Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 36 270
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 309
Да, аз видях да листа който попълва моето Аг че пише за проверка на резутати genetika. maichin dom,току що пробвах да вляза и ми пише че няма такъв регистриран пациент. Аз се следа в Майчин дом- Варна има ли други от вас които са си правили там БХС-то и как си получихте резултатите?

# 76
  • Мнения: 67
Кам,с каква тромбофилия си?Аз съм само на клексан и записах час за професор Персенска след нова година за да ми види терапията, иначе моето АГ хич не ме следи Sad само с доплер. Иначе щом Стратиева ти е казала, че нещата са наред, значи е така! Не се притеснявай, явно бебка е била достатъчно добричка да се намества за размери перфектно Stuck Out Tongue

Деница, няма конкретен закон за нещата, които трябва да изпитваш. Единственото нещо, което може да е проблем е кървене и силни болки. Няма ли ги, всичко е точно! Не се сравнявай с другите Stuck Out Tongue Запиши си час за 12+ седмица викам аз Rolling Eyes

16-18 седмица е май за втория БХС, който хич не е задължителен.... смисъъъл, честно да си призная не знам за какво ви викат за него, най- добре си питайте докторите, защото по принцип се прави по препоръка порани нещо си там, ама не искам да ви стряскам, едва ли е това. ще видите на резултатите от ранния БХС

Аз ако групата е яко скрита, както казва Анна съм навитак, хич не желая да ме знаят по ФБ в кви групи членувам и какво се случва с мен Grinning

Елиии, картичката е страхотна, много мила! Адски ме изкефи, ще направите страхотен подарък на всички!

Здравей, Лиилоо,
Всъщност нямам тромбофилия, но имам изменения в два гена, завишени НК клетки и това наложи терапия от Русев. Като цяло вярвам на Стратиева, имам я за сериозен специалист в областта, но опасенията ми са по-скоро насочени в това, че всичко мина бързо и сега очаквам резултатите, които би трбявлао да ми изпратят на мейл. При теб бяха ли изпратени ?

# 77
  • Варна
  • Мнения: 747
Ифка,майчин дом Варна и София нямат общо,май 🤔
До колкото знам в България само и единствено в майчин дом София правят изследванията,но пробите се взимат на всякъде и се изследват в София,поне преди беше така,но предполагам и сега (може и да се е променило вече).
Би трябвало на всички да ви дават да си ги проверите онлайн,в смисъл не е някаква скрита информация. Аз го разбирам така:
Явно докторите искат да направят второто бхс ,ако случайно стойностите са някакви рискови (нали като не ги виждате е по лесно за манипулиране),но може и просто много филми да съм гледала 😁
Преди 4г давах проба света Марина - Варна. Дадоха ми талонче да си проверя онлайн.
Вчера пусках във Фемина,София. Освен че ми дадоха номерче с което да проверя онлайн,казаха,че и доктора,който ме гледа си ги следи и ще ми се обади
ПС: Викат ме на феталната,която е в 20с,но се колебая дали да ходя. С първата бременност АГ,то ми беше с хубава апаратура и на всеки преглед ме гледаше обстойно (органи,мозък и т.н.) и си разбираше. Сега ми предстои да се преместя при една пак с добра апаратура,но не знам още колко е компетентна,та ще го решавам в движение това

# 78
  • Мнения: 309
Ифка,майчин дом Варна и София нямат общо,май 🤔
До колкото знам в България само и единствено в майчин дом София правят изследванията,но пробите се взимат на всякъде и се изследват в София,поне преди беше така,но предполагам и сега (може и да се е променило вече).
Би трябвало на всички да ви дават да си ги проверите онлайн,в смисъл не е някаква скрита информация. Аз го разбирам така:
Явно докторите искат да направят второто бхс ,ако случайно стойностите са някакви рискови (нали като не ги виждате е по лесно за манипулиране),но може и просто много филми да съм гледала 😁
Преди 4г давах проба света Марина - Варна. Дадоха ми талонче да си проверя онлайн.
Вчера пусках във Фемина,София. Освен че ми дадоха номерче с което да проверя онлайн,казаха,че и доктора,който ме гледа си ги следи и ще ми се обади
ПС: Викат ме на феталната,която е в 20с,но се колебая дали да ходя. С първата бременност АГ,то ми беше с хубава апаратура и на всеки преглед ме гледаше обстойно (органи,мозък и т.н.) и си разбираше. Сега ми предстои да се преместя при една пак с добра апаратура,но не знам още колко е компетентна,та ще го решавам в движение това
Ами не знам дали имат нещо общо двете болници, просто на бланката която ми дадоха с попълнените данни от Аг пишеше най-отгоре Национална Генетична Лаборатория и най-отдолу имаше за проверка на резултати genetika. maichin dom.,това ме навежда на мисълта че в София ще се прати пробата и там ще я обработят.
Сега говорих и с други момичета които се следят в Майчин дом Варна и при тях е било същото положението, не са им дали номер за проверка и са им казали че ако има нещо притеснително ще им се обадят. Явно това е практика в самата болница.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 747
Уф,много съм зле 😁 Вярно въпроса ти е точен и конкретен,къде съм видяла за общо между болниците 🤪😁

# 80
  • Мнения: 1 073
Ифка, има вероятност още да не е пристигнала пробата в лабораторията в София. Или да не са я регистрирали още. Провери в края на деня, ако не, началото на другата седмица. Резултатите излизат за ден- два.
Иначе вече не е единствената лаборатория, Синево също правят БХС.7
Кам, аз правих на 18-ти... още чакам имейл... нииищичко не са ми пратили. Явно е доста бавна процедурата там или са ме забравили.

# 81
  • Мнения: 13
Момичета...Смятам да направи група във ФБ,която освен заключена,ще е и скрита. Там ще може да качваме снимки и т.н. (който пожелае) и ще е малко по свободна. Другите нещо не ми се нравят. Какво смятате? Ще я направя,пък който иска да се присъедини 😊 (Днес заминаваме за празниците, но предполагам утре или другиден ще имам повече време)
И на мен хич не ми се нрави толкова голяма група с над 300 човека.  В началото си мислех, че голям бейби бум има с тази пандемия, т.к. старата отчетна сме само 160 мами и то само от конкретния месец. Мисля, за по- уместно да сме само с термин 07.21, а то е ясно че някое бебче може да се роди по-рано или късно.

# 82
  • Мнения: 227
Здравейте! Следях си първата бременност в Надежда, както и сега втората и съм наясно с феталните при тях. Може би наистина е излишна тази в 16-18 седмица, но пък аз и се зарадвах защото беше още един преглед,на който да си видя бебето и то обстойно. Да,болницата е скъпа,все пак е частна, но не съм сигурна че целта им е събиране на пари , в конкретния случай😁 просто не го приемайте за задължителен преглед,освен ако не ви кажат Simple Smile

# 83
  • Мнения: 83
Момичета, странен въпрос, но някоя от вас чувства ли се физически по/добре? От предходните седмици Simple Smile
Не мога да се нарадвам, заради онова малко гласче, което свикна със симптомите  и ми шепне, че не е добре че ги няма Simple Smile
Имам глад, леко гадене сутрин, чувствителни зърна (гърдите ме болят различно различните дни) , но освен това съм добре. Ще се радвам да споделите вие как сте ❤

# 84
  • Мнения: 309
Ами момичета видях че ми е излязъл резултата от БХС, направо ми се подкосиха краката като видях стойността за Даун 1 от 190. Вмомента съм много притеснена, макар да знам че цялото изследване е една статистика. Ще прикача стойностите защото има и други неясни неща по цялото изследване. Никъде не пише какви са референтни стойности за PAPP, а видях че при мен стойността е доста ниска. Моля да коментирате стойностите защото първата възможна среща с моето Аг ще е чак след празниците, а ще има да го мисля.

# 85
  • Мнения: 1 073
Ifka, предлагам ти да направиш пренатест за Даун. Може да е някаква грешка, но най-добре направи пренатален тест, ако там излезнат нещата подобно, следва амниоцентеза.
Искам да се успокоиш, стават такива грешки. Може да е нищо! Но наистина направи пренаталния тест- там са 99,9% точност.
Товори с лекаря си за PAPP, нисък е, уж референтните стойности са  над 0,5. Просто, ако може да се чуете с лекаря по ФМ, направете го! Успех и спокойно!

# 86
  • Мнения: 258
Blush
bibonss, Аз бях в Щерев и изрично попитах дали е нужно да ходя на ФМ в 16-18г.с, отговориха ми, че в Щерев тази ФМ е забранена и не се прави, направо в 20-22г.с. А моето питане дойде именно, защото видях в сайта на Надежда, че има ФМ в 16-18г.с., но само при препоръка на лекаря(ако е изпуснат БХС в 11-13г.с или има някакви съмнения след прегледа). Аз мисля да се запиша в Надежда за втората ФМ 20-22г.с при др Чачева. Има много добри отзиви за нея, но трябва отрано да се запази час. Въпреки че съм доволна от Щерев, но мисля че е добре различни АГ да огледат бебето.
А и при нас казаха, че може би е момиче, но е само предположение. 💕
Nana7, аз за раждане съм се ориентирала към Токуда и др Атанасова, но наистина има време. 😁

И аз съм при д-р Атанасова в Токуда за сега Hug
Много мила и готина лекарка, а и като гледам доста популярна (едвам се доредих до час, а като отидох чаках 2 часа отгоре на моя час).

# 87
  • Мнения: 6
Деница Томова, здравей и добре долша при нас! Hug
За ходенето до тоалетна - нормални са и двата варианта - да ти се ходи по-често, и да ти се ходи както обичайно. И аз не пишкам по-често сега. В Надежда нещо и мен ме объркват с тези прегледи и ФМ... Аз бях сега в 12 г.с. на ранна ФМ и БХС, викат ме пак между 16-18 г.с. но не знам точно за какво. За 20-22 г.с. още никой не ми е казал нищо... Поне знам за д-р Чачева, че е страхотен специалист, така че супер, че си на преглед при нея!

Ти как се записа на ЖК при д-р Павлова? На кол центъра ли звъня или си ходила на преглед при нея? По здравна каса ли си?

Kam_76, привет и на теб! При мен прегледът се проточи повече, защото бебето не искаше да се покаже и ставах да се разхождам, та не съм фактор Grinning Иначе докторът огледа ръцете, краката, преброи пръстечетата на ръцете, показва ми органите (не че аз успях да различа нещо) Grinning Измери каквото трябваше и каза, че всичко е ок. Важното е и при теб всичко да бъде наред, предполагам, че лекарката е видяла каквото трябва Hug
Здравей,

На регистратурата си записах час,тъй като ходих и на ендокринолог,поради високо ТSH,но до колкото знам може и по телефона.
Предупредиха ме,че може да няма свободен час за избрания от мен лекар,тъй  като били много натоварени,но успяха да ме запишат за 25ти чак.Стори ми се доста далече във времето.🙁
Иначе няма да съм по касата,но някои от изследванията,които се покриват от ЗК ще се минат през нея.

# 88
  • Мнения: 309
Ifka, предлагам ти да направиш пренатест за Даун. Може да е някаква грешка, но най-добре направи пренатален тест, ако там излезнат нещата подобно, следва амниоцентеза.
Искам да се успокоиш, стават такива грешки. Може да е нищо! Но наистина направи пренаталния тест- там са 99,9% точност.
Товори с лекаря си за PAPP, нисък е, уж референтните стойности са  над 0,5. Просто, ако може да се чуете с лекаря по ФМ, направете го! Успех и спокойно!
Ами не можах да се свържа с Аг-то, не знам дали е получила резултатите. Аз просто съм много нетърпелива и не мога да чакам някой да ми се обади и да ми каже дали всичко е наред или не е наред.
Както казвате всичко е една статистика, но просто няма как да не се притеснява човек. Кофтито е че всички лекари в Майчин дом Варна по време на празниците са в почивка освен дежурния в спешния кабинет. Ама сега да хукна към спешния кабинет, при положение че с никой не съм коментирала резултатите, не е опция.
Ще опитам да се успокоя и да мисля положително.
Писах и на проф. Кременски с коментар за резултатите, надявам се да ми отговори.

# 89
  • Мнения: 1 073
Ако имаш парички наистина се свържи с някои от представителите на пренатест (избери си фирма) за Варна.
Може и ниската стойност на ПАПП да е създала тази сметка в риска за ДАУН.
Но можеш да пуснеш изследвания в понеделник другата седница и ще излезе резултатът най-късно ден два след нова година, та може и преди това. Много стискам палци всичко да бъде наред и да е просто грешка! Ще чакам хубави резултати от теб!

Общи условия

Активация на акаунт