От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 20

  • 39 371
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 096
Аз ходих до ГГБГ днес, доста спокойно беше

# 676
  • Мнения: 3 651
Ето ви полезна новина от Габиели:

https://gabieli.com/bg/news/1001

Митнически сборове за курсове 993 и 994
Скъпи клиенти,

 

Фирма "Габиели", взе решение всички митническите сборове за всички пратки изпратени с курс от Великобритания №993 и №994 да са за сметка на фирмата.

Това не се отнася за пратки изпратени с курс №995 от Великобритания. Условията и цените за пратките с този курс ще бъдат оповестени скоро на сайта.
Страхотно! Как ли се чувстват клиентите им, които ще трябва да научат условията и цените им постфактум? Като идиоти може би? "Бай Ганьо превозва пратки"...
Бай Ганьо живее в Бай Ганьовска държава. Както са задържали на митница камиона на GGBG така ще задържат и на Габиели и като успеят да си го освободят, ако въобще успеят, защото винаги съществува вероятност стоките да бъдат конфискувани от митниците, та като успеят да го освободят най-вероятно ще знаят въобще какво се случва. Аз не знам пък нашите митници толкова време как не можаха да се подготвят?!! Тук разликата, обаче е че Габиели събираха декларации, поне на мен ми искаха такива за моите пратки и аз съм си ги пратил.
БГ Пощи събират такса от 15 лв за обмитяваненто на всяка пратка, надявам се да не въведат и тук такава, че наистина личните пратки рязко ще секнат и както някой по-напред писа ще останат само големи пратки, фирмени и личен багаж.

# 677
  • Мнения: 2 695
Проблема е че живеем в 19 век в това отношение. Супер сложно е да се плати по интернет и да се освободи.

# 678
  • Мнения: 13 584
Таксата представителство на бг пощи последно беше 12лв и 4.80 такса  се плащаха на митниците.
На фона на общото недоволство аз съм си доволна от бг пощи. Получаш смс, отиваш на сайта вадиш си бумажки попълваш пращаш и след 10 дена отиваш в пощата плащаш всичко накуп таксите и ДДС и си взимаш нещата.
Голяма част от нещата, които купувам нямат доставка до бг или е нещо от порядъка на 40-50 долара, иначе въобще нямаше да се занимавам с превозвачи.

# 679
  • INFJ
  • Мнения: 9 747
Проблемите с пратките не би трябвало да са при излизането им от UK, а при влизането в съотвената страна получател. Поне при пощенските оператори е така. Някой, някога имал ли е проблеми с пратки, пуснати от която и да е държава извън ЕС още при самото пускане? Проблемите започват евентуално, когато дойде ред за доставка и трябва да се освободи от митница.
Та всичките тези превозвачи ще трябва придобият някакъв по-специален статус, ако ще е така занапред, дали като куриерски фирми, дали нещо друго, не знам. Но явно като рандом фирми, които разхождат някакви пратки с камиони, вече няма да става толкова лесно...

# 680
  • Мнения: 13 584
ГГбг са си го написали, че проблема е възникнал на френската граница и не са ги пуснали.

# 681
  • INFJ
  • Мнения: 9 747
Не би трябвало да възникват проблеми на която и да е граница, с изключение на страната получател. Именно затова казвам, че явно настоящият им статут е вече крайно неподходящ за дейността, която извършват.

# 682
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Здравейте,
някой има ли информация дали посл.курс на Габиели (396) от Германия се раздава вече?

По емейл няма ли да ни информират вече, от сайта ли ще си следим кога раздават, за Бургас става дума.

# 683
  • Мнения: 10 791
Здравейте,
някой има ли информация дали посл.курс на Габиели (396) от Германия се раздава вече?

По емейл няма ли да ни информират вече, от сайта ли ще си следим кога раздават, за Бургас става дума.
В Пловдив днес раздаваха, имах мейл, писах по-горе, взех си пратките. За Бургас не знам как и кога се случват нещата...
За Англия казаха, че приемат пратки, но препоръчаха да се въздържаме още известно време, докато станат нещата канализирани...

# 684
  • Мнения: 31
Здравейте! Имам пратка, пътуваща с курс 793 на ГГБГ. Пратката пристигна в склада им точно на 29.12. около обяд и сега се чудя дали е в първия или втория камион.
Получих известие от ГГБГ , че пратката е със статус "на път" на 05.01 и се съмнявам, че това означава, че е попаднала във втория камион.

# 685
  • Мнения: 1 486
Здравейте, от 5-6 години съм клиент на Габиеле, сега с новият саит не мога да взлезна. Поне 6-7 пъти подавах за нова парола но писма все не идват. Вие нови регистрации ли правихте?????

# 686
  • Мнения: 154
При мен бяха в СПАМ !

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 1 730
Здравейте,
някой има ли информация дали посл.курс на Габиели (396) от Германия се раздава вече?

По емейл няма ли да ни информират вече, от сайта ли ще си следим кога раздават, за Бургас става дума.
днес се маркира че идва вече насам, явно от утре почват - на мен ми е интересно следващия курс, защото имам пратка, получена при тях на 13-ти, а неотразена в сайта им, сайта бе в ремонт тогава
и очаквано с това се оправдаха - а и от 13-и снимките в неразпознати пратки са ужас, нищо не се чете

# 688
  • Мнения: 144
Така е. Не знам защо толкова от далече ги снимат. То ясно че един вид да видим как изглежда като цяло, ама аз па откъде да знам в каква кутия ще дойде и т.н. Да снимат имената като преди и така, тъй като и аз имам пратка от Германия при тях, която е дошла на 12-ти, но все още не е отразена.

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 1 730
ако не е отразят, а дойде незнам, в близките месеци не се очертава да поръчвам - дано поне не удържат магазинаж, както пише - все пак вината не е моя а тяхна
а парите за стоката , те вече са изгубени, продавача вече има бележка че е получена срещу подпис (обратна резписка)

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 23:53 от musicdoubl3

Общи условия

Активация на акаунт