Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 6

  • 118 280
  • 723
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 000
Здравейте,ето ги моите празни опаковки,повечето са душ гелове и на сапуни.








Пяната на Sunday Rain я купувам редовно,с нея мъжа ми се бръсне,тя е без глутен.Душ гелът на Палмолив е много свеж и аромата му се запазва в банята след душ.Сапуните са ок,сега съм взела един на Radox за проба.Душ гелът на Орифлейм е хубав,но бих го взела,ако е намален,защото 6 паунда за душ гел не ми се дават.Кърпите за лице не са нищо особено и ги хвърлям,защото са изсъхнали вече.
Хубав неделен ден

# 286
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Пяна за бъръснене... без глутен... ЖДНБ!

# 287
  • Мнения: 22 766
Пяна за бъръснене... без глутен... ЖДНБ!
Като се обръснеш, а после някой те лизне..😂
(не се сдържах!)

# 288
  • Мнения: 1 000
Това изобщо не е смешно,мъжа ми е с такова заболяване и ако се бръсне с пяна и ако се насапуниса и попадне в устата му може да стане проблем,затова се бръсне с това,което показах на снимката,също се отнася и до пастата за зъби,трябва да е без глутен.


https://www.verywellhealth.com/gluten-free-makeup-brands-562443

Т.е.Елф известна марка е без глутен

Има спирали без глутен също

https://www.theceliacdiva.com/gluten-free-mascara/

Нещо по темата,ако ви се чете

https://bg.pro-nails.ru/pielegnacja-kosmetykami-bez-glutenu-ma-s … hwilowa-moda-1408
В много продукти козметични има глутен,но пастите без глутен са vademekum и kingfisher.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 09:19 от marga1977

# 289
  • София
  • Мнения: 5 070
Не се смея, от любопитство питам кои са пастата за зъби и пяна за бръснене с глутен?

# 290
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
И на мен ще ми е интересно да науча за глутена и пастите, сериозно. Че в днешно време всеки е с непоносимост към глутен, адски е модерно, а не знаят реално какво е заболяването. Правят един Вега тест и са с непоносимост, мда.

# 291
  • USA
  • Мнения: 7 281
В Щатите пък е ултра модерно всичко що е Keto.Дори на опаковката на еспресо кафе има голям надпис "Кето Кафе".
Моите празни опаковки(извинявам се за голямото закъснение,все съм на път и ангажирана).Снимките са телефонни,но с прилично качество.



1. L'OREAL ELSEVE EXTRAORDINARY CLAY - Шампоан за коса с мазни корени и сухи краища.
Toва е един от любимите шампоани на дъщеря ми,която е с мазни корени и трябва да си мие косата на всеки 2 дни.
Аз също го ползвах няколко пъти,макар да не ми отговаря на моят тип коса.Пенлив,наистина отмива добре и косата може да издържи един допълнителен ден.Ще купувам редовно. Видях,че се продават и в дрогерии Лили за 8-9 лв/400 мл. Ако трябва да сравнявам с друг продукт от бг пазара,на същото ниво като резултати е с шампоаните на Здраве(този с лимон за мазна коса).

2. La Roche-Posay Anthelios Dermo Kids Sunscreen SPF 60 - С малки изключения,ползвам Ла Рош за слънцезащита от 10+ години.Това мляко е поредна N опаковка,ползвам както за децата,така и за нас.Попива бързо,не омазнява или се лепи по кожата.Солиден фактор и имам пълно доверие на марката и конкретно за този продукт.

3. Bath&Body works vanilla bean - Подарък коледен комплект,който съдържа душ гел,ексфолиант за тяло и мляко за тяло.Не харесвам марката(много е популярна в Щатите).Всичките им продукти ми ухаят на нещо изкуствено,съдържанието не е напълно изчистено,както аз предпочитам.Постарали са се да сложат разни масла,опаковките им също са красиви,винаги правят оферти,но за мен това не ме впечатлява толкова,че да ги купувам.Специално този сет ухае мноого силно на ванилия,чак задушаващо силно.Местих продуктите от едната баня в другата и така ги приключихме.Крема за тяло наистина ми хареса,защото кожата ми ставаше уникално мека,но както казах - прекалено натрапчиви ухания и не толкова чист състав.

4. Yuni ACTIVE CALM Firming Facial Skin Moisturizer -  Случайно попаднах на тази марка в кварталния Target и взех от любопитство.Имах големи очаквания заради състава на въпросния крем за лице и те се оправдаха.Това ми е втора опаковка.Натурален бранд с козметичен асортимент,който е "наблъскан" с всякакви екстракти,масла,без парабени,сулфати,фталати,мин олио,оцветители,ароматизатори и тн.
Крема е подходящ за нормална към мазна кожа,обещава дълбоко подхранване и хидратация.Отново ще купя в даден момент и дори бих пробвала други продукти на марката.

5.Clarins multi active  day cream  - Най-стандартен дневен крем за лице.Добро овлажняване,приятна миризма,ок състав.Бръчки нямам,но действа и анти ейджинг според описанието.Ако не сте супер претенциозни и сте в зоната 30-35г,този крем ви отговаря.

 6.Jergens Sweet Citrus Body Butter collection - За тези масла за тяло съм писала и преди,когато снимах празна опаковка на този с рози.На мен ми харесват заради деликатната миризма и текстурата на тези масла.Хем гъсти,хем бързо попиват и омекотяват кожата.Купих за пробване,харесаха ми.Сега,дали бих купила трети път,съмнявам се,но не защото са лоши,а защото има толкова много сходни продукти на пазара,които също биха ми привлякли вниманието.



7. Paul Mitchell Tea tree special shampoo/conditioner - Сет от шампоан и балсам с чаено масло за чист и свеж скалп,против бързо омазняване.Нито на мен,нито на дъщеря ми ни харесаха.За мен шампоана пресушаваше сериозно косата ми,а балсама идваше слабичък.Тя пък се оплакваше,че не се справя с омазнените корени и на следващия ден,косата й изглежда мръсна.Аромата е изключително силен и дори след къпане,банята ухаеше 2-3 часа по-късно.Със сигурност няма да повторя покупката.

8. Виктория Бюти маска с авокадо и овесени ядки - Две приятелки ми похвалиха маските на Виктория Бюти и си взех няколко.За другите няма как да коментирам(все още неползвани),но тази не ми хареса особено.Стори ми се и рядка като консистенция.

И завършвам с
9. Dove Clarify & Hydrate shampoo - Шампоан на Дав за чиста коса,хидратирана в дълбочина.Нито аз,нито дъщеря ми го харесахме.Нито има добро действие върху бързоомазняващ се скалп,нито пък аз видях хидратация и подсилен косъм.Няма да купя повторно.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 14:17 от Adoralova

# 292
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 742
- въобще не ми хареса, нищо не правеше на косата ми. Едва изхабих почти половин опаковка, децата го доупотребиха. Няма да повторя.

# 293
  • София
  • Мнения: 13 014
Включвам се съвсем скромно този път, защото нямам много изхабени продукти след прибирането от морето. Оставих кожата ми да почива и единствено подхранвам с крем с урея, но той още не е свършил и не е за тази тема.

Ето изхабените продукти:
Скрит текст:
Термалната вода на Юриаж. Попаднах на много хубава промоция преди повече от месец и я ползвах с удоволствие в жегите. На морето и след това ми помогна да хидратирам лицето, шията и деколтето си. От обичайно ползваните от мен продукти е, като редувам с термалната вода на Авен и флорални води. Понеже започват дъждове, няма да подновявам сега, но в късна пролет и за следващото лято - задължително.

Скрит текст:
Споделяла съм многократно колко обичам захарни скрабове. Особено в топлите месеци и в седмиците преди и след море, защото помагат на кожата да се регенерира. Тази марка (Агива) ми е сред любимите, но конкретно шоколадът ми дойде прекалено ароматизиран за топло време. Предполагам, че за студено ще е различно. Известно време смятам да не ползвам скрабове, за да дам време на кожата ми да се подготви за студените месеци и само ще я хидратирам.

Скрит текст:
Сухият шампоан на Батист също ми е обичаен продукт и му дойде времето след постоянното мокрене и миене на косата на морето. Заредих вече с друг аромат.

Скрит текст:
Тази вода за уста съм я ползвала и друг път, но не ми е сред любимите, защото ми люти повече от обичайното. Купих друга марка този път.

Скрит текст:

Възползвах се от предните топли дни да доизхабя 2 пролетни парфюма, които обичам, но ми бяха поомръзнали и не смятам да ги подновявам скоро. Градините на Ню Йорк на Глория Вандербилт - както се казва, стар, но златен. И Eclat d'Arpege на Ланвин. Вече извадих есенните парфюми.

Скрит текст:
За първи път ползвам този балсам на Велнеа и определено ми хареса, заради приятния аромат на ядки, защото не се разтича и не лепне, а и е веган.

Декоративна козметика:
Скрит текст:



Моливът на Тренд ит Ъп беше много хубав и лесен за нанасяне, но се чупеше лесно и се изхаби бързо по тази причина. Само това ми е забележка към него.
Спиралата за вежди на Катрис е новото ми откритие. Влюбих се в този продукт. Прекрасен! Лесен за нанасяне, не се размазва, съхне бързо, покрива разните изсветлели или побелели косъмчета. Поднових веднага.
От спиралата на Есенс се разочаровах. Ползвала съм я преди и тогава ми хареса много. Явно тази партида е кофти или са я развалили. Все едно нанасям обикновена водица. Трябваше да нанеса 3-4 пъти, за да има цвят. Плътност нямаше.
Блясъкът на Тренд ит Ъп беше поредният им продукт, който много ми хареса. Не обичам глосове и очаквах да се разочаровам, но този нито лепнеше, нито се разтичаше, нито се събираше в средата на устните. Беше с много добра консистенция и удобна четчица, а цветът беше много хубав за лятото. Вероятно за следващото лято ще си взема същия.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 10:51 от Fever Ray

# 294
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 742
- много приятен лосион, който ползвам редовно от години. Има деликатен аромат, освежава и хидратира кожата. Използвам го като последна стъпка в почистването преди нанасяне на нощната грижа. Ще го купувам и занапред.

# 295
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Скрит текст:

Пяна за коса, екстра силна фиксация. Откакто съм с къса коса, ползвам стилизиращи продукти. Пяната е наистина силна, има известен мокър ефект и не се лющи на бял прах, когато мине известно време.

Мицеларната вода на Revuele е страхотна, никакви забележки, определено ми влиза в графата любими евтини продукти.
Скрит текст:

Още два продукта в същата графа. Ползваме много Дав, шампоанът не прави изключение и не ме разочарова. Душ- гелът на Revuele е с фин и деликатен аромат, прави хубава пяна и не изсушава кожата.

Скрит текст:

Много хубав крем за тяло за чувствителна кожа. Хидратира незабавно, попива бързо и не оставя лепкав филм. Кожата буквално го изпива.

# 296
  • Мнения: 522


1. Зеленият лакочистител на Велнеа. Поредна опаковка. Само него ползвам.

2. Вода за уста. Добра е. Рядко ползвам и тази я свърших след година ползване.

3. Масло от авокадо. Изхабих за петите. От Гудбокс го имам

4. Маска за коса с Кератин на Виктория. В началото ми харесваше, но после нямаше същото действие. Има още продукт, но е време за коша

5. Захарният скраб. Поредна опаковка. Само сменям ароматите. За сега динята ми е фаворит.

6. Ниацинидът на ТО. Никакъв ефект. Едва изхабих. Не бих купила повече тази марка.

7. Слънцезащитен крем на ДМ 50ти фактор. Поредна опаковка. Ползвам за лице дори и зимата.

8. Спиралата на Есенс Принцесата. Не ми хареса. Трудно я ползвах и не бих купила. Мисля, че Есенс си развалиха спиралите.

7. Коректорът на Актриса Камофлаж. Цвят 20. Само него ползвам. Но ми се иска да пробвам и нещо друго.

# 297
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 742
- любим рол-он, който ползвам от години. Вече поднових.

# 298
  • Мнения: 2 045
Лита, откъде го купуваш?

# 299
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 742
От amazon или ebay.

Общи условия

Активация на акаунт