От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 20

  • 38 260
  • 737
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 514
На границата никой няма да го интересува кога е доставена пратката на английски адрес, та датата няма значение.

# 31
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Опашката за ггбг е след метрото да си знаете. Close

# 32
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Някой има ли представа как стои въпроса с доста на неща 2 употреба? Купувам разни неща от Ибей.

# 33
  • Мнения: 3 096
Опашката за ггбг е след метрото да си знаете. Close

Лелеее, в тази лудница  със сигурност ще има изгубени пратки...

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Някой има ли представа как стои въпроса с доста на неща 2 употреба? Купувам разни неща от Ибей.

В какъв смисъл как стои въпросът? Плаща си се ДДС, както за всяка друга стока, ако стойността на поръчката е над 30 лв.

# 35
  • Мнения: 7 570
Именно.
За това беше предходния ми пост - коя дата ще се взема предвид за таксите - поръчка или доставка ?

Както при внос от всички други трети страни - обмитяват при влизане на територията на ЕС. Така че датата на влизане на територията на ЕС ще е меродавната.
Аз чакам поне 20 пратки от Алиекспрес до адреса на ГГБГ в Англия. И си свиркам. Какво толкова може да стане? Най-много да платя 20% ДДС. Поне тук няма да се плаща глупавата такса за обслужване на БГ пощи.

# 36
  • Мнения: 4 167
Не мога да си представя как ще обмитяват всички малки пакетчета. Всеки от тях трябва да има фактура.

# 37
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Е на митница от къде знаят коя джаджа за колко съм я купила?

# 38
  • Мнения: 18 514
Вероятно ще е както с доставките от Щатите, да се пращат предварително документи (извлечение, скрийншот и т.н.) за пратката.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Е на митница от къде знаят коя джаджа за колко съм я купила?

Уффф, ама съм и аз... Мислех, че питаш в темата за митниците. Grinning Затова и така ти отговорих, сори!

# 40
  • Мнения: 889
Здравейте, ще помоля за съвет. Пуснах пратка от George до Gabco. Пратката е пристигнала на 17-ти вечерта, поне това показва тракинг номерът. Обаче, в профила ми не показва да има пратка до мен. Малко вероятно е да е без ID номер, поне на мен за 5-6 години ми се е случвало едва 2 или 3 пъти. Ако нещо е станало и пратката е върната на подател (George) аз няма да разбера това, докато не видя тези за разпознаване, което ще е някъде 5-6 януари. Не знам как да процедирам, да пиша на George, че е възможно да имат върната от мен пратка и ако могат да проверят дали е така, за да ми върнат сумата или да чакам за пратките без ID и да се надявам моята да е там? Притеснението ми е, че ще са минали 20 дни от тяхната доставка и спокойно могат да ми кажат : "Как се сещате 20 дни след доставка да си търсите пратка/пари?".

# 41
  • Мнения: 3 139
Yes! Подписаха споразумение за безмитна търговия с Великобритания! Керванът продължава.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Сигурно ли е, че няма да има 20% ДДС? Мъжът ми вика, че щяло да има, въпреки търговското споразумение.

# 43
  • MJF
  • Мнения: 334
https://btvnovinite.bg/svetut/v-poslednija-moment-ima-targovska- … a-za-brekzit.html
Цитира се свободна търговия. Не би следвало да има ДДС.

# 44
  • Мнения: 151
Здравейте, чакам Амазон пратка с Габиели, но в сайта им ми излиза със статус “заявена”, а според Амазон е доставена на 20.12. Писах им да питам и нямам още ни отговор, ни ъпдейт на поръчката. Някой от вас с опит или подобна ситуация?

Общи условия

Активация на акаунт