МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка

  • 13 646
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 004
Сега да напиша че при първата бременност усетих бебето 17та седмица и лекарката така и не ми повярва.
А за сладкото на мен ми се яде сладко, а от кисело ми се гади. Аз и така си мисля че ще е момиче, та може и вярно да се окаже.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Здравейте в новата темичка. Сложих снимка и на моето бебче в албумчето ни http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1246676. Не се вижда много добре, но вечее публична личност  Grinning. Айде и другите мами да качват снимки Simple Smile

# 17
  • Мнения: 126
Честита нова темичка и от мен!Нека в следващите страници изпишем само хубави неща за нашите пекрасни бебоци! Heart Eyes  Stuck Out Tongue Winking Eye Turn-l fadein  154uu 55  byeuu  jumpuu
zayo ,аз се записах при Томова за фетална морфология,но не знаех че може при нея и за биохимичен скрининг.Тия дни ще питам моя док при кой ще ме прати за него.Ако може още....
Момичета,как вървят коремчетата!?Аз имам чувството,ч моя въобще го няма никакъв.По-скоро приличам на дебеланка,отколкото на бременна вече в 14г.с. Sad

# 18
  • Мнения: 79
mini_79, браво за чудесната темичка.
Аз имам едно въпросче за албумчето.Как мога да намеря снимките,които публикувате?В някаква определена категория ли са сложени?Извинете ме ако ми е много тъп въпроса.
Аз от две вечери много внимателно се самонаблюдавам  и ми се струва,че усещам слаби движения, но още не съм съвсем убедена.Ще почакам още малко.
И да ви питам нещо.Може ли профилактично да вземам витамин С и по колко.Или е по-добре да взема други комбинирани витамини newsm78

# 19
  • Мнения: 1 004
Марче, не съм казала при нея  Crossing Arms
Просто казах че ще го правя, преди да ида при нея и с резултатите уж ама то всичко се обезсмисля, 21ва седмица е късно за каквото и да било. smile3514 Как може такова нещо незнам - нали все пак си даваш парите, плюс това тя ме прехвърли някаква Василева да ме записва и тя ме убеждаваше как тогава съм 20та седмица и имало време  newsm61

# 20
  • София
  • Мнения: 726
Зайо, не е късно 21 седмица - аз с първата си бременност ходих при Томова в 20-та седмица и в тая седмица правих и амниоцинтеза.

Доцент Кременски (при който ходихме на генетичната консултация) ни обясни, че ако не дай Боже се наложи нещо, то аборт се прави по медицински показатели до 24 седмица.

Иначе горещо ти препоръчвам Томова - прекрасен специалист, много обяснява и успокоява!

За яденето и пола - ами на мен ми се яде и кисело и сладко  newsm78? Имам си малко коремче, но според мен е повече от ядене, а не от бременеене. Качила съм вече 1,5 кг и много ми стана криво като се премерих тази сутрин.... Знам, че ще се качва - няма начин, ама поне по нататък - още ми е много рано. И такива пристъпи на глад ме гонят от време на време, че нямам думи.

# 21
  • Мнения: 1 004
Абе и моята лекарка затова ми я препоръча, ама то до 20та се правят тези неща, а аз ще съм в 21ва и то в края  Sad
Аз си мисля, че после резултатите не са така точни....не е въпроса за аборта, ама де да знам вече

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Дакра, влизаш през Вход, пишеш името и паролата и отиваш точно там, където искаш  Wink

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз корем си имам вече и от доста време се каня да го снимам, както и да кача снимка на бебото. Иначе за килограмите съм вече 4 +, като не съм увеличила яденето, защото нямам кой знае какъв апетит, даже като че ли съм го намалила. Незнам, какво ще става по-нататък. Март месец ще съм слон, ама здраве да е. Относно това, което ми се яде - ами нищо на сладко наблягам повече от преди, иначе си хапвам де, е на кисело още по-малко, вчера се мъчих един лимон да ям, ама мъжа ми се напика да се смее на моите физиономии  Sick

# 24
  • Мнения: 7
Здравейте скъпички!!! Срам не срам, аз пак искам да питам нещичко... Тази фетална морфология, аз много искам да си я направя, но моят доктор нищо не ми е споменавал за това... Обаждах се в клиника Торакс в Пловдив, жената с която разговарях ме попита "Какво е това (животно)?" и аз изтъпях... В крайна сметка, се разбрахме, че искам обстоен преглед на 3D видеозон и ми каза, че ще ми струва 80лв. Фема, ти не спомена ли нещо за 40лв. Вече нищо не разбирам... Ако отида и ми направят стандартен преглед на 3D видеозон, това не ме топли изобщо, нали целта е да се разгледат всички органи и т.н. И друго, феталната морфология  и биохимичния скрининг за всички бременни ли са препоръчителни, в смисъл, аз разбирам ползата от първото например, но второто не смятам да си го правя. Ще ви бъда благодарна ако ме просветите малко...    Embarassed  

# 25
здравейте момичета!

Радвам се за всички мами които усещат бебеците си вече Hug Аз четох в календара на бременността, че при второ дете, при крехка изика на майката и при закрепено бебе ниско в корема,  може да се усетят движения и преди 16 седмица.

аз усещам две странни болки - притискане от време на време в разлини части на корема и  пробождания ниско долу за много кратко и то сутрин /но днес няма такова нещо/. за пробожданията разбрах от форума, че може да са от разтягащата се матка, но за притисканията не знам.
Ще чакам и ще чета за вашите усещания. Grinning колко ли е вълнуващо да усетиш движение в теб? - ах!...

колкото до изследванията - зайо,и аз бях решила да се записвам тези дни при Томова, но както става от твоите постери - това няма да стане и затвърждава решението което взехме с моя мъж - Няма Naughty да си правя никакви изследвания за симптоми. Знам, че много от вас може да ме разкритикуват, но много прочетох по въпроса - скрининг, морфология и амниоцинтеза и като обмислихме всичко взехме това решения. Създаването на едно бебе е божа работа - едно от тайнствата в живота ни / за момичета които ще встъпват в църковен брак - попа ще им каже че венавката е едно от божиите тайнства - тайнството Венчание/, така че чакам моето бебе с радост  Hug и вяра  Praynig!

Зайо, както ти пишеш си решена да правиш всики изследвания,затова да ти разкажа за моята кумица,тя също си прави всички изследвания и скрининга и показа среден риск и нямаше часове при Томова и тя изпускаше сроковете - 20 седмица, но като  казала на Томова за резултатите от скрининга и че ще е късно за морфология когато има свободни часове, тя намери време и я прегледа в срока. Така че май има начини да си намериш час при Томова,но може би първо трява да направиш скрининга.

И накрая да засегна темата - пречуствия за пола и видиве храни. Аз досега не съм записала усещанията си, защото са противоречиви - сънувам че имам момче, но като си гледам леко видимия ми корем, мнението на майка ми, че ми личи че съм бременна, а и корема не е изръкнал както при моята кумица си, така че си мисля че може би ще е момиче  stork-girl, а и ми се яде сладко /дори и през първите месеци, а аз не съм хич по сладкото - един бонбон и усещам захарта в него/ и само малко ми се ядеше туршия през първите месеци, а сега никак.
Така че може би ще е момиче! Ще видим може би скоро при доктора Wink

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 12:22 от Sade

# 26
  • Мнения: 1 004
sade, благодаря ти! Така ще направя и аз.
Аз иначе също мислех нищо да не правя, ама стигнах дотук накрая.
Иначе наистина всичко е Божа работа, и каквото ти е отредено, няма да те подмине, но...ние все искаме да се застраховаме Embarassed

А с първата ми бременност ми беше толкова спокойно и дори не се зачитах върху тези изследвания дори не знаех какво представляват и не ме интересуваше, а сега  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 126
Момичета,аз не виждам защо толкова се притеснявате за тези морфологии и срининга.Още повече щом докторите ви не са ви споменали за това.Това не са много евтини изследвания и се предполага,че всяка злокачествена бременност завършва със спонтанен аборт и то още в началото.Аз до колкото знам тези изследвания се препоръчват за жени,които вече веднъж са родили дете с проблем или майката е над 38г.Всички тук сме млади и не мисля че има място за съмнения.Не се притеснявайте толкова.
Аз искам да направя такова изследване по изрично желание на таткото,понеже той преди да забременея взимаше много лекарства за лечение на черен дроб.Това са ни притесненията за някакво отклонение.И все пак се надявам,че няма да има проблем,но за собствено успокоение...морфология поне за сега!
Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 416
Здравейте скъпички!!! Срам не срам, аз пак искам да питам нещичко... Тази фетална морфология, аз много искам да си я направя, но моят доктор нищо не ми е споменавал за това... Обаждах се в клиника Торакс в Пловдив, жената с която разговарях ме попита "Какво е това (животно)?" и аз изтъпях... В крайна сметка, се разбрахме, че искам обстоен преглед на 3D видеозон и ми каза, че ще ми струва 80лв. Фема, ти не спомена ли нещо за 40лв. Вече нищо не разбирам... Ако отида и ми направят стандартен преглед на 3D видеозон, това не ме топли изобщо, нали целта е да се разгледат всички органи и т.н. И друго, феталната морфология  и биохимичния скрининг за всички бременни ли са препоръчителни, в смисъл, аз разбирам ползата от първото например, но второто не смятам да си го правя. Ще ви бъда благодарна ако ме просветите малко...    Embarassed  

Препоръчвам ти да отидеш при д-р Даскалов. Той е добър специалист. Прегледът по принцип струва 40 лв. Миналата бременност видя пола в 18 г.с., този път в 16г.с.
За другите неща, които гледа съм абсолютно спокойна. Гледахме мозъка, сърцето, кръвотока на бебето, видя се, че има изградени лещи на очите, плацентата, измери бедрената кост, обиколката на главата. Гледа ме доста продължително и всичко обяснява.

Тези на рецепцията на са гинеколози и вероятно затова не са запознати с тези термини. Феталната морфология е един най-обикновен преглед с ехограф като всички други, просто се нарича така заради определените седмици, когато се прави. Мен всеки път този лекар ме гледа доста продължително.

Предишната бременност ходих само един път на държавна консултация, лекарката ме видя за 50-60 секунди и това беше. Но този лекар по принцип си гледа всичко всеки път, затова ти го препоръчвам.

За храните - според мен това са поредните бабини деветини. Аз не вярвам въобще на такива неща. Миналият път ми се ядеше много кисело, сега сладко, което го доказва.  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 232
Бимба не знам дали е рано още за пола защото предишната бременност в началото на четвъртия месец докито рече и отсече , че ще е мъж.
Здравейте да ни е честита новата темичка.Еви и аз се надявам като отида в началото на октомври доки да може да ми каже момиченце ли е или момченце,но първо важно е само да е здравичко.Има много добри ехографисти,дори на обикновен ехограф рано различават пола,а вече Д са си екстри отвсякъде Simple Smileи

Общи условия

Активация на акаунт