Новата 2021 Година Дойде, ЮНСКОТО Тумбаче не Спира да Расте (Тема 4 - 2021)

  • 29 664
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 114
Аз в началото бях започнала с вредното банички мазни от фурната Heart Eyes кроасани, адски много тесто,  правеше ме адски щастлива, а и сякаш ми беше като тапа за повръщане Joy  сега гедам да наваксвам  с месо и салати и по нормална храна де ама то душата друго иска Grinning важното е бебето да е добре

# 676
  • Мнения: 252
Момичета, и аз да попитам,
Появи ми се постоянно главоболие от 2 седмици и не минава. Ходих на лекар, казаха ми да пия Парацетамол и това е. Кръвното ми е нормално, но почнах да се плаша. От няколко дни почна да ме боли областта под гърдите, ребрата. На преглед съм след седмица и ми е много притеснено. Някоя с подобни оплаквания?
Mimi_82, аз имах дълго време болки, менструални, до началото на януари. Смених Магнерича с Диаспорал, пия по 2 прахчета на ден, и болки, освен разните разтягащи, вече нямам. Ако не ти действа Магнерота, попитай лекаря си за Диаспорал. При мен има ефект, определено.
За килограмите - аз дълго време повръщах и така и не качих през първите месеци. Засега нямам нито един качен кг, но аз бях споделяла, че почнах бременността с 15 кила отгоре, така че от самото начало съм си с излишни килца.

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 11:34 от dimi_

# 677
  • Мнения: 723
    Vikim
, Нямам представа дали е включено в пакета по здравна каса, аз ги пускам на всеки три седмици платено.
Mimi, и аз имам такива втвърдявания, предимно вечер. Пия алеракт 2×1, диаспорал от 400 мг.,че се усвоява по- добре от магнерот и но- шпа. Имат ефект като ги изпия, но като мине време, пак ме хваща... пак пия и така...

# 678
  • Мнения: 37
Момичета, и аз да попитам,
Появи ми се постоянно главоболие от 2 седмици и не минава. Ходих на лекар, казаха ми да пия Парацетамол и това е. Кръвното ми е нормално, но почнах да се плаша. От няколко дни почна да ме боли областта под гърдите, ребрата. На преглед съм след седмица и ми е много притеснено. Някоя с подобни оплаквания?
Mimi_82, аз имах дълго време болки, менструални, до началото на януари. Смених Магнерича с Диаспорал, пия по 2 прахчета на ден, и болки, освен разните разтягащи, вече нямам. Ако не ти действа Магнерота, попитай лекаря си за Диаспорал. При мен има ефект, определено.
За килограмите - аз дълго време повръщах и така и не качих през първите месеци. Засега нямам нито един качен кг, но аз бях споделяла, че почнах бременността с 15 кила отгоре, така че от самото начало съм си с излишни килца.
И мен ме боли, в 18 седмица съм. Особено като спя настрани, гръдна кост ли е, ребра ли са, но със сигурност не е черен дроб или сърце. Облекчава ме крем от арника. При вас как е положението?

# 679
  • Мнения: 119
И мен много ме боли областта на ребрата, само отдясно, под гърдата. Понякога болката минава чак на гърба. На последния преглед споделих с лекаря, даже огледа с ехограф зоната, дали всички органи са си наред.
 
Единственото, което забелязах да помага е да ям примерно на половина от обичайните порции. Винаги да оставам леко гладна и е много тегаво, защото хем ми се яде, а ако си хапна, започва тази ужасна болка, която от нищо не минава. Един ден засичах - ядох 8! пъти, точно през час и нещо, но поне избутах деня без болежки.

# 680
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Дами, вие на кои модели доплери се спряхте и откъде ги поръчахте? След два дни влизам в 20 г.с. и съм на фетална морфология при Чачева (мина почти месец от последния преглед и ми е много нервно, заради което искам да купя един доплер и да ми е спокойно).
И един въпрос, във връзка с ФМ - има ли някаква по-специфична подготовка преди него? Знам, че трябва да имам на лесно нещо сладичко, в случай, че малката буба се е обърнала с дупето към нас.

П.п. Следя ви редовно, но със сесията ми в момента, не ми остава време да се включа и аз с чуденките за количка.

# 681
  • София
  • Мнения: 620
Благодаря, Шели, ще си пусна и аз Simple Smile

Аз както бях качила само 3/4кг, за 2 седмици качих още 3 и сега съм +7 😳 Не знам какво се случи, не съм яла повече, то покрай Коледните празници нямаше подобно нещо. С първата бременност бях така, в 6 месец качих 7кг, преди това нито един. Сега почвам вече да се стряскам и стягам, че както съм с ИР, а и кръвното взе да ми играе не са добре нещата. А и също тръгнах от повече кг. И за да е пълно щастието завъдих и гъбички...добре че утре съм на ФМ, да видя бебчо и да се успокоя Simple Smile

Доплер си поръчах от Олкс за 70лв. Една майка предлагаше 1/2 страници назад.

# 682
  • Мнения: 37
И мен много ме боли областта на ребрата, само отдясно, под гърдата. Понякога болката минава чак на гърба. На последния преглед споделих с лекаря, даже огледа с ехограф зоната, дали всички органи са си наред.
 
Единственото, което забелязах да помага е да ям примерно на половина от обичайните порции. Винаги да оставам леко гладна и е много тегаво, защото хем ми се яде, а ако си хапна, започва тази ужасна болка, която от нищо не минава. Един ден засичах - ядох 8! пъти, точно през час и нещо, но поне избутах деня без болежки.
[/quote/

И мен отдясно само, интересно, а лекарят какво каза?

# 683
  • Мнения: 119
Каза, че с органите всичко е наред и препоръча често хапване и по малко. Просто бебокът си прави място и не остава за стомаха достатъчно - огледа жлъчката, пита дали имам газове по време на хранене (при мен няма и не знам те индикация за какво са, но каза, че ако има се пият хапчета/добавки) и ще следим.

Понякога ме отпуска като стана и се раходя, да съм права или ако лежа/седя да си вдигна дясната ръка зад главата, но не винаги действа.

Вчера например след оскъдната вечеря направих грешката да изпия една голяма чаша вода и явно си надвиших лимита и айде пак болка.

# 684
  • Мнения: 84
Аз съм 22+1 г.с. и съм качила 3,5 кг, и то някак последните 10 дни почнах да качвам. До преди това нищо почти. Не мисля, че хапвам повече, но бебчето си расте вече осезаемо и то трупа килца.

# 685
  • Мнения: 136
И аз го усещам това втърдяване понякога, особено ако се натоваря повече или когато ми се пишка. Аз пия Магнерич и забелязвам подобрение, почти не ви се случва. ☺
Цитат на: mimi_82
link=topic=1283597.msg42247376#msg42247376 date=1612255928
Момичета чета ви всеки ден ❤❤❤Аз по цял ден в къщи , предимно лежа...Искам да си попитам втвърдява ли еи се корема.Аз усещам втвърдяване долу където е мстката , а не целият корем...Пия Магнерот и въпреки това ...

# 686
  • Мнения: 6 791
Дими, защо не посетиш и ЛЛ, симптомите ти звучат малко и на вирусна инфекция, нека те прегледа и пусне едни кръвни с Црп.
 
Аз винаги съм била много не дисциплини рана в храненето си. Ям каквото ми падне, в много случаи дори пропускам хранения и стоя гладна. Сега разбира се се старая да не правя така заради бебето. Освен това не подложиха на диета заради високата кръвна захар и си меря захарта 6 пъти на ден. Амиии доста ми помогна това. Чувствам се добре, хапвам по малко задължително и трите храния. Предимно зеленчуци и месо и хляб Вита. За пръв път в живота си спазвам някакъв режим на хранене и съм доволна.
Стягания на корема имах, почнах Магнерот 2х1 и за 2 седмици отшумяха. И тъй като вече хемоглобина ми е 107,а съм едва 19 г. С, почнах Билкова кръв, малко на своя глава, но няма да чакам да пада под 100 и да ме тъпчат ударно с желязо, защото пък то ми влияе зле на стомаха.
Трябва да запиша час за втората ФМ, мотам се още 😀
Хубав ден от мен 😁

# 687
  • Мнения: 754
Здравейте, дами.
Аз съм вкъщи от миналия четвъртък. Предимно лежа и се наблюдавам. Направиха ми серклаж на 25.01.
Мими и аз имам втвърдяване в долната част на корема за няколко секунди. Не е много често през деня, но забелязах, че е главно когато съм права или легнала по гръб с изпънати крака. Гледам да се завъртя докато премине. В петък ще ходя на контрола в болницата и ще пусна микробиология за да видим как са нещата долу. Усещам бебока предимно сутрин и вечер, също така когато хапвам шоколад.
По- спокойна съм, защото брат ми и майка ми са изписани, баща ми е изведен от реанимация и вече е относително стабилен.
Радева мен ме приеха с хемоглобин 106, след манипулацията падна на 103. И него ще проверим в петък. За сега ми изписаха феро фолгамма нео 2х1 за 15 дни. После ще видим.

# 688
  • Мнения: 2 258
Изпуснах ви малко. Някоя мама питаше за албумин ако не се лъжа. Аз се следя по ЗК и не е изследван на регулярните ПКК в 3 и в 5м.
Иначе за килограмите и при мен не знам какво стана, но за 2 седмици качих отраз 3кг и вече съм +7 ама каквото такова. После ще ги свалям..

# 689
  • Мнения: 1 114
интересно, обаче и аз предните две седмици качих 2 или 3 кг от раз и то без хранене на корем Grin

Общи условия

Активация на акаунт