Свикна да го носим на ръце

  • 5 830
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Едва ли "свикна" е точната дума. Детето се чувства добре, когато майката го носи - на топло, сигурно и приятно местенце. Усеща дишането и пулса на майката, както го е усещало през цялата бременност - това му действа като нещо познато и му дава усещане за безопасност. Затова плаче щом го оставим само. Чувства се непривично и неестествено. По време на бременността в корема на мама бебчето е свикнало на движение, майка е изправена - съответно и то; майката се движи - и бебето също.
За него нормалното положение е точно това - да се движи, да разглежда света от удобните прегръдки на мама.
Има много изписано по форума за носенето на ръце ...можете да прочетете.
Идва момент, когато детето изобщо не иска да го носят на ръце.
Тогава ще се наложи да тичате след него/нея...
Не е лесна тази професия "мама" ... Sunglasses

Съгласна съм напълно.

Гушкай си бебето, това са само няколко месеца. Аз доста често нося Килиан. Той много обича да наблюдава какво правя. Слагам г в кърпата и с него готвя, чистя, подреждам и се наслаждавам на тези моменти, защото знам, че отминават бързо.

# 16
  • Мнения: 578
Няма да те плаша, но ние бяхме същата работа. Алекс така ревеше до 7 месеца, че и повече. А беше и доста дебеличък. Не ме питай как ме болеше кръста от постоянното носене. Да не казвам, че без да го държа на ръце и не заспиваше. И това почти до преди месец...Никога не съм го оставяла да реве, защото просто не мога. А при вас може да е от колики. Моя си беше разглезен по рождение Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 165
И ние сме така;и аз не знам какво да правя.Останем ли повече от 20 мин на едно място-край;аз не мога да свърша нищо в къщи,а вече и навън започва същото.Пробвах с одтавянето да реве-ужас;ушите ми пищят после по два часа,а малкият започва да се задушава накрая и да хрипти-въобще този съвет се оказа неприложим ooooh!
и при нас е същото.ако я оставя да реве или повръща или се засинява и затова си я нося.ей дори сега двете пишем на компа Grinning
Едва ли "свикна" е точната дума. Детето се чувства добре, когато майката го носи - на топло, сигурно и приятно местенце. Усеща дишането и пулса на майката, както го е усещало през цялата бременност - това му действа като нещо познато и му дава усещане за безопасност. Затова плаче щом го оставим само. Чувства се непривично и неестествено. По време на бременността в корема на мама бебчето е свикнало на движение, майка е изправена - съответно и то; майката се движи - и бебето също.
За него нормалното положение е точно това - да се движи, да разглежда света от удобните прегръдки на мама.
Има много изписано по форума за носенето на ръце ...можете да прочетете.
Идва момент, когато детето изобщо не иска да го носят на ръце.
Тогава ще се наложи да тичате след него/нея...

Не е лесна тази професия "мама" ... Sunglasses
и аз съм съгласна с това твърдение.сега са моментите на най-голяма близост,ще си спомняме след време за тях с умиление.

# 18
  • Мнения: 1 284
и ние бяхме така, беше някъкъв период който отмина за щастие сега му давам играчки и се заиграва Hug

# 19
  • Мнения: 1 294
На моето момиче също много му харесваше носенето на ръце постоянно, а аз без ръце останах Sad
За около 2 седмици я отказах, като се занимавах непрестанно с нея и я разконцентрирах от желанието и да се мачкотим( с играчки, приказвах й, правих й смешни мутри...) и така до момента в които ревнеше и я взимах на ръце Mr. Green.Не съм я оставяла да плаче, стремях се да и отвлека вниманието .Постепенно ревовете намаляха и сега голяма игра и смях пада, почти не се сеща за мачкотене.
Според мен за детето е важен контакта с майката, а не апатичното му размотаване на ръце по зял ден.И все пак детето ми всеки ден има нужда от моята прегръдка Hug Heart Eyes, просто вече не сме срастнали една с друга.  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 896
Носи си бебето - това е най-прекрасното време на близост, за което един ден ще си спомняш голямо умиление и носталгия. Носенето е изключително полезно и приятно за детето - то не е каприз, а негова естествена потребност. Вземи си слинг или кенгуру за да са ти свободни ръцете и си свиркай.
Аз носих моето дете почти до годинка в слинг - е, не постоянно, но много често на разходка или вкъщи когато искаше да се гуши. Сега тича сам и не мога да го настигна - за всяко нещо си идва моментът.
В никакъв случай не го оставяй да плаче - така освен че го стресираш, му даваш сигнал, че чувствата му нямат значение и че нямаш намерение да им обръщаш внимание.
Приятно гушкане!

# 21
Ние също имаме този проблем и даже често спорим с таткото, защото според него аз я лигавя и трябвало да съм по-твърда. Според мен си е до детето. Има деца, които искат внимание - ако си играете с тях са доволни, но има и такива, които признават само носенето. Моята обича да си играем, но издържа около 1 час с целия арсенал от играчки, подавани и постепенно. След това, обаче, признава само на ръце и то права, за да гледа (за справка на консултацията преди месец отчете 6,950 кг. Сега колко е не смея да мисля). Ако я оставя да реве млъква само за по няколко минути, колкото да си почине и после, за да я успокоя ми трябват часове. Така, че носим си се по цял ден, защото на всичкото отгоре почти не спи през деня. Очаквам момента, когато ще започне да седи самостоятелно и да пълзи, за да мога да свърша нещо без тя да ми виси постоянно на ръцете.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Едва ли "свикна" е точната дума. Детето се чувства добре, когато майката го носи - на топло, сигурно и приятно местенце. Усеща дишането и пулса на майката, както го е усещало през цялата бременност - това му действа като нещо познато и му дава усещане за безопасност. Затова плаче щом го оставим само. Чувства се непривично и неестествено. По време на бременността в корема на мама бебчето е свикнало на движение, майка е изправена - съответно и то; майката се движи - и бебето също.
За него нормалното положение е точно това - да се движи, да разглежда света от удобните прегръдки на мама.
Има много изписано по форума за носенето на ръце ...можете да прочетете.
Идва момент, когато детето изобщо не иска да го носят на ръце.
Тогава ще се наложи да тичате след него/нея...
Не е лесна тази професия "мама" ... Sunglasses
И аз така мисля. Марти също когато е буден не иска да лежи. Иска само на ръце и то да е прав. Трудно, е но не е непостижимо.... пробвах да го оставя да реве, но нямяше ефект... затова си го гушкам, той щастлив и усмихнат, а аз спокойна (малко изморена, ама това е нормално).

# 23
  • Мнения: 3 929
Правил ми е такъв проблем, само като съм била заедно със свеки или с майка ми. Иначе като го разхождах само двамата, не. Отдавна не сме имали подобен проблем. Или ще отмине този период, или ще го носиш. За съжаление е така. Етърва ми така свикна племнника на ръце и за возене в количка и дума не можеше да става. Така сме били аз и брат ми.

# 24
  • Мнения: 3 929
Защо не пробваш да направиш престоя в количката по-интересен. Измисли нещо. Така че да стои в количката да стане интересно за него - с някаква играчка, със самата количка, знам ли.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Всичко си е период момичета и ще се изживее Simple Smile.Не оставяйте децата си дълго да плачат,гушкайте си ги.Моя звяр постоянно го носих на ръце и още от време на време иска да го нося,но рядко.След 6-7-мия месец като започна хубаво да сяда започна и да се заиграва и малко по-малко почна да ми улеква.А иначе и ние си готвехме задружно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 590
Едва ли "свикна" е точната дума. Детето се чувства добре, когато майката го носи - на топло, сигурно и приятно местенце. Усеща дишането и пулса на майката, както го е усещало през цялата бременност - това му действа като нещо познато и му дава усещане за безопасност. Затова плаче щом го оставим само. Чувства се непривично и неестествено. По време на бременността в корема на мама бебчето е свикнало на движение, майка е изправена - съответно и то; майката се движи - и бебето също.
За него нормалното положение е точно това - да се движи, да разглежда света от удобните прегръдки на мама.
Има много изписано по форума за носенето на ръце ...можете да прочетете.
Идва момент, когато детето изобщо не иска да го носят на ръце.
Тогава ще се наложи да тичате след него/нея...

Според мен е точно навик, свекърва ми като я гушне пак се успокоява.
Не е лесна тази професия "мама" ... Sunglasses

# 27
  • Мнения: 590
остави го да реве, така ще е няколко дни докато отвикне.бебетата много бързо се адаптират към всичко.

# 28
  • Мнения: 23
И ние сме от носещите се на ръце.
Така е от както се е родила моята малка мишчица-глизанка (а не гризанка) както и казваме Heart Eyes
Кога започнаха коликите, само така се успокояваше, и като я сложа изправена на корема ми заспиваше, даже си подлагаше ръчички под главата. Сега мъжа ми казва, че прилича на маймунче, като е закачена за мен с разперени ръце.
Почти само на ръце заспива, а понякога и на гърдатата. Всеки ми вика не я свиквай, ти ще страдаш, но да ви кажа повече страдам като я слушам как плаче. Ето снощи викам си ще я оставя да плаче и ще заспи сама. Сърцето ми се скъса, тя плаче, а аз двапъти по-силно от нея, неиздържах и си я гушнах.
 А при нас проблема е, че не иска в никой друг да стои, успяват да я гушнат малко когато е токущо нахранена и наспана и след половин час елате да видите, рев че не е в МАМА. Дори и в таткото не иска да стои много, особено вечер, когато е изнервена и уморена. Има моменти когато, нямам сили да я нося, но някак си намирам.
През деня почти не спи, най-много половин час и после спи само ако е в мен. Разходките отдавна са само в кенгуру, а и така ми е по удобно като ходя по магазините. Мисля да си ушия и слинг.

Така, че и аз мисля че си е до характер на детето, според мен са почувствителни и се чувстват по-спокойни и сигурни когато мама ги гуши. Толкова е сладка като я погледна как спи на гърдите ми Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 816
Слинг ме спаси Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт