От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 20

  • 38 139
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 144
Здравейте, чакам Амазон пратка с Габиели, но в сайта им ми излиза със статус “заявена”, а според Амазон е доставена на 20.12. Писах им да питам и нямам още ни отговор, ни ъпдейт на поръчката. Някой от вас с опит или подобна ситуация?

Явно много работа, и днеска публикуваха на фейсбук страницата си почивните дни.
Аз чакам 10 пратки, а в сайта им са отбелязани само 8, а вярвам че до сега са дошли, тъй като от преди време съм ги поръчал. Та, според мен просто не са ги отбелязали покрай многото работа и незнаенето какво щеше да стане с Брекзит и т.н.

# 46
  • Мнения: 2 280
Днес ми пристигнаха 2 пратки в UK склада на Габиели , бях ги регистрирала и ми ги потвърдиха след това. Но напоследък все ги отбелязваха като нови пратки, вместо да ми потвърдят заявените.

# 47
  • Мнения: X
Сигурно ли е, че няма да има 20% ДДС? Мъжът ми вика, че щяло да има, въпреки търговското споразумение.
Сигурно е, че ще има ДДС.
Цитира се свободна търговия. Не би следвало да има ДДС.
Свободна търговия е без квоти, рестриктивни мита и т.н. ДДС е данък в ЕС, УК вече не е част от съюза и се явява трета страна

# 48
  • Мнения: 14 489
Това е ако превозвачът декларира внос.
Ако са си оформили транспорта Англия - България с друг вид услуга няма да има ДДС. И то е логично щото те дори не знаят какво има в тези пратки, нито на каква цена са...

# 49
  • Мнения: X
А?
Да не би български пощи да знаят какво има в пратките преди да съберат ДДС? И като каква друга услуга ще го оформят, след като на границата на ЕС трябва да декларират товара?
Вакуум под налягане?

# 50
  • Мнения: 144
Добре де, нали за това беше въпросната сделка, уж всичко да си е максимално по старому. То пак един вид така всичко ще поскъпне пак за внос-износ за Англия.

Малко се разрових из нета, ето какво пише точно:

Мита, данъци и такси: Стоки на стойност до 668 млрд. паунда, ще могат да се търгуват на общият европейски пазар без да се налагат допълнителни мита или квоти.

# 51
  • Мнения: 7 564

Сигурно е, че ще има ДДС.

Свободна търговия е без квоти, рестриктивни мита и т.н. ДДС е данък в ЕС, УК вече не е част от съюза и се явява трета страна

Как е толкова сигурно? Знаете ли на какво основание се начислява това ДДС при внос? Или сте митнически агент?

# 52
  • Мнения: 144
И аз не го виждам това ДДС.  В смисъл, аз с такова впечатление останах. Че цялата тази дандания беше да се избегнат тези работи.

# 53
  • Мнения: X
Законът е ясен. От 1.1.2021 Обединеното кралство не е член на ЕС и по всички митнически и търговски закони на съюза е трета страна.
Всяка стока или услуга от страна извън ЕС подлежи на данъчно облагане. Кое точно не е ясно? Или сте с мисълта, че UK ще внася вместо ДДС вместо вносителя?
Така или иначе до момента сте плащали ДДС в обединеното кралство.

# 54
  • Мнения: 144
Така или иначе до момента сте плащали ДДС в обединеното кралство.

???

# 55
  • Мнения: 13 265
Продължават да ми седят пратките от 04.12 и 11.12 в офиса на ггбг. Телефон не вдигат, на мейли не отговарят.  По-бързо май им стигат пратките от чужбина до България отколкото от склада в София до адрес в София.
Каква ми е опцията да се дигна и да загубя един ден в чакане на опашка пед офиса им и току виж ми казали, че е в някой бус за разнос.
То бива бива, но от 4 декември да не могат да ми доставят пратка ми е неприемливо и тогава със сигурност не са били толкова затрупани.

# 56
  • Мнения: 7 564
Mr. Smith, споразумението включва търговски, митнически и данъчни въпроси. Не знам обаче за кой точно закон говорите, който е ясен, разяснете, моля. Разяснете и кои са търговските и митническите закони на ЕС, според които всяка стока или услуга извън ЕС подлежи на данъчно облагане. Grinning Joy

П.С. ДДС се дължи навсякъде.

# 57
  • Мнения: 144
И аз с такова впечатление останах. Че цялата дандания си беше именно за това свободно придвижване.

Като цяло тука всички смятам, че ни касае следното: Всички, които ползваме фирми (Габиели, Габко, ДжиджиБиджи..) за да ни докарат онлайн поръчките от Англия, ще доплащаме ли нещо когато си взимаме пратките от куриерските фирми?
Доколкото разбирам няма да плащаме, най-вече мито. Но и ДДС не виждам да се плаща... Защото пак всичко ще си поскъпне за англичаните, а те нали точно това искаха да избегнат.
Също така, поне от всичките статии, които чета в интернета, не се споменава за ДДС. То вярно, че статиите не значат нищо, ама все пак...

# 58
  • Мнения: 811
Хайде стига си спамил! Би трябвало да се плаща ДДС, но мислиш ли че някой е наясно какво точно пише в договора, който ще подпишат? Не разбираш ли, че ако не са договорени някакви специални условия, тия всичките фирми, които изброи просто няма да съществуват на територията на УК? Нито могат да те представляват пред митниците, нито нищо...
Нужно ли е през едно мнение да повтаряш едно и също?

# 59
  • Мнения: 144
Нужно ли е през едно мнение да повтаряш едно и също?

Мислих, че тука е форум за споделяне и писане относно дадената тема.
Извинявам се, че моето участие в темата е вид "спам".
Моля, някой админ да вземе мерки и да ме блокира или изтрие коментарите ми.

Общи условия

Активация на акаунт