какво те чака, когато чакаш дете” на Хайди Мъркоф

С пожелания на всички да стигнем до края и да гушкаме тези бебета!!!! ♥💙♥💙♥

Общи условия

Активация на акаунт