Зехтин/рапица

  • 1 151
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Само да кажа, че мазнините могат да подрискат бебето.

Разбира се, различните бебета са с различен праг на поносимост към мазнините.

Моята девойка винаги при пюре с рапична мазнина имаше слуз в акото.

Първо захранете с една по една нова храна и оставете мазнините за малко по-късно.

С кърмата си набавят каквото трябва.

Пък кат почнат скара-бирата - съвсем ще си наваксат с мазнинките  Mr. Green

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не може ли да се захрани с пюре във вида в който се продава в магазините, защо изобщо да се добавя каквото и да било в него? Или става въпрос за домашно приготвени пюрета?

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз като избирах масло за детето изчетох хиляди статии , с много противоречия..........едни казват че това е полезно други че е вредно...........
Аз се спрях на студено пресован зехтин, защото това е естествено състояние на тази мазнина................освен това така и така хапвам маслини........те също се пръскат, вероятно..........все пак се надявам тези за зехтина да не ги............

Всъщност избрах зехтин, защото Средиземноморската кухня се води най- здравословна, хората там живеят най- дълго.........и защото най- много ми допада на вкус...........


Доста кофти неща съм чела и за рапицата и за слънчогледовото и за царевичното.........всъщност за всички масла

# 18
  • Мнения: 7 605
Не може ли да се захрани с пюре във вида в който се продава в магазините, защо изобщо да се добавя каквото и да било в него? Или става въпрос за домашно приготвени пюрета?

И zа купеЩите се касае. Гледай етикетите колко маzнина съдържат. В 190гр е хубаво да има 8 до 10 грама, а пове4ето имат само по грам   Confused

# 19
  • Мнения: 1 353
 Аз започнах да слагам зехтин, студено-пресован, но като чета тук вие ме плашите #Shocked. Ще продължа да го давам /все пак слагам по няколко капки преди хранене/, защото мисля, че е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт