Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 33 238
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 366
Според мен се консултирай с нея какво да пиеш или с личната ти лекарка.

# 451
  • Мнения: 116
Healthy, дано всичко е наред и бебчо е здрав! Чакаме хубави новини! Blue Heart

Bibons, мен ме записаха на Ж.К. в 9 г.с. Явно навсякъде е по различно време. Не са ми вземали цитонамазка, нито пък влагалищен секрет. Още в 9 г.с. АГ ми пусна кръв, урина. Всичко излезе съвсем нормално. При следващата ми консултация - през февруари, ще пуснем пак ПКК, за да проследим хемоглобина, че ми е нисък.
Дано и твоите изследвания са добре Relaxed

Аз се чувствам много добре. Вече съм в 15 + 3 дни г.с. Гърдите ме болят още и от време на време имам леки пробождания в матката, но все пак бебчо расте. Коремчето ми започна да се оформя, но е най-силно изразено вечер след като хапна Laughing Килограми още не съм качила, или максимум 1. Като цяло нямам неразположения. Чакам с нетърпение втората фетална морфология, която при мен ще е в 21 г. с. Иска ми се да виждаме бебчо по-често, но за сега веднъж в месеца са ми Ж.К.


Момичета, как сте тези дни? Как са симптомите и усещанията? Аз съм на първа Ж.К. утре и много се вълнувам (малко късничко ме записаха май - в 16г.с. съм). Предстоят ми всички рутинни изследвания - кръв, урина, микробиология, чудя се още дали да се съглася за цитонамазка, че не ми се иска барникане по шийката на матката Frowning1

Как се казваше и с каква снимка на корицата беше групата във ФБ? Мисля, че вече е заключена и не мога да я открия в търсчаката. Някой може ли даде линк?

# 452
  • Мнения: 177
Аз съм вече 16г.с+1. Чувствам се отлично, работя от вкъщи, но все пак не си давам много зор с домашните задължения и гледам да си почивам когато имам възможност. Предната седмица бях на ЖК и следващия преглед с ехограф ще е чааак на 22.02 за втората фетална.. Но пък използвам отвреме на време домашния доплер. Вече хващам пулса от раз като само го чувам за минута колкото да съм спокойна и го спирам, гледам да не го тормозя много😂

# 453
  • Мнения: 116
LaLa Land, хубаво е, че можеш да работиш от вкъщи. Аз бях така през ноември и декември - по няколко дни от седмицата от вкъщи, но след Нова година вече всички сме си в офиса. За сега не ми тежи кой знае колко, но ми се приспива много следобедите Laughing Пия по едно кафенце и закрепвам положението до вечерта.

Вие до край ли мислите да ходите на работа или ще вземете болничен по-рано? Аз за сега, живот и здраве, мисля да ходя до 45-тия ден преди термин, но да видим Grinning

# 454
  • Мнения: 1 381
Ох, и аз нещо настинах.. притеснила съм се, не искам да пия АБ, но ми е доста отпаднало. В началото на бременността изкарах и ковид, и доста се натъпках с антибиотици 😑🤦‍♀️ Ще пробвам и аз с чай, мед, лимони..
Усещате ли бебоците вече да мърдат? Аз не мога да разбера черва ли са, бебе ли е 😀
Иначе относно работата и аз мисля да ходя до последно, стига да се чувствам добре.

# 455
  • Мнения: 488
Момичета, минавам да се отбележа, че днес мина първата ми ЖК, взеха ми кръв, урина, микробиология, цитонамазка (притеснявах се от нея, но докторката ме успокои, че няма да бърка навътре и ще действа с по-мека четка) Дано всички резулатати да са добри! Hug Каза, че с бебчето всичко е наред и най-вероятно е момиче Sparkling Heart Мериха ми и кръвно и пулс, а аз така мразя да ходя по болници, че изпадам в лека паника всеки път и бях с пулс 118 и кръвно 129/90. Казаха ми, че съм на границата на високото кръвно, но сигурно било заради нервите ми. Ама сега го мисля... Confused дали не е някакъв проблем... Вашето кръвно как върви?

# 456
  • Мнения: 1 073
На мен всеки път като ми мерят кръвното на ЖК е 130/85, а във всеки един момент, в който си го премеря аз сама (имам си уред у дома) е 103/63, 100/66 някакви.
Мери си кръвното у дома и си го следи от време на време за да ти е спокойно.

# 457
  • Мнения: 488
На мен всеки път като ми мерят кръвното на ЖК е 130/85, а във всеки един момент, в който си го премеря аз сама (имам си уред у дома) е 103/63, 100/66 някакви.
Мери си кръвното у дома и си го следи от време на време за да ти е спокойно.

Ох, значи може и при мен да е такъв случаят. И друг път ми е било така при профилактични изследвания, а пък иначе си се чувствам съвсем нормално през останалото време. Просто изпадам в паника, когато съм в болници и при лекари... Confused Ще си вземем хубав апарат за кръвно, за да си го следя и съвсем да се успокоя! Благодаря за съвета! Hug

# 458
  • Мнения: 6
Здравейте мами,как сте вече почти на половината път?
Аз пиша с един въпрос-притеснено ми е ,защото на феталната уж всичко беше ок (първа фетална),както и биохимичният скрийнинг беше в норми,но лекарката ми каза да дойда в 17гс да видела матката .Механично казах-ок,но после се усетих и притесних-да не би да е видяла нещо и защи точно в 17 гс иска да ме види . Някоя от вас да е имала нещо подобно?

# 459
  • Мнения: 12
Здравейте, за първи път пиша тук. Аз съм в 14г.с. и за сега всичко върви наред. Правихме пренатален тест(заради минали събития ) , а вчера гинеколожката ми ме огледа добре и каза, че всичко изглежда наред. Единственото нещо, което ме притеснява е, че каза ,че бебето се развива с точно 1 седмица назад по размери, но ми каза да те се притеснявам. На мен обаче нещо ми е притеснено. Има ли и други като вас така с 1 седмица закъснение и какво ви казаха. И само да поясня, че си отговаря така с 1 седмица назад още от първия преглед, тогава бях около 8 г.с

# 460
  • Мнения: 89
Минавам с хубави новини. Днес ходих на преглед, с бебчето всичко е наред. Хванах е го как ме целува ❤️ и полът е 100% момче 💙, ще си имаме втори мъж... Какво да кажа.. Генът на ММ пак е надделя, но здраве да е.
Viki9898, възможно ли е да си с късна овулация?

# 461
  • Мнения: 232
Преглед и ехограф???

Момичета, сега от 4 месец колко често ходите или ще ходите да ви гледат?
Моята лекарка каза веднъж месечно, но аз съм паника и ми се струва много време без да виждаме малкия!

# 462
  • Мнения: 1 073
Александрова, аз ходя два пъти в месеца. Веднъж в частния кабинет, веднъж в болницата. Кажи си на АГ-то, че искаш по-често. Естествено ще си доплащаш, тъй като по ЖК при нормална Б. е веднъж в месеца.

# 463
  • Мнения: 331
Здравейте, за първи път пиша тук. Аз съм в 14г.с. и за сега всичко върви наред. Правихме пренатален тест(заради минали събития ) , а вчера гинеколожката ми ме огледа добре и каза, че всичко изглежда наред. Единственото нещо, което ме притеснява е, че каза ,че бебето се развива с точно 1 седмица назад по размери, но ми каза да те се притеснявам. На мен обаче нещо ми е притеснено. Има ли и други като вас така с 1 седмица закъснение и какво ви казаха. И само да поясня, че си отговаря така с 1 седмица назад още от първия преглед, тогава бях около 8 г.с

Здравей! Моят бебо е със седмица назад. В началото беше с 2 седмици назад /заради дълъг цикъл и много късна овулация/, но "наваксахме" с една и в момента сме само с няколко дни назад.
АГ ми каза, че няма нищо притеснително и може и напълно да 'навакса" и да си вляза в официалния термин.
Възможно е да е късна овулация и при теб. Flowers Four Leaf CloverBlush

# 464
  • Мнения: 52
Здравейте момичета, от днес нещо започнах да кашлям но нямам болки в гърлото само кашлица. Може ли някой да ми препоръча нещо ефикасно, четох че сороп Стодал е подходящ за бременни?

Общи условия

Активация на акаунт