От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 20

  • 38 142
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 167
Някой има ли инфо дали има опашки пред Габиели
За офиса в София, днес имаше 2-ма човека в 13.30

# 16
  • Мнения: 767
Някой с инфо от Габиели как ще процедират с превоза след 01.01.2021?
Hug

# 17
  • Мнения: 144
Някой с инфо от Габиели как ще процедират с превоза след 01.01.2021?
Hug

Днеска ходих при тях да взема пратки (в Бургас) и ми казаха, че всичко си е както преди, нямало да има никакви промени след Нова година. Ако имало щели да публикуват на сайта си новина. Дори за заповедта от министерството ги питах и казаха, че нямало никакви проблеми и си влизат камионите от Великобритания.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Е, не може да няма промени! Нещо не сте се разбрали.....

# 19
  • Мнения: 144
Е, не може да няма промени! Нещо не сте се разбрали.....

И аз това си мисля, но това ми казаха (едно младо момче и една жена, които работят там откогато ходя при тях). Дори ми казаха, че обявените курсове на сайта им, си вървят по график.

Но да, за всеки случай, след Нова година ще гледам да поръчвам каквото да било. Или поне ако излезе някаква новина до тогава. Тъй като и аз съм на принципа, че не може да няма все някакви промени...

Някой ако има информация от Габиели от някой друг град, да каже. Варна, Пловдив, София... Нещо друго да е разбрал или да са му казали?

# 20
  • софия
  • Мнения: 25 457
Да, никакви проблеми няма, как ще има.

Габиели в кой паралелен свят живеят?

Without an agreement, the two parties would fall back into the rules of the World Trade Organization (WTO), synonymous with customs duties, quotas, as well as administrative formalities that could lead to massive traffic jams and delivery delays.
https://www.lesoir.be/345370/article/2020-12-23/brexit-accord-im … zcHjuIQ-7HtiqL2Wk
Настоящата обстановка е посплашила англичаните и е възможно да има сделка.

Защо очаквате превозвачите да ви кажат какво ще бъде при положение, че на политическо ниво няма яснота?

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 06:34 от zvаnchе

# 21
  • Мнения: 14 489
На Габко последния камион, който тръгна на 19 декември с дата на пристигане 29.12 в момента е с дата на пристигане в България 4 януари. Не знам Габиели как са успели да прехвърчат над Дувър

https://nova.bg/news/view/2020/12/24/309386/%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D … 0%B2%D0%BD%D0%BE/

# 22
  • София
  • Мнения: 3 853
Ходихме до Габиели към края на работното време и нямаше хора. Доволна съм, че пратката пристигна навреме, защото в нея имаше нещо за прахосмукачката робот, която ми е безценен помощник от толкова години.
Благодаря на всички, които писаха, че няма опашка от хора за пратки!
Не съм поръчвала нищо засега, което да пристигне в офиса им в Лондон след Коледа и евентуално след Нова година, защото не съм попадала на нищо изгодно.

# 23
  • Мнения: 1 997
Не знам Габиели как са успели да прехвърчат над Дувър
С някакъв алтернативен маршрут, едва ли това е единствения път да се напусне острова (  може би през Холандия ). И аз имам същата информация като Мирослав. Може би на ръба на закона ще действат..

Миналия понеделник направих поръчка ( от сайт за помощни средства , който доставя до БГ с DHL ) не защото ми трябват спешно, а най-вече после да не плащам мита/такси/ДДС, че е доста голяма сума.
Вчера имам мейл да ме уведомят че пратката ще може да напусне UK на 4.01 и ще се наложи заради липсата на споразумение да плащам такси.
Скрит текст:
Thank you for your recent order ... Your order has left our warehouse but unfortunately there are huge delays with the parcel carriers connecting into the European carrier network. We have been told by DHL that the earliest date they can take our orders out of the UK is now Monday 4th January 2021.
We believe that by then the UK’s transition period for leaving the EU will have ended and there will be no active trade agreement between UK and Europe. The key implication of this is that all shipments will need to be processed under WTO rules and normal tariffs will apply.
We therefore believe that the best thing we can do at this stage is cancel your order as we cannot be certain what additional charges and duties will be owed.  
Additionally, we cannot pay those charges in advance for you and you would need to pay them directly to the carrier plus a handling fee of around Euro6 per order. We estimate that the additional charges in a no-deal Brexit will be more than 10% for most orders but up to the 30% on trade orders.
Не ме притеснява закъснението , общо взето поръчката е за запас, но след като е била направена средата на декември, коя дата ще се взема под внимание датата на поръчка или на доставка ?

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 11:33 от Casual

# 24
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Със сигурност никой от превозвачите няма да спре да приема пратки на адреса си в Англия. Просто след това ще се плаща ДДС и др. такси. Като внос от трета страна.

# 25
  • Мнения: 144
Именно! Просто Габиели говорят с някаква не 100%, ами направо 1000%-ова сигурност, че всичко си е както си е, без никакви промени. Защото същото ми казаха преди около седмица, но си викам хайде време има още, ама вчера ми го казаха същото и то на място като бях. А и на мен самия ми е странно всичко това.
Единствено си го обяснявам да не са от най-умните, които работят там, но пък не вярвам толкова да нямат информация и да вземат да ни лъжат.

За това ми е интересно дали някой от тука е чул от тях от някой друг град. Като Варна, София или Пловдив.

# 26
  • Мнения: 144
Със сигурност никой от превозвачите няма да спре да приема пратки на адреса си в Англия. Просто след това ще се плаща ДДС и др. такси. Като внос от трета страна.

Просто работата е че от Габиели ми казват, че няма да има абсолютно никаква промяна на този момент. Включително и на цените им след Нова година.

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
А някой дали знае последния камион на ГГБГ, който тръгна на 18.12. От Англия дали е вече в България? Не знам номера на курса....

# 28
  • софия
  • Мнения: 25 457
Току-що мъжът ми каза, че е получил мейл за курс от 13.12. от УК. Вероятно след Коледа ще е следващия камион.

# 29
  • Мнения: 1 997
Със сигурност никой от превозвачите няма да спре да приема пратки на адреса си в Англия. Просто след това ще се плаща ДДС и др. такси. Като внос от трета страна.
Именно.
За това беше предходния ми пост - коя дата ще се взема предвид за таксите - поръчка или доставка ?

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 11:33 от Casual

Общи условия

Активация на акаунт