Какво се промени, когато бебето се роди?

  • 6 436
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 687
При мен първите 30 дена беше катастрофално... тогава ме налегнаха мисли от рода:"Край, никога няма да е същото!!!", "Не беше ли рано?", "Ужас, нямам време за себе си!", и разни още по-крайни   Laughing  (При мъжа ми не..., той спеше в съседната стая , за да не трябва да пазя тишина при нощното кърмене, ходи си на работа човека и ...така)...

Слава на Бога бебето се оказа изключително добро и тихо, режима си се нагласи сам, аз станах пак спокойна ...

После всичко си дойде на мястото, без секса - който все още е рядкост.
Ние излизаме почти всяка вечер навън с нея (тя спи като пън, разнасяме я като куфар)!

Всички забравят, че вкъщи има бебе...Мъжа ми нахлува в стаята да си вземе нещо и говори високо, телевизора е усилен - няма проблеми, защото лелята от Германия е забравила че имаме бебе,...аз си мисля да излизам и се сещам, че всъщност бебето е отатъка и не е както преди...

ноооооооо това става САМО ЗАЩОТО МАРИЯ Е АНГЕЛ НЕБЕСЕН, всеки който я види вика:"Абе това дете пак ли спи?","Абе няма ли да видиш какво прави?"(тя се занимава сама в стаята), "Това бебе по-късно от мен се  прибира!"(лелята се оплаква  Laughing)

Пожелавам на всички майки: спокойни, спящи, ядящи и акащи бебета....
И ако може да сте спокойни като мен ( аз съм такава от преди да родя и бебето ме усеща и то е спокойно)!!!

Мойто отива на МЕГАспокойствие де newsm62, щото не мога да се притесня от рев на бебето или че има колики, оправям го в миг, а ако не мога слагам я да ми легне на крачето и ... чакам спокойно да отмине-няма да е първата нито последната и да се потя и да рева няма смисъл.
Децата имат нужда от здрави и силни майки!

# 16
  • софия
  • Мнения: 555
промени се и още как. беше декември - студ никъде не излизаш, сама по цял ден с едно ревящо, няма купони за коледа и нова година, няма екскурзии - скука.
след второто раждане - кеф наближаваше пролетта имаше кой да помага и с кой да дърдоришпо цял ден (стига да остават сили).

# 17
  • София, център
  • Мнения: 687
Да верно е че сезона е от изключително значение!!! Не знам какво ще правя тая зима???

# 18
  • Мнения: 4 176
Всичко.
Няма спокойствие. Секса е когато има време и все внимаваме дали малкия не се е събудил, дали няма да падне от леглото сам и тн.
Почивките ни вече не са почивки, а кошмар.
Един филм не сме изгледали заедно вече 2.5г. понеже малкия заспива след 23ч. вечер.
Съпруга ми работи от 9 до 11-12 нощем. Връща се смазан и напрегнат. Аз пък недоволствам, че съм все сама и така....
Така се остарява.

Надявам се сега като дам малкия на ясла и имам повече време за себе си да съм по-добре, а и той не е бебе вече.

# 19
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
В такива теми винаги съм писала,че бременността,а после и отглеждането на дете е голямо изпитание за една връзка-всички знаете по какви причини.Но си мисля,че ако първият път някой ми беше говорил,беше ме подготвил за това какво да очаквам,нямаше да изпадна в депресия.Затова вторият път е по-добре-подготвена бях и не си позволих да се променям в отрицателна посока.
Всичко зависи от  newsm78

# 20
  • Мнения: 5 391
Взаимствано от една друга подобна тема ще кажа, че след раждането на детето станахме повече родители, отколкото любовници...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
В такива теми винаги съм писала,че бременността,а после и отглеждането на дете е голямо изпитание за една връзка-всички знаете по какви причини.Но си мисля,че ако първият път някой ми беше говорил,беше ме подготвил за това какво да очаквам,нямаше да изпадна в депресия.Затова вторият път е по-добре-подготвена бях и не си позволих да се променям в отрицателна посока.
Всичко зависи от  newsm78

Ами май точно това ми се иска да споделите - това, което не го пише по книгите, не се казва на курсовете и в края на крайщата даже не знам как да го назова: какво да очаквам и с кои илюзии да се разделя. Всъщност освен мечтата беба да е жива и здрава, се надявам, че с татито ще съумеем да посрещнем трудностите, недоспиването и притесненията и да останем въпреки това толкова добри приятели! Страх ме е от това, което не познавам!

# 22
  • Мнения: 1 930
Промени се, разбира се, предполагам при всички е така.
Но пък толкова бързо минава това време, че някак си искам малко да се позабави, да поспре.....
Ето мина почти година от раждането на сина ни, а не я усетихме, как, кога......И коликите, и събужданията нощем, всичко това са само хубави спомени.
Сега така свикнахме с това да сме трима, че въобще не мога да си представя да сме без дете или да го дадем на някоя баба. Празно ми е без него. Но ние сме домошари по принцип, обичаме си къщата, вечерите заедно, така, че явно и това е от значение.
След седмица тръгва на ясла......ще ми е ужасно трудно да  не го виждам по цял ден, ама пусти пари.....
Така, че промени има всеки ден. Може и да ги забелязваме, но  е факт.

# 23
  • Мнения: 7 474
Дай му да прочете темата , за да е наясно и той с това което предстои и обсъдете въпроса. Може би така ще сте и двамата по-добре подготвени за това , което предстои Peace

# 24
  • Мнения: 1 101
Целият ми живот се промени  #Crazy Определено, сега животът ми е много по-разнообразен от преди, а спането нощем - все по-малко............
И все пак мисля, че е прекрасно да си майка  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
Нищо свързано с бебчо не ми е толкова тежко, колкото промяната в поведението на баща му...след сума години заедно той се отдръпва все поече от мен, ...оказа се от оня тип мъже, които като се приберат вечер след работа виждат не жена си и детето си, а едно огромно кълбо проблеми, умора и напрежние и само искат да не са насреща му... а за секса - какво да говорим - в последната 1/2 година се борои на двата пръста на едната ръка...
Хубавото е, че отношението към бебчо прогресивно се подобрява и мисля, че ще стане чудесен баща!
Лошото е, че нещата между нас са все така... мисля, че не го вълнувам вече... душата ми се пръска от липсата на капка внимание към мен... особено като го видя как стои по цели нощи на компютъра и си говори с кой ли не за какво ли не...какъв добър събеседник е на разни непознати по ICQ, а за мен остава само "Остави ме, уморен съм...", "Какво искаш да ти кажа сега", "Не ми се говори" и все в тоя дух...

# 26
  • Мнения: 2 220
Нищо кой знае какво не се промени, освен че всяка минута се съобразява с бебчо. Като по-малък той беше изключително кротко бебе, спеше по цяла нощ и не ни е изморявал изобщо, така че пропуснахме нервите. Е, впоследствие стана и става все по-буен, но това само ни радва, защото го обожаваме и двамата... Мъжа ми ме изненада с това, че е толкова добър баща. За съжаление до сега не бях срещала подобни татковци и дори смятах, че един мъж не може да обича дете така както жена. Но той ми доказа, че не е така, това само ме радва... Отношенията помежду ни не се промениха особено, дори станахме още по-близки - още едно нещо (най-важното) ни свързва...

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Много неща се промениха  Wink
 В началото ми беше много трудно- не можех да спя, не можех да се радвам на дребосъка, защото си мислех че съм некадърна майка...
След това дойде разочарованието от мъжа ми, който свикна да гледа че майка ми и свекърва ми ми помагат и не си мърдаше много дупето, но всичко се промени... Peace
сега си гледам сама дребосъка (е, свекървата глади понякога дрешките), ходим заедно на разходка, когато той не е на работа и ни е много приятно заедно... Hug
но каквото и да се е променило си заслужава, защото човечето което ти е объркало живота става най-важното и най-скъпото ти същество Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 8 917
Трудно ми е да го опиша какво се е променило....може би сме по-натоварени със задачи, но за сметка на това всичко си ЗАСЛУЖАВА Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 6 164
Всичко стана по-смислено, по-отговорни сме, мисля че се промени в положителна насока, като изключим това, че сме лишени от свободно време само за нас двамата. Единствено това е минусът.
Аз се изненадах колко грижовен баща и съпруг е и колко ми помага във всичко и за доста неща ме отменя.

Общи условия

Активация на акаунт