Доведен татко

  • 7 272
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 941
Не е точно така. Понякога първия татко изчезва от живота на децата си, защото вече си има нов с нова жена и тогава втория татко реално става основен татко, макар и не биологичен. И това семейство си става неговото семейство. Затова е много важно дали втория татко се чувства на място там и дали е готов да поеме тежестта на титлата. Ако не е, по-добре да си тръгне преди нещата са се станали още по-сложни появявайки се и негово сети в картинката.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
О, първият както изчезва, така се и появява в момента, в който му е изгодно. Обикновено иска нещо да вземе, а не да даде. А вторият баща винаги знае, че това не са неговите биологични деца. Всеки го тегли към неговото, колкото и да звучи недобре. Жените са същите.

# 77
  • София
  • Мнения: 13 778
Сестра ми се разведе преди 25 г. с дете на 2 г. От бившия й ни вест, ни кост и досега. Не го е виждала и чувала. С детето си той се е виждал сумарно 10 пъти за всички години. 2 г. след това срещна човек, който обикна нея и отгледа дъщеря й. Имат и обща дъщеря. И за двете й деца Татко е съпругът й. Голямата ми племенница има вече свои деца и тези деца носят имената на майка й и баща й (на този същия, на небиологичния). Родният й баща разбра от ФБ, че има внуци и честити също по ФБ. Съпругът на сестра ми никога не е делял дъщерите СИ, независимо дали са негова кръв или чужда. Но той от началото подходи отговорно и направи и невъзможното да го приеме "чуждото".

# 78
  • Мнения: 15 941
БНД ми честити РД на сина ни с пожелания към мен и втория ми съпруг  “Да ви е жив и здрав”. Взима го на всяка ваканция по веднъж за 2 часа. Всички приятели на синковеца знаят кой е баща му - втория му баща. Нито приятелите му, нито учителите, нито съседите знаят кой е биологичния му баща - всички мислят, че е втория ми съпруг. А първия му баща дори не знае в кое училище е приет след 7-ми клас, не знае колко е изкарал на НВО, не знае в каква паралелка учи и т.н. Така че да - понякога втория баща наистина е БАЩАТА и човек трябва да е сигурен, че е тотов да поеме тази отговорност. И моя случай не е прецедент.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Често идва обрат и детето изведнъж се лепва за първия си баща, а отношението към втория става "ти не си ми баща". Ужасно е за мъжа, който е отгледал детето. Кръвта вода не става. Несправедливи варианти, но ги има.

# 80
  • Мнения: 18 883
И собственото ти дете може да се изцепии да те нарани.
И все пак ако биологично си готов да създадеш човече, психически да приемеш за свое  друго дете  изисква повече зрелост.

# 81
  • Мнения: 6 166
Аз на обратното бях свидетел. Една жена сериозно агитираше едно момиче, което си държеше на това, че вторият й баща го приема за истински баща. Емм не се отказа жената докато не я убеди, че кръвта вода не става и истинският й баща е само един и той е биологичният. Така, че не винаги децата са виновни. Околните също може да са.

# 82
  • Мнения: 15 941
Изразът “Кръвта вода не става” е най-голямата глупост и е бил актуален в едни вече отминали времена, когато да си разведен е срам, а да си осиновен /или осиновител/ е два пъти по-голям срам.
Аз не говоря и не поддържам никакви отношения с майка ми вече 11 години. Причината е, че тя не понася сина ми /първия й внук/ от деня на раждането му, защото е зодия скорпион. Къде е кръвта тук?

# 83
  • Мнения: 1 732
Изразът “Кръвта вода не става” е най-голямата глупост и е бил актуален в едни вече отминали времена, когато да си разведен е срам, а да си осиновен /или осиновител/ е два пъти по-голям срам.
Аз не говоря и не поддържам никакви отношения с майка ми вече 11 години. Причината е, че тя не понася сина ми /първия й внук/ от деня на раждането му, защото е зодия скорпион. Къде е кръвта тук?
Ужас...като го прочетох настръхнах,тази жена явно не е добре психически.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 379
Изразът “Кръвта вода не става” е най-голямата глупост и е бил актуален в едни вече отминали времена, когато да си разведен е срам, а да си осиновен /или осиновител/ е два пъти по-голям срам.
Аз не говоря и не поддържам никакви отношения с майка ми вече 11 години. Причината е, че тя не понася сина ми /първия й внук/ от деня на раждането му, защото е зодия скорпион. Къде е кръвта тук?


Не. Айде, за име да се сърдят разбирам (даже не го разбирам, но както е), но за зодия, тоест независеща и от теб причина?
Не мога. Честно. Хиля се, защото мозъкът ми не може да го асимилира.

# 85
  • Мнения: 2 039
Ако няма да обичате детето безрезервно и също така да се грижите за него,по добре не се захващайте.Само неприятности ще имат всички замесени.Но за това трябва да обичате майката...

Това са пълни глупости. Какво значи да обичаш детето безрезервно? Какви са тия условия и вирене на нос.

Обичаш жената, децата й ги приемаш и това е напълно достатъчно.
Благодаря за квалификацията.Смятам,че всеки е свободен да изказва мнение във форума.Моето мнение е такова !

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Кръвта си е кръв и наистина вода не става. Много си е актуална приказката дори. А човек не си избира най-близките роднини, затова и от тях най боли, но рано или късно хората се помиряват, дори да е късно.
В общи линии най-интересното на религиите е, че в техните книги се намира цялата палитра обичайни отношения между хората.

# 87
  • Мнения: 7 492
Много си е вярна поговорката "Кръвта вода не става". В посочения пример с внучето не мога да си го представя, освен ако някой от участващите не е психично болен. Съдби различни.

# 88
  • Мнения: 6 166
Мддамм. Обаче знаете ли какво наистина значи тази поговорка. В пълния й блясък е: Кръвта на завета е по-силна от водата в утробата.

Това означава, че кръвта (буквално, не намек за споделената генетика или родословие), пролята от войници, воюващи заедно, води до връзка между тях, която е много по-силна от семейните връзки (дори с тази, в чиято утроба сте започнали живота си).

С други думи тези, с които мелиш хляб са ти по-семейство от тези, които са ти рода. Защото родата може да са идиоти. И средата може да са идиоти. Но тези, с които имате обща цел, общо бъдеще са ти семейство.

# 89
  • София
  • Мнения: 35 332
Кръвта вода не става на думи. Де юре има стойност на ежедневник.
За родители, братя, сродници.
Истината лъсва като тиган на месечина, рано или късно.
Има залитания по мечтата, идеализирания образ, очакванията. И да, те не са 2-5-9 дни в годината.
После ставаш голям и разбираш.

Общи условия

Активация на акаунт