Банята - 37 тема

  • 47 782
  • 769
  •   1
Отговори
# 150
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Трябва да избера шкаф за мивка, огледало и мивка. Бихте ли ми казали в кои сайтове мога да разгледам за пвц шкафове с модерна визия. Преди години около 15г. сме купували от Дейзи 13, все още са си супер. Влязох в сайта им същите от преди 15г. Дори нашия си го има.
Огледалото ни е до мивката и сега ми се иска да е така. Не си го представям между огледалото и мивката да има плочки. Но като гледам в магазините не видях толкова голямо огледало. Може би трябва да е по поръчка. До каква височина трябва да свършва огледалото? Има ли някакви стандарти?
Нашия шкаф е от Бани и кухни. През телефона съм и не мога да дам линк. Супер доволна съм, не са мръднали вече над 5г.
Справих се. Нашият шкаф е серия Корона, макар че тогава беше с друго име и мивка на Видима. Сайта им е малко по различен отпреди 5-6 години
https://www.sanex.bg/katalog/503?field_marks_tid=100

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 12:41 от Пепински

# 151
  • Мнения: 224
Здравейте, предстои ни ремонт на банята и с ще слагаме Г-образен стъклен параван с ъголово отваряне.Може ли да споделите мнение за плюсовете и минусите на релсов тип затваряне. Благодаря Simple Smile

# 152
  • Мнения: 40 875
Здравейте, предстои ни ремонт на банята и с ще слагаме Г-образен стъклен параван с ъголово отваряне.Може ли да споделите мнение за плюсовете и минусите на релсов тип затваряне. Благодаря Simple Smile

Моето мнение, че колкото по-изчистено и с по-малко железа, толкова по-добре. Релси, колелца и прочее събират варовик и замърсявания и се мият трудно. И ръждясват, ако не са качествени.
Ето я истината за мен:

# 153
  • Мнения: 1 982
Какво държи вратата затворена?
Аз имам такава, но има перо с магнит. И то пожълтява и мухлясва и докато намеря същото обиколих света.
4 пера има на моя параван и всичките различен модел Anguished

# 154
  • Мнения: 40 875
Същото - има си различни профили с магнитна лента вътре. И се намират лесно, сменяла съм. Не всички пожълтяват.

# 155
  • Мнения: 1 982
Моят параван има 2 статични части. От едната е перо балон, от другата 2 пера с магнити, а отдолу на вратата двойно перо. За 14г. 2-3 пъти съм ги сменяла и хич не ми е гот да олекна 150-200 лв. за нещо, което и без това ме дразни.
Ако не ми бяха надупчени плочките, досега 5 пъти да съм го изхвърлила, но му идва времето 🤔

Другата ми баня е екстра - бяла завеса, постоянно изпрана и светеща.
Не мухлясва, защото не се влачи по пода и не ми залепва за задника, щото е далече от него😆
И аз съм на мнението, че ако има параван да е с възможно най-малко улеи, дупки, цепки, лайстни и силиконче (тая дума съм я забранила на майсторите)

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 23:39 от Чисто луда

# 156
  • Мнения: 48
Трябва да избера шкаф за мивка, огледало и мивка. Бихте ли ми казали в кои сайтове мога да разгледам за пвц шкафове с модерна визия. Преди години около 15г. сме купували от Дейзи 13, все още са си супер. Влязох в сайта им същите от преди 15г. Дори нашия си го има.
Огледалото ни е до мивката и сега ми се иска да е така. Не си го представям между огледалото и мивката да има плочки. Но като гледам в магазините не видях толкова голямо огледало. Може би трябва да е по поръчка. До каква височина трябва да свършва огледалото? Има ли някакви стандарти?

пвц шкафове правят триано, арвипо, викард, висота. изберете си такъв с качествен умивалник с добра глазура, да не стане като с икейските шкафове с мивка, на които им остава киреча по повърхността след като си измиеш ръцете. огледалото винаги можеш да си го поръчаш в какъвто размер и с каквото осветление пожелаеш.

# 157
  • Мнения: 374
Нашият шкаф за баня е на флексмебел с порцеланова мивка идеал стандарт. Доста е красив. Закупихме го от Аве Керамика във Варна.
Трябва да избера шкаф за мивка, огледало и мивка. Бихте ли ми казали в кои сайтове мога да разгледам за пвц шкафове с модерна визия. Преди години около 15г. сме купували от Дейзи 13, все още са си супер. Влязох в сайта им същите от преди 15г. Дори нашия си го има.
Огледалото ни е до мивката и сега ми се иска да е така. Не си го представям между огледалото и мивката да има плочки. Но като гледам в магазините не видях толкова голямо огледало. Може би трябва да е по поръчка. До каква височина трябва да свършва огледалото? Има ли някакви стандарти?

пвц шкафове правят триано, арвипо, викард, висота. изберете си такъв с качествен умивалник с добра глазура, да не стане като с икейските шкафове с мивка, на които им остава киреча по повърхността след като си измиеш ръцете. огледалото винаги можеш да си го поръчаш в какъвто размер и с каквото осветление пожелаеш.

# 158
  • София
  • Мнения: 681
В трета тема се записвам вече и още не знам каква баня и мокро искам. Нагледах се на плочки, идеи, варианти и все нещо не ми е както го искам, все нещо не ми достига. Отчайвам се вече..

# 159
  • Мнения: 29
Здравейте, предстои закупуване на душ система с пита и подвижен душ. За батерия сме избрали това https://www.hornbach.de/shop/Einhebel-Wannenmischer-hansgrohe-Fo … tment.bad.product......       За съжаление не може да купим техен душ, затова сме се спрели на полска марка AMIGO FERRO и на една турска Terra - E.C.A.. Ще се радвам на всяко мнение. Приемам и други предложения. Благодаря   Smile

# 160
  • Перник
  • Мнения: 4 863
В трета тема се записвам вече и още не знам каква баня и мокро искам. Нагледах се на плочки, идеи, варианти и все нещо не ми е както го искам, все нещо не ми достига. Отчайвам се вече..

Не си сама. Simple Smile
Аз горе-долу знам какво НЕ искам - баня в синьо Stuck Out Tongue Winking Eye

# 161
  • София
  • Мнения: 1 423
В трета тема се записвам вече и още не знам каква баня и мокро искам. Нагледах се на плочки, идеи, варианти и все нещо не ми е както го искам, все нещо не ми достига. Отчайвам се вече..

Не си сама. Simple Smile
Аз горе-долу знам какво НЕ искам - баня в синьо Stuck Out Tongue Winking Eye

Като минала сравнително скоро през това състояние, мога да споделя аз как си слагах ред в идеите:
- първа стъпка - планчета кое къде би отишло в различни варианти: с вана или душ зона, с моноблок или стенна тоалетна чиния, със стенен шкаф и мивка или стоящ, и т.н.
- втора стъпка - събрах към 300 снимки на бани, в които нещо ми харесваше, пък друго не
- най-дълга част - кроене. От тия снимки съм направила сигурно към 200 колажа на компа, докато си избистря концепцията.
И накрая, да са живи и здрави дизайнерите, които превърнаха моя шев и кройка в смислен проект... SmileInnocent

# 162
  • Мнения: 9 777
В трета тема се записвам вече и още не знам каква баня и мокро искам. Нагледах се на плочки, идеи, варианти и все нещо не ми е както го искам, все нещо не ми достига. Отчайвам се вече..

Не си сама. Simple Smile
Аз горе-долу знам какво НЕ искам - баня в синьо Stuck Out Tongue Winking Eye

Аз пък съм наобратно - искам синя баня, ама не с тези сини плочки, които се продават по магазините. Все нещо не ми харесва нюанса. Едни сини плочки си харесах, ама пак ми се отложи ремонтът, и те ги спряха от производство. Няма оправия с нас жените. Laughing

Моята концепция е ясна, банята е малка, като имам предвид даденостите - канал за тоалетната чиния, няма много варианти за разпределение. Още не съм решила каква мивка искам, ама като му дойде времето, ще взема някаква.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 423
Ооо, Мандаринке, мен такова нещо като място на канала за тоалетната чиния изобщо не ме спря да я сложа там, където аз си бях решила Smiley Laughing
Малките бани поне това позволяват - винаги човек може да я премести на метър - метър и половина без проблем.

# 164
  • Мнения: 9 777
При мен не е възможно местенето на дебелата тръба. А дори да е възможно, няма да промени нищо, ако я изместя около 70 см. настрани. Конфигурацията е следната - дясно на вратата тоалетна и до нея мивка. Дали ще е тоалетна и мивка или мивка и тоалетна, все тая общо взето. Няма и да е висяща, а моноблок, пак по конструктивни причини. Срещу мивката и тоалетната, от ляво на вратата - душ. Без кабина, без паравани. Това ще е. Плочките са ми проблем, че съм претенциозна и с ексцентрични изисквания. Laughing Имам още едно допълнително пространство към банята (усвоен балкон), където ще са ми пералнята и сушилнята. Тази втората част я мислех с плочки да направя, ама май се отказах. Някаква по-засукана мазилка ще бъде, в тон с плочките. Мислих го, мислих го, представях си го многократно и реших, че изцяло с плочки и двете части ми простее. А не ми е и нужно. Само плочки да си избера...Понеже квадратурата за плочки намаля, значи може и по-скъпи да си избера, само да харесам нещо.

Общи условия

Активация на акаунт