За спиралите-въпрос?

  • 3 359
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
И моята е Cooper T, тук се поема от здравната каса и спиралата и поставянето , днес ми я поставиха имам болки както когато влизам в цикъл - това дали е нормално или..............колко всъщност им е срока- лекарят ми каза 3-4 години

# 16
  • Мнения: 1 032
На мен днес като ми я сложиха ми дадоха бележка,която да съм пазела и на която пише ,че смяната е след 6год.-както си пише и на спиралата де.Същите болки имах и аз,но за около 2-3часа след поставянето и вече съм OK,засега,надявам се и за винаги Praynig .

# 17
  • Мнения: 694
Е нека и аз да се включа. След като родих минаха два месеца и сложих "Копър Т" , кървях обилно. След две седмици на кървене отидох на лекар събувайки се започна да ми се стича по кръката напълно бях решила да я махна. Прегледа останови, че всичко е нормално с изключение на това, че спирала се слагало най-рано 6м. след раждане, за да може да се възстанови напълно цикъла. Вече ще стане почти година съм с нея само дето цикъла ми се удължи 7дни. Мъжа ми твърди, че я усеща затова съм решила да отида пак на преглед. Взех я за 15лв. , а поставянето 25лв.

# 18
  • Мнения: 485
Цитат на: dorela
И моята е Cooper T, тук се поема от здравната каса и спиралата и поставянето , днес ми я поставиха имам болки както когато влизам в цикъл - това дали е нормално или..............колко всъщност им е срока- лекарят ми каза 3-4 години

Нормално е да те боли като при цикъл.И мен ме боля първия ден,сега вече не..Ама си е като жив мензис в такова количество.И срока е 6 г,освен ако няма няколко вида.

# 19
  • Мнения: 1 975
ами кървях около 4 дена.
иначе откакво имам спирала, менструацията ми е много по/обилна от преди....... направо все едно някой ме коли ................  Embarassed  Embarassed   Close

# 20
  • Мнения: 485
Цитат на: kristal_97
ами кървях около 4 дена.
иначе откакво имам спирала, менструацията ми е много по/обилна от преди....... направо все едно някой ме коли ................  Embarassed  Embarassed   Close

Ех значи да не се къхаря ,значи може и 4 дни ...Ама ,като количество като мензис или... Rolling Eyes ?!
А пък моя цикъл, след слагането на първата ми спирала ми беше по-оксъден и по-дълъг.

# 21
  • Мнения: 2 978
Цитат на: zwete
Kajete ima li zna4enie kak si rodil i kolko vreme sled rajdaneto triabva da si postavi6 spirala?


Има значение...ако си секцио се слага чак след 6м.
Поне така ми каза доктора на мен.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 858
и да не си секцио пак се слага след 6 месеца

# 23
  • Мнения: 4 458
Хъъъъммм, аз не понмя да съм кървяла.  Само ме беша страх да седна да не би да ми стане нещо  Embarassed  Laughing  Аз кървях само на овулация първите два - три месеца и толкова. Я се консултирай с лекар за по-сигурно

# 24
  • Мнения: 7 716
Ако кървенето не е по обилно от М е добре човек да прояви търпение до една седмица, защото според мен спиралата си остава най-доброто средство за предпазване.
Поставянето не е болезнено. Има лека болка като при М.
Аз отидох с направление, прегледа ме, каза че препоръчва спирала, след това си я купих и отидох втори път. Не ми струваше нищо, освен потребителската такса.

# 25
  • Мнения: 922
Аз отдавна се каня да си сложа, но нещо все ми се струва че цикъла ми още не се е нормализирал. Та все отлагам. Но когато разговарях с генеколожката ми каза че трябва да я поставя 3-4 чист ден след менструация. Иначе за марки при нас има само Copper и струва около 12 лева. В никакъв случай няма да си я сложа в Ямбол. Имам няколко познати който имаха огромни проблеми. Всички са ходили при едни от най видните лекари и в резултат или са им гноясали, или не им понасяли, или при посравянето са им сложили някакви други.
Откакто посещавам този форум и следя мненията ви имам чувството че нашата болница, а и лекарите в нея са от някой филм на ужасите.

# 26
  • Мнения: 7 716
А бе, всичко е въпрос на шанс. Аз като си я сложих в центъра на София пак я изхвърлих. А най-добрите лекари се опитаха да спасят положението, но не стана.

# 27
  • Мнения: 485
Благодаря на всички за отговорите!!!
При мен всичко  мисля, че вече се нормализира.Дано по нататък нямам проблеми.
За сега урааааа....

# 28
  • Мнения: 1 533
Цитат на: didoni
Аз отдавна се каня да си сложа, но нещо все ми се струва че цикъла ми още не се е нормализирал. Та все отлагам. Но когато разговарях с генеколожката ми каза че трябва да я поставя 3-4 чист ден след менструация. Иначе за марки при нас има само Copper и струва около 12 лева. В никакъв случай няма да си я сложа в Ямбол. Имам няколко познати който имаха огромни проблеми. Всички са ходили при едни от най видните лекари и в резултат или са им гноясали, или не им понасяли, или при посравянето са им сложили някакви други.
Откакто посещавам този форум и следя мненията ви имам чувството че нашата болница, а и лекарите в нея са от някой филм на ужасите.


didoni,
преди години съм си слагала спирала и оттогава имам спомен за 3-4ти чист ден след М. Обаче сега, преди няколко месеца като ходих да си слагам, ми казаха ПО ВРЕМЕ на М, защото каналът бил още отворен и така се слагала по-лесно. В сравнение с предишния път, сега беше почти съвсем безболезнено.
М/у другото, едното ми дете е родено във вашата болница Laughing

Общи условия

Активация на акаунт