Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 36 276
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 85
Моята е мн висока.
Дано всичко да е наред, Healthy1.
И аз четох ,повече от любопитство ,защото за сега поне това не съм хванала с тази ми бременност,да чукна на дърво. Дано да ти е вторична инфекцията,че от това четох прогнозите не са добри ако е първична.
А аз развих гестационен диабет,мили мами! Някоя друга да има проблеми с кръвната захар,за да обменяме информация?

# 496
  • Мнения: 28
Дано всичко да е наред, Healthy1.
И аз четох ,повече от любопитство ,защото за сега поне това не съм хванала с тази ми бременност,да чукна на дърво. Дано да ти е вторична инфекцията,че от това четох прогнозите не са добри ако е първична.
А аз развих гестационен диабет,мили мами! Някоя друга да има проблеми с кръвната захар,за да обменяме информация?
И при мен кръвната захар е висока и очаквам акушерка да ми звънне утре, за да ми даде чес и да обсъдим как ще процедираме.

# 497
  • Мнения: X
Мили момичетата с висока кръвна захар:
Това си е опасно и за нас и за бебетата,така че трябва да я контролираме. Аз ревах първите няколко дни ,когато видях,че имам завишени стойности след хранене.Не съм имала такива проблеми с предишните бременности.Сега съм мобилизирана ,и следвам диета.
На мен ми дадоха машинка,тя се връзва чрез ап на тел с болницата и акушерките ме следят.Разговарях и с диетолог.
Въглехидратите трябва да се приемат задължително с протеин. А как не ми се яде месо....но се насилвам.
В общи линии диетата ми е месо,яйца, сирене и кашкавал,кисело мляко с плодове(без банани и грозде), зеленчуци,сурови ядки.
Вчера например: преди вечеря 5.3, вечеря от свинска пържола на фурна с гъби и домати , един среден печен картоф, малко кашкавал с подправки и 2 глътки червено вино(не е от диетата Simple Smile)) ,и един час след вечеря беше 7.3
Казаха ми да поддържам един час след ядене под 7.8 ,а 2 часа след ядене под 6.3
Пишете ми на лични,за да не разводняваме темата.

# 498
  • Мнения: 340
Дами, на които кръвната захар е висока - кога ви я изследваха (в коя седмица) и какъв беше показателят - глюкоза в урина и/или глюкоза в кръвта? Имахте ли глюкоза в урината? На мен още не са ми пускали глюкозата в кръвта (уж трябвало в началото,  към 13 г.с. като ми пуснаха и всичко друго, но АГ каза че може би са пропуснали) и сега 18-19та седмица ще ми пускат. Също имахте ли някакви симптоми, които да ви подсказват? Аз много й се страхувам на тая кр.захар понеже чак след 2 седмици ще ми я пускат и не знам какво да очаквам.
Иначе, тук може да следите стойностите за бременни не само на д димер, а и фибриноген, аптт и какво ли не още: http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm  Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:21 от Kari88

# 499
  • Мнения: 1 073
Кари, спокойно, това и да се установи мъничко по- късно не е драма! Иначе говорим за захар в кръвта.
Благодаря за линка, аз си мислех да го сложа в заглавната страница, че и аз редовно си го ползвам. За следващата тема ще го центрирам там Stuck Out Tongue

# 500
  • Мнения: 369
Минавам да се отчета, чух се с лекарката. Ддимерса ми е в норма , както и другите. Повторни изследвания след 3 седмици, преди да отида на фетална при нея. Чакам си и другите резултати в понеделник, да видим за цитомегаловируса какво ще излезе.

# 501
  • Мнения: X
Отново относно кръвната захар:
По принцип гестационен диабет се развива след 20 и някоя седмица,тогава го и търсят чрез изследвания. Изследването се нарича обременяване с глюкоза: вземат кръв на гладно,пиеш специален захарен разтвор,после вземат кръв на първия и на втория час, показателите трябва да са в някакви норми. Аз лично не пожелах това изследване ,и се 'спазарихме' с акушерката да ми дадат машинка(описала съм в поста по-горе) ,и Изненадаааа!! гестационен диабет. В моят случай, разглеждайки стойностите ми преди и след хранене,акушерката каза,че нищо чудно и да бях дала фалшиво нормални резултати на обременяването с глюкоза.
Лошото на този тип диабет е,че няма симптоми,нито глюкоза в урината докато не стане много късно

# 502
  • Мнения: 1 073
Е не се ли вижда при стандартните взимания на кръв, когато захарта е над 6? Аз не съм се интересувала много, тъй като имаме машинка за проверка на кръвта в нас и от дъжд на вятър проверявам и аз.

# 503
  • Мнения: 263
Аз правих натоварване миналата седмица поради предишни проблеми и всичко е наред за момента, следващото е 25 г.с. Все пак трябва пазене, та как са момичетата, които трябва да се ограничават? Все към тесто ме влече..

# 504
  • Мнения: X
Лило,да: би могло да се види в едни стандартни изследвания, но в повечето случаи не се вижда до тогава докато вече не е доста задълбочен гестационният диабет. Моите всичките на гладно са под 6.

# 505
  • Мнения: 340
Доколкото знам не навсякъде и не винаги правят обременяването с глюкоза. Тъй като се следя отделно при ендокринолог, той също потвърди, че първо се пуска глюкоза, даже ми е пуснал със следващите изследвания за ЩЖ и глюкоза - изрично го питах за обременяване и той каза, че знае, че се прави масово, но ако няма определени признаци/история/фактори, не е необходимо. В Надежда (където се следя аз) пускат глюкоза само, предполагам след това ако има подозрения, правят и обременяване (което не е добре да се прави често, между другото...мисля веднъж или два пъти в година макс). Интересно е това, което споделяте, принципно има симптоми, по които човек може да познае - включително и глюкоза в урината. Пускам една добра статия на английски:

https://www.whattoexpect.com/pregnancy/pregnancy-health/gestatio … xid=android_share

# 506
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета.

И на мен ми предстои обременяване с глюкоза тази седмица (16 г.с.) по препоръка на ендокринолога ми.
На ЖК захарта ми беше 5.27, което е височко за бременна и няколко дни след това си я тествах в моята си лаборатория, в която си следя по принцип показателите и беше 4.93.

Аз си се храна нисковъглехидратно, но по празниците не го спазвах Disappointed
Ако сега с режима се окаже, че имам ГД ще е доста кофти - и без това плодове почти не ям, въглехидратите ми са от пълнозърнести продукти, варива, т.н. и много рядко нещо сладко - предимно тъмен шоколад.

Тези, които са правили обременяване, по нормален начин ли си се хранихте няколко дни преди изследването?
Чудя се дали да си запазя режима или да увелича въглехидратите, за да видя тялото как се справя с тях?
Определено не приемам 75грама захар на едно хранене в момента.

# 507
  • Мнения: 1 384
Кръвната захар може да е в норма и пак да има висок инсулин. Двете нямат общо..примерно, ММ има нормална глюкоза, пуснахме инсулин на гладно /поради друга симптоматика/ и бум..над нормата. 🤷‍♀️

# 508
  • Мнения: 33
Кръвната захар може да е в норма и пак да има висок инсулин. Двете нямат общо..примерно, ММ има нормална глюкоза, пуснахме инсулин на гладно /поради друга симптоматика/ и бум..над нормата. 🤷‍♀️

Там вече става дума за инсулинова резистентност при висок инсулин и окей кръвна захар.
Но тъй като през бременноста инсулина се вдига, затова не го изследват в този период.

# 509
  • Мнения: X
Току-що ми се обади акушерката ,нали ми следят дистанционно резултатите и какво съм яла. Много ми харесва как с един клик на ап-а на телефона всичко от машинката заминава към болницата: ден,час, стойност, аз само добавям какво съм яла. Забелязали са ,че последните няколко дни сутрешните ми стойности на гладно са над 5.3. все са около 5.6 ,5.9, 5.7.
Това не било добре. И щяло да става по-зле. Казаха да опитам снак вечер преди лягане ( плод с кисело мляко, или парченце шунка с плод, или плод с няколко сурови ядки) .  Ако това не помогне почвам метформин вечер само.Друг трик дето ми казаха е,когато започне едно хранене първо да се хапнат няколко хапки от протеина,и след това останалото. Днес като имах снак между закуската и обяда( изядох една ябълка и 10ина сурови бадема) захарта ми преди обедното хранене беше 4.9!!
Навлизам в подробности,но дано да съм информативна за вас, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт