Банята - 37 тема

  • 47 805
  • 769
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 787
При мен майсторът каза, че не може висяща, защото тухлите на ВиК шахтата няма да издържат тежестта. Отделно, че няма и място за структура плюс тоалетна чиния.

Зизини, при линейните сифони наклонът май е само един, към сифона. Помисли дали вода, излязла извън душ-зоната, ще може да се изтича към сифона и дали някъде няма да остават локвички. И майстор трябва да каже.

# 346
  • Мнения: X
Аз съм от Стара Загора и нямам голям избор от магазини, ходила съм в баня стил, сико и някои малки магазинчета тук. Това, което търся, го няма като мостри (исках светло сини плочки). Спряла съм се на компромисен вариант в сико, обаче проектите им там не ми харесват. Онлайн не смея да поръчвам, защото видях, че някои модели онлайн и на живо нямат нищо общо. Искам вградена тоалетна, най-вероятно структура на геберит. Две са баните, но само за едната съм харесала плочки. За другата ще изчакам, дано заредят нещо по-различно от сиво и кафяво. 50 лв бих дала за проект. Но интериорните дизайнери искат към 300 лв (не им умаловажавам труда, но за мен са много).

300 лв.
Много е. Връщат ли се поне парите след като направите поръчка?

За плочките има няколко фабрики, които ще пратя .

# 347
  • Мнения: 301
Благодаря на всички за отговорите за магазините в Пловдив. На мараци, серия хрома съм ги гледала, дори в моя град ги има, но бяха само 2 (бяло и сиво) цвята, без сините. За тях ме спира размера (25х38), искаше ми се да са по-дълги. В джия си харесах и други, но цената вече ми идва много. Ще го мисля. Утре ще кача размерите на баните за идеи Simple Smile

Ягода, проект за 300 лв съм виждала от дизайнери, но там се включва плочките, определени смесители и санитария, мебели и т.н. с посочени магазини, от които да се купят.

# 348
  • Мнения: 758
Този пинтерест ми намуши такива фитили за баня с главата, които не знам, дали са възможни и разумни...

Искам големи плочки имитация на мрамор, примерно 90×90 или 60×90. И сега по-притеснителното - много по красиво ми изглежда без фуга. Понеже става дума за ново строителство, ама съвсем ново, преди месец завършено, доколко е риск да се реди без фуга? Има ли опасност от:
1. Разместване/напукване от слягане на новото строителство;
2. Проникване на влагата;

Също, примерно, каква би била минималната възможна фуга, ако ще има все пак някаква?

И последен въпрос, как да си гарантигам (само по цена не знам дали е удачно), че плочките са качествени и не са криви, т.к. това би било проблем при липсваща/мимимална фуга?

# 349
  • Мнения: 18 542
Иначе тоалетната мисля да е висяща, но да видим дали ще може да се монтира, тъй като се пада точно пред тръбите, а не на нормална стена.
При мен е същото разпределение, само огледално обърнато. Успяхме да вградим структура за тоалетната с преправяне на водопровода и без надхвърляне на оригиналния размер на куфара с тръбите. При добър майстор, се случват нещата. Разбира се, избрах и най плитката структура която съществуваше на пазара на Коло.

# 350
  • Мнения: 9 787
Tonid, плочките не би трябвало да пропускат вода, поне не и в такава степен, че да проникне влага зад тях. Дори и евтинджосите. Нали затова се слагат в баните.
Аз също харесвам широкоформатните, даже по-големи от тези, които си дала, примерно 60х100/120. Но там трябва много добър майстор, според мен, за да не ги окепази при слагането. Проблемът при широкоформатните е, че ако при рязане/поставяне се счупи плочка, губиш много по-голяма площ за замяна, респективно пари. Отделно от това, майсторите вземат повече пари на кв.м. за широкоформатните.
 
Плочките си имат технически показатели, един от тях е Bending strength, ето данни за едни плочки 75х150 -  R≥ 12 N /mm2, друг е Flatness, примерно  ± 0,5%, max 2 mm. Още един показател е водопропускливост - за същите тези е > 10%.
Естествено, тези показатели ги пише в каталозите на качествените плочки, ерго - по-скъпите и скъпите.
Ректифицирани (Rectified) са плочките, които ги режат след изпичане, което води до почти липсваща разлика в размерите на отделните плочки, т.к. при изпичането може да се получи различно свиване. Ако ги режат преди изпичане, тогава може и се получава по-голяма (колко голяма зависи от качеството на производителя) разлика в размерите. Освен другото, ректифицираните са с много по-гладки ръбове.
Двойно изпечените плочки също вероятно са по-устойчиви на деформация.
Естествено, трябва да са съхранявани правилно по складовете, което е от голямо значение. Тук в темата съм чела съвети от препатили потребители, при покупката/доставката майсторът да прегледа плочките за счупени, пукнати/дефектни. Последно някой беше дал съвет да се налагат по 2 една върху друга с лице, защото така се виждало най-добре дали не са деформирани.

Ели123, разбирам те прекрасно. Аз съм харесвала плочки като цвят (сини), но размерите (метро плочки) не ми пасват. И съответно още съм в търсене. Но ако ходите до Пловдив по магазини, минете и през Джия, в реалния магазин ми се струва, че има повече от показаното на сайта, включително и промоции.

# 351
  • Мнения: X
Този пинтерест ми намуши такива фитили за баня с главата, които не знам, дали са възможни и разумни...

Искам големи плочки имитация на мрамор, примерно 90×90 или 60×90. И сега по-притеснителното - много по красиво ми изглежда без фуга. Понеже става дума за ново строителство, ама съвсем ново, преди месец завършено, доколко е риск да се реди без фуга? Има ли опасност от:
1. Разместване/напукване от слягане на новото строителство;
2. Проникване на влагата;

Също, примерно, каква би била минималната възможна фуга, ако ще има все пак някаква?

И последен въпрос, как да си гарантигам (само по цена не знам дали е удачно), че плочките са качествени и не са криви, т.к. това би било проблем при липсваща/мимимална фуга?

Калибровани, италиански и испански.
Зависи от размерите на банята. Ако има рязане ще има доста фира. А да се режат плочки по 120 лв м2 не е желателно. Майсторът трябва да има нужните и инструменти и да знае как се лепят. С 1во качество няма да имаш проблеми.
Има магазини, които продават второ качество. Никога не сее съгласявай. Бракът на фабриките изкупени от български пишман бизнесмени може да те набута с многонего пари и изхабени нерви.

# 352
  • Мнения: 9 787


Калибровани, италиански и испански.
Има магазини, които продават второ качество. Никога не сее съгласявай. Бракът на фабриките изкупени от български пишман бизнесмени може да те набута с многонего пари и изхабени нерви.

Без да претендирам за изчерпателност, защото не съм търговец на плочки, но от известно обикаляне по магазини в София, съм установила, че Булгрес и САЕМ Борисов предлагат И плочки, които не са първо качество. Не всичките им, естествено. На сайта на САЕМ Борисов си пише за всички плочки какво качество са, има някои, които са MS. Не знам точно какво е това качество, но не е първо, по-скоро смесено. В Булгрес има и първо, и НЕ първо. Казаха ми, че то италианското второ качество е като българското първо. Може и да е така, ама аз като съм се засилила за италиански плочки, така и така съм се прежалила да плащам повече, не искам някакво по-ниско от най-високото качество.

# 353
  • Мнения: 1 090
Някой дали може да сподели отзив за тази структура и тоалетна чиния:
https://baniamechta.com/struktura-za-vgrazhdane-grohe-kvadraten- … -bide-i-smesitel/
Заслужава ли си?

# 354
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Структурата си заслужава със сигурност.Има само една марка по-добра от нея и това е Геберит.
Тоалетната чиния е Турска.Не съм ползвал такава,но повечето отзиви за тях не са лоши.

# 355
  • Мнения: X
Някой дали може да сподели отзив за тази структура и тоалетна чиния:
https://baniamechta.com/struktura-za-vgrazhdane-grohe-kvadraten- … -bide-i-smesitel/
Заслужава ли си?
Струва ми се много и чинията е турска.. грое имат промоции, трябва да видя дали имат комплекти

# 356
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Само структурата се продава за ~ 250 -270 лв.
Една тоалетна чиния от ниския клас също е горе долу толкова.На мен цената ми се вижда нормална.

# 357
  • Мнения: X
Структурата на редовна цена е над 500 лв .
А когато се прецака капака и няма резервни части. Трябва да сменяте цялата чиния.
Видима имат евтини и качествени. Доказани.
399 лв структурата е на промоция + чиния на видима пак са същите пари.
Cersanit също са хубава керамика.

# 358
  • Мнения: 301
Някой има ли мнение относно структура на Tece?

# 359
  • София
  • Мнения: 2 434
И аз с въпрос... някой правил ли е 3D проект в сико, да сподели дали е доволен.

Общи условия

Активация на акаунт